r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WPS Office 2016 10.1.0.5671

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe
Pobierz program Asystent pobierania włączony

WPS Office to darmowy pakiet biurowy, cieszący się coraz większą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Duże podobieństwo interfejsu i oferowanej funkcjonalności do konkurencyjnego oprogramowania Microsoftu, a także fakt, iż tworzony jest on przez Chińczyków sprawia, że bardzo często WPS Office 2015 określany jest mianem "chińskiej podróbki Office'a".

Galeria programu

W skład pakietu wchodzą 3 najczęściej wykorzystywane aplikacje biurowe - edytor tekstu WPS Writer, arkusz kalkulacyjny WPS Spreadsheets oraz narzędzie do tworzenia prezentacji WPS Presentation. Wszystkie one posiadają zbliżony interfejs graficzny i oferują podobny zestaw funkcji, co popularny, ale płatny Microsoft Office.

Zaletą WPS Office jest szybkość działania oraz wsparcie dla mechanizmu kart, pozwalającego na pracę z wieloma plikami jednocześnie, bez konieczności przełączania okien. Pakiet wyposażony został we wbudowany konwerter plików do formatu PDF, a także pozwala zabezpieczać tworzone dokumenty hasłem. Poza możliwością pracy z własnymi formatami, oferuje on pełną obsługę formatów Worda, Excela i PowerPointa w wersjach 97/2000/2003/2007/2010.

Uwaga!

  • Po instalacji pakiet dostępny jest przez 30 dni w pełnej komercyjnej wersji. Po upływie tego czasu automatycznie zmienia się on w edycję bezpłatną.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Z piractwem w Polsce nie jest już tak źle. BSA podało najnowsze wyniki

46
OPROGRAMOWANIE 25.05.2016 | Leszek Kędzior (Krogulec)

Gonimy Europę i to dosłownie. Jak wynika z najnowszego badania BSA, 52% komputerów w Polsce posiada legalne, licencjonowane oprogramowanie. To poziom takich krajów jak Hiszpania czy Włochy. Po raz pierwszy w historii badania przekroczyliśmy symboliczną barierę 50%. Jeszcze 13 lat temu, gdy powstawał portal dobreprogramy, korzystanie z licencjonowanego oprogramowania nie było zbyt powszechne. W wielu firmach pracowano na pirackich systemach Windows, pakietach biurowych Microsoft Office, programach graficznych Adobe Photoshop i CorelDRAW, czy narzędziach do projektowania typu AutoCAD. Jeszcze…

WPS Office - czyli pakiet biurowy w Polsce

21
BLOG 05.02.2016 | eldopen

Czasy gdy Microsoft Office był w każdej szkole,urzędzie itp; odeszły bezpowrotnie ale nadal wiele osób korzysta z tego pakietu biurowego, gdyż są do niego przyzwyczajeni lub są wygodni i nie chcą się bawić w żadne darmowe programy. Pragnę to jednak zmienić ponieważ jest alternatywa, bez obaw po Polsku i interfejs graficzny jest zbliżony do pakietu znanego ze szkoły lub pracy więc nie ma tutaj mowy o nauce obsługi tego programu od nowa. Co prawda nie jest to wierna kopia ale warto ją zainstalować i samemu się przekonać że jego obsługa jest banalnie prosta. Śmiało ten program z pewnością…

Recenzje użytkowników

Wstążka, polski interfejs, pasek kart
Dodawanie zdjęć w do arkusza tekstowego, brak polskiego słownika
ocena użytkownika

Aplikacja bardzo fajnie się prezentuje. Posiada pasek kart, czego w pakiecie office od MS brakuje. Wielkim minusem jest zapamiętywanie zdjęć w arkuszu tekstowym, gdyż zdjęcie umieszczę na środku i zapiszę plik to podczas ponownego otwarcia pliku zdjęcie znajduje się na samej górze, mam nadzieje że ten problem wraz z aktualizacjami ustąpi. Następnym minusem jest to, że program ten nie posiada polskiego słownika. Myślę, że w niedługim czasie program ten stanie się alternatywą dla Offica od MS.

Aplikacja ta posiada polską wstążkę i interfejs został spolszczony.

26.02.2016 20:45 | Recenzja do wersji 2016 10.1.0.5486
Bardzo dobre działanie, dobra obsługa plików MS Office
brak słownika polskiego
ocena użytkownika

Nie przeszkadza mi angielski interface, u mnie żadnych zmian opisanych poniżej (przecinki/kropki, kafelki bz. na moim W8.1) - ale jako minus piszę brak słownika języka polskiego - mimo dokładnego postępowania zgodnie z procedurą i porad PC Support od Kingsofta nie udało mi się zmusić programów do włączenia polskiego słownika; Kingsoft już się poddał i sugeruje, że podany Crazygod słownik jest niepoprawny

07.11.2014 09:41 | Recenzja do wersji 2013 9.1.0.4550
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
mlkdom   2 #743 21.08.2016 20:41

@Anonim (niezalogowany): Na stronie internetowej producenta zostało napisane, że wersję beta można testować zarówno w domu jak i w firmie. Nie przywiązywał by jednak szczególnej uwagi do informacji prasowych. Poniżej załączam linka z wyjaśnieniem, dlaczego informacja handlowa nie jest ofertą lecz zaproszeniem do zawarcia umowy: http://www.infor.pl/prawo/umowy/postanowienia-ogolne/685658,co-jest-oferta.html .

Ze względów bezpieczeństwa i uniknięcia ewentualnych problemów podczas kontroli proponuję skontaktować się z producentem w celu uzyskania szczegółowych informacji o licencji lub przeczytaniu licencji zamieszczonej w pliku instalacyjnym.

mlkdom   2 #742 14.08.2016 14:12

@eldopen:
Wydaje mi się, że obecny podział na wersje jest jak najbardziej w porządku i nie ma potrzeby kontaktowania się z producentem. Nie oznacza to jednak, że w przeszłości tego nie czyniono. O ile mnie pamięć nie myli swego czasu Andrzej (Crazygod) bardzo nalegał aby zniesiono pewne ograniczenia względem wersji bezpłatnej i się udało. Każdy może napisać do producenta jednak to dzięki Andrzejowi pakiet staje się popularny w Polsce i to jego głos jest najbardziej słyszalny.

Czy dwie wersje dla użytkowników domowych i jedna dla firm to dużo?
WPS Office Free (bezpłatny dla domu)
WPS Office Personal and Home (dla domu)
WPS Office Business (dla firm)

Napisałeś, że używasz wersji Personal więc dla Ciebie przygotowano dwie wersje do wyboru: WPS Office Free lub WPS Office Personal and Home. Nie testowałem wszystkich wersji ale niegdyś różnica między nimi polegała na tym, że wersja Free nie posiadała 30 dni testowych i od razu po instalacji posiadała ograniczenia funkcjonalności. Wersja Personal natomiast przez 30 dni od instalacji posiadała pełna funkcjonalność a po tym czasie stawała się wersją Free z ograniczaniami.

Pytasz czy mam inną wizję rozwoju pakietu. Oczywiście, że mam i chyba każdy by coś zmienił lub wprowadził. Najbardziej podobały mi się wersje stylizowane na Microsoft Office 2010 czyli taka http://images76.fotosik.pl/816/74c5d4a239217377.jpg . W najnowszej wersji najbardziej nie podoba mi się likwidowanie okienek i przenoszenie wszystkich opcji do prawej wstążki http://images78.fotosik.pl/817/6bd638a619ed9214.png .

eldopen   2 #741 14.08.2016 12:29

@mlkdom:
Dzięki za tak szczegółowy wpis ale to z grubsza to wiem, tylko dokładnie rzecz ujmując jestem za dawną wersją personal, tzn jedna pełna wersja na 30 dni a później ograniczenia lub licencja skoro muszą zarabiać.

No i teraz pytanie:

- czy jesteś też tej myśli i mógłbyś zaapelować do Chińczyków poprzez meila?

- czy masz inną wizje rozwoju tego pakietu?

- a może niech tak pozostanie?

Autor edytował komentarz w dniu: 14.08.2016 12:30
mlkdom   2 #740 13.08.2016 22:34

@eldopen:
Bardzo ciekawe pytanie, na które trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Polityka firmy Kingsoft nieustannie się zmienia co wprowadza sporo zamieszania.

Bardzo dawno temu:
Odkąd pamiętam, czyli od dnia w którym rozpocząłem przygodę z pakietem biurowym, istniała tylko wersja bezpłatna. Każdy składnik pakietu posiadał własny plik instalacyjny. Kolejnym etapem było wprowadzenie pakietu biurowego czyli jednego pliku instalującego instalującego wszystkie składniki. Nazwano go Kingsoft Office Free. Firma musi jednak na czymś zarabiać więc wprowadzono rozszerzoną wersję Kingsoft Office Pro.

Stosunkowo niedawno
Mijały lata i postanowiono ograniczyć klonowanie wyglądu najpopularniejszego pakietu biurowego na świecie. Wygląd i obsługa pakietu stopniowo ulegała zmianie więc postanowiono wprowadzić nową nazwę. Etapem przejściowym miedzy starym i nowym był WPS Office 2016 Beta. Po dopracowaniu szczegółów udostępniono nowe pliki instalacyjne. Były nimi WPS Office Free (bezpłatna wersja do użytku domowego), WPS Office Personal (płatna wersja do użytku domowego) i WPS Office Business (płatna wersja przeznaczona dla firm). WPS Office Personal stał się najpopularniejszą wersją, gdyż przez 30 dni od instalacji był całkowicie bezpłatny. Po upływie wyznaczonego czasu można było dokonać zakupy i aktywować aplikację lub przełączyć się na nieco ograniczoną ale nadal bezpłatną wersję.

Obecnie:
Dziś do dyspozycji producent udostępnia nam WPS Office Free, WPS Office Personal and Home, WPS Office Business.
Nie testowałem wszystkich wersji więc trudno mi się wypowiedzieć na ich temat. Na stronie http://www.wps.com/office-compare możemy znaleźć porównanie wersji. Przez długi czas WPS Office Free i WPS Office Business posiadały jeden i ten sam plik instalacyjny. Prawdopodobnie poza polityką licencyjną był to jednym i ten sam plik instalacyjny. Obecnie sprawa wygląda odrobinę inaczej. Każda wersja posiada swój własny plik instalacyjny. Jak znajdę odrobinę więcej wolnego czasu to przetestuję wersje i opiszę zmiany.

Jedno jest pewne. Od niedawna z pełnej* funkcjonalności pakietu możemy korzystać poprzez zakupienie licencji, skorzystania z bezpłatnego okresu testowego lub uzyskania dostępu oglądając reklamę. Licencję można wykupić na jedną wersję, dożywotnio na wszystkie wersje, czasową na 1, 6 lub 12 miesięcy.

Autor edytował komentarz w dniu: 13.08.2016 22:40
  #739 13.08.2016 20:50

Czy wersja BETA może być używana komercyjnie, np. w firmie lub w szkole? Z tego co czytam w licencji http://wps.com/eula nie jest wspomniane, że nie można używać nawet wersji FREE w komercyjnych środowiskach. Czy ktoś kompetentny może odnieść się do tej sprawy? Na stronie: http://www.kingsoftstore.com/support-for-windows-office/3327-compare-different-e... nie ma nic o tym, że wersja FREE nie może być używana w firmie. Z kolei na stronie http://www.kingsoftstore.com/wps-office-2016 jest napisane: "WPS Office 2016 Beta is designed for personal or enterprise customers to evaluate the newest added features." Czyli mam rozumieć, że BETA bez większych przeszkód może być instalowana i używana w firmie/szkole? Co o tym sądzicie? Bo licencja WPS Office nie jest jasna. Jak wygląda kwestia licencji FREE i BETA?

eldopen   2 #738 11.08.2016 21:05

Dlaczego jest kilka wersji, Business, Free, było jeszcze Personal. a i jeszcze Beta.
Nie lepiej jedną by zrobili a porządną tzn Business starczy a poco free?, bo na DP już się gubią i jest isty sajgon, dodają wersje 5614 z 2 czerwca jako 5671 z podpisem " aktualizacja 10 sierpnia ".

Może warto napisać maila do Chińczyków, czy wolicie tak jak jest?.

Autor edytował komentarz w dniu: 11.08.2016 21:08
mlkdom   2 #737 07.08.2016 23:38
eldopen   2 #736 03.08.2016 11:24

Komputer Świat 9/2016 - Licencja na rok

Autor edytował komentarz w dniu: 05.08.2016 19:54
eldopen   2 #735 02.08.2016 11:09

@Crazygod: Może być, czy przez czy na, rób jak chcesz.

Autor edytował komentarz w dniu: 02.08.2016 11:11
Crazygod   7 #734 01.08.2016 20:55

@mlkdom:
@eldopen:
Dzięki za zgłoszony błąd. Faktycznie zrobiłem błąd w tłumaczeniu "Unlock For 30 Minutes", który wynikał ze złego założenia kontekstu.
Proponuję tłumaczenie "Odblokuj przez 30 minut", co wydaje się być bardziej poprawne gramatycznie niż "Odblokuj na 30 minut".

Bxgdvn96   2 #733 01.08.2016 17:22

Jak dla mnie najlepsza darmowa alternatywa dla MS Office, w dodatku obsługuje pliki PDF.

Crazygod   7 #732 01.08.2016 11:13

@mlkdom: Sprawdzę jak jest w oryginale, powiem Wam jak jest, wymienimy uwagi i poprawię.

“Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare” (Każdy człowiek może zbłądzić, uparcie trwa w błędzie tylko głupiec).

PS: Nie przesadzajcie z tymi podziękowaniami. Każdy ma jakieś hobby...

Autor edytował komentarz w dniu: 01.08.2016 11:16
Crazygod   7 #731 01.08.2016 11:04

@mlkdom: "Jeśli nie masz zastrzeżeń do zwrotów, które samodzielnie przetłumaczyłem" - wydaje mi się, że nie zauważyłeś tego, iż troszeczkę "pogłaskałem" przetłumaczone przez Ciebie zwroty. Różnice zobaczysz jak porównasz ze swoimi oryginalnymi plikami.

Autor edytował komentarz w dniu: 01.08.2016 11:04
eldopen   2 #730 31.07.2016 18:50

@mlkdom: Crazygodowi należy się pewnie coś więcej ale przy okazji podziękuje bo gdyby nie on to nic by nie było albo bardzo późno.

mlkdom   2 #729 31.07.2016 16:22

@eldopen:
Ogromne podziękowania należą się Andrzejowi Kamińskiemu (Crazygod). To on jest autorem spolszczenia.

@Crazygod:
Faktycznie pojawiła się mała literówka. Zamiast "Odblokuj na 30 minut" jest "Odblokuj za 30 minut".
Sprawdzając zgłoszenie eldopena ujawiniła się kolejna literówka: http://images75.fotosik.pl/784/9c5848217ffb20bd.png

eldopen   2 #728 31.07.2016 15:48

@mlkdom: Ogromne podziękowania za prace przy grafice i dłubaniu w przy PL " wg zasady, że trzeba dążyć do doskonałości " - aż chce się korzystać z WPS-a

a tak przy okazji zgłaszam małą literówkę z racji tego że bardzo rzadko coś drukuje a akurat skończyła się mi wersja premium nadziałem się na ów błąd, a mianowicie odblokowanie drukowania na 30 minut w zamian za reklamy.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/63406ae8ca06bc00

Na pierwszy rzut ok jest zamiast na to za no i niby tylko drobna nieścisłość a może troche wnerwić albo całkiem odebrać ochote pracy w tym programie bo mi prawie odebrało ale jednak zostaje z nim. Chociaż miałem różne myśli, np :
1 - ......................... jeszcze pół godziny mam czekać?
2 - to chyba literówka
3. klik i drukuje

Bardzo proszę o zmianę.

Autor edytował komentarz w dniu: 31.07.2016 18:52
mlkdom   2 #727 30.07.2016 18:54

@Crazygod:
Jeśli nie masz zastrzeżeń do zwrotów, które samodzielnie przetłumaczyłem to informuję, że szablony online zostały przetłumaczone. Poniżej moje tłumaczenie:

****
Your network connection might have problems!
Możesz mieć problemy z połączeniem sieciowym!

Check network connections, or Try later.
When the network connection is available, you can visit Online Template page by clicking on the tool bar.
Sprawdź połączenie sieciowe lub spróbuj ponownie później.
Gdy połączenie sieciowe jest dostępne, możesz odwiedzić stronę Szablonów online klikając ikonę na pasku narzędzi.

Create new blank document when starting WPS Office next time
Utwórz nowy pusty dokument podczas następnego uruchomienia WPS Office
****

Przy okazji poprawiłem również angielskie tłumaczenie.

Gotowe pliki:
WPS Office 2016 Polish Home Page: https://drive.google.com/open?id=0B5XwLvdN9yFfdndUV2dOMFhSeUE
WPS Office 2016 English Home Page: https://drive.google.com/open?id=0B5XwLvdN9yFfYm5rdW43OUZQZFE

Zrzuty ekranu:
http://www.fotosik.pl/u/mlkdom/album/2346535

P.S. WSZYSTKIE PLIKI SPRAWDZIŁEM I POWINNO BYĆ OK.

Autor edytował komentarz w dniu: 31.07.2016 16:41
Shaki81 MODERATOR BLOGA  37 #726 27.07.2016 11:03

@mlkdom: Super, dziękuje za wyczerpującą odpowiedź. Można tak było od początku a nie wyzywać się od dzieciaków i gówniarzy. Teraz wiem, że można bezpiecznie pobrać z Waszych linków. Pewnie teraz mój pierwszy komentarz będzie nieaktualny. Jeszcze raz dzięi za wyjaśnienia. Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dalszych pracach.

mlkdom   2 #725 27.07.2016 09:52

@Crazygod: Hej. Mój pracodawca delikatnie rzecz mówiąc odrobinę przesadza. Dziś pracuję po 12 godzin dziennie. Jeśli pozwolisz postaram się w weekend przejrzeć nadesłane pliki i przystosować je do tłumaczenia.

Ustosunkuje się jeszcze do komentarzy, które pojawiły się poniżej. Czasem emocje biorą górę i piszemy rzeczy, których po zastanowieniu nie napisalibyśmy. W takiej sytuacji dobrym zwyczajem jest odpowiadać na komentarze z opóźnieniem. Tak abyśmy mieli czas na zastanowienie.

Moderator bloga wypowiedział się na temat, na który nie powinien się wypowiadać. Swoją wiedzę oparł na danych jakie przedstawia serwis http://www.dobreprogramy.pl. Niestety tak się złożyło, że informacje na nim zawarte są mocno nieaktualne i tym samym powstało napięcie, które dało swój upust w komentarzach poniżej. Niewiedza nie jest powodem do obrażania kogokolwiek.

Autor edytował komentarz w dniu: 31.07.2016 16:45
mlkdom   2 #724 27.07.2016 09:27

@Shaki81
Z mojej strony mogę tylko zapewnić, że nasze pliki są czyste. Nie ma w nich żadnego wirusa ani innego złośliwego oprogramowania. Możesz to sprawdzić dowolnym programem antywirusowym. Jeśli nam nie ufasz to samodzielnie skompiluj spolszczenie z ogólnie dostępnych plików źródłowych. Miej jednak na uwadze, że to autor spolszczenia posiada najnowsze pliki. To gdzie je publikuje i jak często to robi zależy tylko od niego.

Jakiś czas temu producent zmienił nazwę i tym samym wprowadził sporo zamieszania. Dziś mamy dwie oficjalne strony, z których możemy pobrać instalatory. Aby było jeszcze ciekawiej na obu mamy całkowicie inne kompilacje. Zarówno http://www.kingsoftstore.com jaki i http://www.wps.com współpracują ale tworzą własne instalatory. Bywa, że każda ze stron posiada kompilacje, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Na jednej z tych kompilacji znajdziesz w pełni spolszczony instalator i deinstalator, interfejs użytkownika i zintegrowany polski słownik sprawdzania pisowni. Rzesza ludzi pracuje nad tłumaczeniem i producent zwyczajnie nie nadąża ze sprawdzaniem plików i zamieszczaniem ich w instalatorach. Jeśli projekt Crazygoda był tak dobry, że pojawił się w oficjalnym instalatorze to chyba musi to o czymś świadczyć.

Można mieć różne zdania na każdy temat i wiele osób tak ma. Crazygod odrobinę przesadził i napisał kilka zdań za dużo. Nikt nie powinien nikomu ubliżać. Bardzo cię przepraszam za wypowiedz kolegi.

Zaktualizujcie proszę linki do polskich instalatorów, opublikujcie polskie zrzuty ekrany i zaktualizujcie opis a podobna sytuacja już się nie powtórzy.

Autor edytował komentarz w dniu: 27.07.2016 09:54
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.