r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Vivaldi 1.5.658.44

Strona główna Mac Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz program wersja stabilna (Mac)

Vivaldi to zupełnie nowa przeglądarka internetowa, stworzona przez jednego z byłych szefów Opery. Program ten kierowany jest do zaawansowanych i wymagających użytkowników.

Galeria programu

Choć Vivaldi jest produktem nowym i dopiero się rozwija, już znajdziemy w nim funkcje, których konkurencja nie ma i raczej mieć nie będzie. Można w niej skorzystać z gestów myszy, notatek, menedżera zakładek, menedżera pobierania, menedżera procesów oraz paska bocznego, w którym można umieścić swoją ulubioną stronę i skrótów.

W Vivaldim można przeglądać strony w kartach i skorzystać z historii ostatnio zamkniętych kart, stosów kart z kafelkowym podglądem oraz możliwości oznaczania kart kolorami. Na kartach pojawiać się będą symbole informujące o ładowaniu stron w tle, niewyświetlonych stronach oraz wskaźniki postępu ładowania. Strony można także zachowywać w przypiętych kartach.

5 marca pojawił się pasek zakładek, ładowanie obrazków na żądanie oraz nawigacja „przestrzenna”. Vivaldi może uruchamiać wtyczki i ładować obrazy na żądanie, importować osobiste dane z innych programów, powiększać elementy interfejsu i pracować na ekranach HiDPI.

Mamy także możliwość odtwarzania materiałów HTML5 zakodowanych przez H.264, pełną obsługę rozszerzeń i określania lokalizacji użytkownika, płynne przewijanie oraz okno przeglądania prywatnego.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Vivaldi będzie wielki: nadchodzi wersja na Androida i wbudowany klient poczty

94
OPROGRAMOWANIE 05.12.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Rozwojowi przeglądarki Vivaldi przyglądamy się ze sporym zainteresowaniem od samego początku. Projekt powstały z inicjatywy Jona von Tetzchnera zapowiadał się na godnego kontynuatora tradycji klasycznej Opery. Z całą pewnością nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Stosunkowo kameralna inicjatywa mogła jednak wywoływać obawy, że po świetnym starcie zapał twórców zmaleje, podobnie entuzjazm użytkowników. Sam von Tetzchner udzielił właśnie wywiadu, z którego płynie jasny sygnał, że Vivaldi nigdzie się nie wybiera i ma świetne perspektywy rozwoju. Z twórcą Opery i Vivaldiego rozmawiał serwis…

Vivaldi z nowościami w zarządzaniu kartami. Rośnie także jego prestiż

61
OPROGRAMOWANIE 28.11.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

W zeszłym tygodniu miała miejsce premiera kolejnej wersji przeglądarki Vivaldi, która wnosi sporo nowości, przede wszystkim w kwestii zarządzania kartami oraz... automatyką domową. Tempo prac nie zwalnia i dziś udostępniono kolejną migawkę z godną odnotowania nowością. Doskonalenie zarządzania kartami to kwestia, której twórcy Vivaldi poświęcają szczególnie wiele uwagi. W najnowszej kompilacji, oznaczonej numerem 1.5.676.6, także wprowadzono w tej kwestii ciekawe udogodnienie. Nagminnie zdarza się, że przeglądając listę artykułów, otwieramy kolejne linki w tle, aby przeczytać je za moment,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Domker   6 #7 30.11.2016 20:45

Jak ktoś ma ustawioną zmianę koloru motywu w zależności od strony to jest fajny bug. Można z przeglądarki zrobić choinkę.
https://www.youtube.com/watch?v=J-R7i7HhoIs

  #6 28.11.2016 10:08

Czy jest synchronizacja zakładek i ustawień jak w Firefoksie

FreeWare_RK   20 #5 08.10.2016 13:16

@moongoose: Jestem tego samego zdania o chrome.

Autor edytował komentarz w dniu: 08.10.2016 13:17
moongoose   5 #4 06.06.2016 20:14

Używam tej wersji - 1.3.501.6 - wreszcie Vivaldi nie robi żadnych "numerów". Przetestuję jeszcze parę dni i jeżeli nie będzie niespodzianek to zostanie moją główną przeglądarką. Moim zdaniem jej największym plusem jest szybkie wczytywanie stron, mam jeszcze Chrome na pokładzie, ale staje się coraz bardziej mułowaty, więc chyba pójdzie do kosza.
Pozdrawiam

P.S. Link jest do wersji 1.3.501.6 a nie do tej, która jest w tytule

Autor edytował komentarz w dniu: 06.06.2016 21:08
  #3 21.02.2016 21:57

Dobra przeglądarka. Na starcie trochę odstrasza jaskrawy interfejs (spokojnie- wszystko można ustawić). Przydałaby się norma lista zakładek i więcej opcji w ustawieniach prywatności. Przez silnik Blink Vivaldi chodzi ociężale na starych komputerach.

  #2 17.12.2015 15:24

Wkurza trochę agresja tej przeglądarki. Takie zachowanie egocentryczki. Wszędzie jej pełno w systemie. Wszystko chce otwierać i zajmować. Zawłaszczyła całkowicie Chromium dodatkowo przywlekła dwa robale i nie mogłem się pozbyć natrętnych reklam i okienek. Zaraziła nawet Opere. Odinstalowałem i mam spokój.

  #1 03.11.2015 22:19

Mam głupie pytanie: czy po wydaniu 1.0 Vivaldi będzie dostępne także w wersji 64-bitowej?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.