r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Vivaldi 1.4.589.38

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

Vivaldi to zupełnie nowa przeglądarka internetowa, stworzona przez jednego z byłych szefów Opery. Program ten kierowany jest do zaawansowanych i wymagających użytkowników.

Galeria programu

Choć Vivaldi jest produktem nowym i dopiero się rozwija, już znajdziemy w nim funkcje, których konkurencja nie ma i raczej mieć nie będzie. Można w niej skorzystać z gestów myszy, notatek, menedżera zakładek, menedżera pobierania, menedżera procesów oraz paska bocznego, w którym można umieścić swoją ulubioną stronę i skrótów.

W Vivaldim można przeglądać strony w kartach i skorzystać z historii ostatnio zamkniętych kart, stosów kart z kafelkowym podglądem oraz możliwości oznaczania kart kolorami. Na kartach pojawiać się będą symbole informujące o ładowaniu stron w tle, niewyświetlonych stronach oraz wskaźniki postępu ładowania. Strony można także zachowywać w przypiętych kartach.

5 marca pojawił się pasek zakładek, ładowanie obrazków na żądanie oraz nawigacja „przestrzenna”. Vivaldi może uruchamiać wtyczki i ładować obrazy na żądanie, importować osobiste dane z innych programów, powiększać elementy interfejsu i pracować na ekranach HiDPI.

Mamy także możliwość odtwarzania materiałów HTML5 zakodowanych przez H.264, pełną obsługę rozszerzeń i określania lokalizacji użytkownika, płynne przewijanie oraz okno przeglądania prywatnego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Vivaldi z aktualizacjami Delta – kolejne migawki w mgnieniu oka

58
OPROGRAMOWANIE 07.10.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Dostępna jest już najnowsza migawka przeglądarki Vivaldi, oznaczona numerem 1.5.627.3. Jest ona dość specyficzna, gdyż w pytaniu o nowości w tej kompilacji, a konkretniej w procesie aktualizacji, nie należy używać zaimka co?, lecz jak?. Kolejne migawki Vivaldiego będą bowiem odtąd dystrybuowane w modelu nazwanym Delta. W pierwszej kolejności aktualizacje Delta są dostępne na Windowsie. Trwają już jednak prace nad ich dostępnością zarówno na macOS-ie, jak i Linuksie, choć twórcy przeglądarki nie precyzją konkretnego terminu. Niewykluczone, że przyjdzie na to nieco poczekać, gdyż z oficjalnego…

Nowa migawka Vivaldiego: przeciąganie stosów kart i 400% wzrostu wydajności

99
OPROGRAMOWANIE 30.09.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Dostępna jest już kolejna migawka przeglądarki Vivaldi oznaczona numerem 1.5.618.8. Po pierwszych, poprzedzających premierę pierwszej stabilnej kompilacji, miesiącach, kiedy w zasadzie co tydzień pojawiało się sporo nowych funkcji, rozwój Vivaldiego nieco zwolnił. Nie oznacza to jednak, że twórcy przeglądarki osiedli na laurach. Na oficjalnym blogu Vivaldiego możemy przeczytać o implementacji funkcji, która może nie jest rewolucyjnym szczytem innowacji, ale z pewnością zostanie z entuzjazmem powitania przez użytkowników programu. Najnowsza migawka umożliwia już bowiem przeciąganie kart…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
FreeWare_RK   18 #5 08.10.2016 13:16

@moongoose: Jestem tego samego zdania o chrome.

Autor edytował komentarz w dniu: 08.10.2016 13:17
moongoose   4 #4 06.06.2016 20:14

Używam tej wersji - 1.3.501.6 - wreszcie Vivaldi nie robi żadnych "numerów". Przetestuję jeszcze parę dni i jeżeli nie będzie niespodzianek to zostanie moją główną przeglądarką. Moim zdaniem jej największym plusem jest szybkie wczytywanie stron, mam jeszcze Chrome na pokładzie, ale staje się coraz bardziej mułowaty, więc chyba pójdzie do kosza.
Pozdrawiam

P.S. Link jest do wersji 1.3.501.6 a nie do tej, która jest w tytule

Autor edytował komentarz w dniu: 06.06.2016 21:08
  #3 21.02.2016 21:57

Dobra przeglądarka. Na starcie trochę odstrasza jaskrawy interfejs (spokojnie- wszystko można ustawić). Przydałaby się norma lista zakładek i więcej opcji w ustawieniach prywatności. Przez silnik Blink Vivaldi chodzi ociężale na starych komputerach.

  #2 17.12.2015 15:24

Wkurza trochę agresja tej przeglądarki. Takie zachowanie egocentryczki. Wszędzie jej pełno w systemie. Wszystko chce otwierać i zajmować. Zawłaszczyła całkowicie Chromium dodatkowo przywlekła dwa robale i nie mogłem się pozbyć natrętnych reklam i okienek. Zaraziła nawet Opere. Odinstalowałem i mam spokój.

  #1 03.11.2015 22:19

Mam głupie pytanie: czy po wydaniu 1.0 Vivaldi będzie dostępne także w wersji 64-bitowej?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.