WPS Office 2015 9.1.0.5050

Pobierz program Asystent pobierania włączony

WPS Office 2015 to darmowy pakiet biurowy, cieszący się coraz większą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Duże podobieństwo interfejsu i oferowanej funkcjonalności do konkurencyjnego oprogramowania Microsoftu, a także fakt, iż tworzony jest on przez Chińczyków sprawia, że bardzo często WPS Office 2015 określany jest mianem "chińskiej podróbki Office'a".

Galeria programu

W skład pakietu wchodzą 3 najczęściej wykorzystywane aplikacje biurowe - edytor tekstu WPS Writer, arkusz kalkulacyjny WPS Spreadsheets oraz narzędzie do tworzenia prezentacji WPS Presentation. Wszystkie one posiadają zbliżony interfejs graficzny i oferują podobny zestaw funkcji, co popularny, ale płatny Microsoft Office.

Zaletą WPS Office 2015 jest szybkość działania oraz wsparcie dla mechanizmu kart, pozwalającego na pracę z wieloma plikami jednocześnie, bez konieczności przełączania okien. Pakiet wyposażony został we wbudowany konwerter plików do formatu PDF, a także pozwala zabezpieczać tworzone dokumenty hasłem. Poza możliwością pracy z własnymi formatami, oferuje on pełną obsługę formatów Worda, Excela i PowerPointa w wersjach 97/2000/2003/2007/2010.

Uwaga!

  • Po instalacji pakiet dostępny jest przez 30 dni w pełnej komercyjnej wersji. Po upływie tego czasu automatycznie zmienia się on w edycję bezpłatną.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kingsoft Office dla Linuksa: coraz bliżej do realnej alternatywy dla MS Office

57
OPROGRAMOWANIE 31.10.2013 | Adam Golański (eimi)

W świecie pakietów biurowych król jest jeden – Microsoft Office od lat nie pozostawia konkurencji szans, szczególnie w środowiskach korporacyjnych. Z przedstawionych przez nas ostatnio wyników badań Forrestera, dotyczących wykorzystania pakietów biurowych w organizacjach, widać, że jedynym, który zdołał uszczknąć zauważalny kawałek z tego tortu jest Google, ze swoim onlineowym pakietem Docs (Dokumenty). Widać też jednak, jak bardzo badania te są obciążone realiami Ameryki Północnej – nawet nie zaistniał w nich rozwijany od lat dziewięćdziesiątych chiński pakiet Kingsoft Office (WPS Office),…

Recenzje użytkowników

Bardzo dobre działanie, dobra obsługa plików MS Office
brak słownika polskiego
ocena użytkownika

Nie przeszkadza mi angielski interface, u mnie żadnych zmian opisanych poniżej (przecinki/kropki, kafelki bz. na moim W8.1) - ale jako minus piszę brak słownika języka polskiego - mimo dokładnego postępowania zgodnie z procedurą i porad PC Support od Kingsofta nie udało mi się zmusić programów do włączenia polskiego słownika; Kingsoft już się poddał i sugeruje, że podany Crazygod słownik jest niepoprawny

07.11.2014 09:41 | Recenzja do wersji 2013 9.1.0.4550
Poprawna obsługa plików MS Office. Szybki. Przyjemny interfejs.
Zmienia ustawienia regionalne. Brak polskiego interfejsu i sprawdzania pisowni. Mąci w systemie.
ocena użytkownika

Zainstalowany na Windows 8.1.

Tak jak pisali inni użytkownicy, bez uprzedzenia zmienia niektóre ustawienia regionalne (przecinek na kropkę i odwrotnie). Po instalacji z ekranu startowego zniknęło 2/3 dodanych przeze mnie kafelków. Zmienił ustawienia okien eksploratora (wszystko zaczęło się otwierać tylko w nowych oknach). Dziwnie instaluje uaktualnienia - po akceptacji dostępnej aktualizacji użytkownik nie jest o niczym informowany, nie wiadomo czy update się zaczął, czy skończył itd. Często chce łączyć się z netem, a konkretnie z firmami, które w nazwach mają "Beijing" i "Zhuhai, czyli wiadomo gdzie... :) Interfejs jak dotąd tylko w języku angielskim, francuskim i chińskim. Brak tu sprawdzania polskiej pisowni ale wszystkie polskie znaki wprowadza prawidłowo więc z "polskimi" dokumentami pracuje się bez problemu.

Na plus można zaliczyć dobrą obsługę plików MS Office (na tyle, ile na razie zdążyłem przetestować problemów nie stwierdziłem). Szybko się uruchamia i lekko działa. Ma całkiem przyjemny wygląd (do wyboru trzy wersje interfejsu). Oferuje sporo szablonów dokumentów (wymagane dopuszczenie do netu). Całość programu to u mnie ok. 260 MB więc dość mało.

W sumie, gdyby poprawić to, co pisałem wyżej, zwłaszcza mącenie instalki w systemie i dodać pełną obsługę polskiego języka to mielibyśmy naprawdę udany produkt będący mocną alternatywą dla MS Office. Na razie trzy gwiazdki, ale trzymam kciuki za ten pakiet.

30.10.2014 20:37 | Recenzja do wersji 2013 9.1.0.4550

Komentarze

Crazygod   2 #385 21.05.2015 21:30

WPS Office dla Linux Alpha18 jest już dostępny również w polskiej wersji językowej do pobrania z http://wps-community.org/download.html
Można testować i zgłaszać ewentualne poprawki do tłumaczenia. :-)
Dodam tylko, że ta wersja nie zawiera najnowszego spolszczenia utworzonego z plików a18 dostępnych na http://wps-community.org/dev.html, tylko została utworzona jeszcze na bazie a17, dlatego nie wszystko jest przetłumaczone, gdyż przy synchronizacji plików z a17 do a18 zostało utraconych ok 500 wierszy tłumaczenia na skutek zmian wprowadzonych w wersji a18 .

Crazygod   2 #384 19.05.2015 19:21

Z WPS Spreadsheets jest taki problem, że nie obsługuje przy wydruku niestandardowych rozmiarów papieru. Czyli jeśli macie tabelę, którą potrzebujecie wydrukować np. na ploterze lub zrzucić do pdf w formacie 297x800mm to niestety jest lipa, bo trzeba wówczas skorzystać z Excel Viewer, albo LibreOffice, przy czym jest wtedy ryzyko rozjazdu formatowania. Błąd ten zgłosiłem ponad rok temu i teraz zapytałem dlaczego to jest jeszcze nie poprawione. No to mi odpisali, że w którejś tam wersji (nie podali numeru) było to naprawione, ale obecnie z powodu problemów kompatybilności zostało to usunięte. Trochę mnie to wkurzyło i skrzyczałem kolegów z PRC. Zobaczymy jaka będzie riposta.

Crazygod   2 #383 18.05.2015 19:29

@Anonim (niezalogowany): Podzielam Twoją wypowiedź.
A wracając do problemu oto odpowiedź:
"We are sorry to hear you are having trouble. Thank you for reporting your issue. I think this is a bug in Spreadsheets and I will forward this issue on to our development team."
Wygląda na to, że jest to błąd programu Spreadsheets, który przekazali do swojego zespołu rozwoju. Nam pozostało mieć nadzieję, że szybko to poprawią.

  #382 17.05.2015 19:33

@Crazygod: Ja również szukam alternatywy dla MSO i tą alternatywą wydaje się być właśnie KSO/WPS. Być może OO posiada więcej możliwości jednak nie przypadł mi on go gustu z powodu powolnego działania i niezbyt atrakcyjnego interfejsu graficznego.

Crazygod   2 #381 15.05.2015 15:28

@Anonim (niezalogowany):
Mogę potwierdzić, że występuje opisana przez Ciebie niedogodność. Nie za bardzo mam czas, ale zapytam przy okazji producenta czy jest to celowe działanie programu.
Prawdopodobnie dzieje się to dlatego, że główna paleta kolorów zostaje dostosowana do stylu wstawionej tabeli. Wg mnie nie powinno tak być. Jak będę coś wiedział dam znać.
Zgłosiłem problem dla producenta. W poniedziałek będzie odpowiedź.
PS: Nie jestem doświadczonym użytkownikiem KSO/WPS. Po prostu go używam, bo chciałbym alternatywy dla MSO.

  #380 15.05.2015 03:57

@Crazygod: Jako, że jesteś doświadczonym użytkownikiem programu pozwól, że spytam czy spotkałeś się kiedyś z sytuacją gdy po wstawieniu tabeli z szablonu kolory tekstu w całym arkuszu kalkulacyjnym zmieniły swoje barwy? Jest ro doskonale widoczne na przykładzie koloru czerwonego.

Aby doświadczyć tego problemu wystarczy, że w pierwszej lepszej komórce wpiszemy dowolny tekst i zmieniamy jego kolor na czerwony. Następnie wstawiamy z szablony pustą tablę tak aby nie sformatować komórki z naszym tekstem. W tym momencie możemy zauważyć, że nasz tekst zmienił kolor z czerwonego na biały. Przy próbie sformatowania tekstu tak aby ponownie uzyskał kolor czerwony okazuje się, że nie ma takiego koloru w palecie kolorów. Co więcej owa paleta posiada z goła odmienne kolory. Nie pomaga tu nawet cofnięcie zmian do stanu z przed wstawienia tabeli. Zamknięcie i ponowne otwarcie dokumentu również nie przynosi rozwiązania tego problemu.

Czy to jest błąd programu?

Poniżej zamieszczam zrzuty ekranu z pustego arkusza i arkusza po wstawieniu tabeli.
http://images70.fotosik.pl/888/15af2c6130496baf.png
http://images68.fotosik.pl/889/3f14a0f28ed09c1c.png

Crazygod   2 #379 14.05.2015 23:30

Pojawiły się zaktualizowane pliki do tłumaczenia wersji a18. Z tego co mi pisali autorzy jest to ostatnia wersja, a kolejne nawet jeśli się pojawią to nie będą wprowadzały zmian w plikach do tłumaczenia.
Dzisiaj przesłałem zaktualizowane pliki do wersji a18.
Jak ktoś używa Linux to może sobie sam skompilować paczkę z tłumaczeniem. Dla Windowsa trzeba poczekać.

Crazygod   2 #378 06.05.2015 19:31

@Anonim (niezalogowany): Hehe, koniec to na pewno jeszcze nie, bo trzeba pamiętać, ze jest to tłumaczenie wersji na linux.
Zapytałem kolegów z PRC kiedy planują dodać język pl do instalatora windows i otrzymałem taką oto odpowiedzi:
pierwsza
This installer is for windows version, now forward your message to @???.
As I can see, the pl_PL translation progress nearly finished: 23308 / 25791
We'll update the ts files to the latest version recently. :-)

Druga w uzupełnieniu tej pierwszej
Hi Andrzej,
Many thanks for your hard work!
As Weitian say, this is the WPS For Windows installer, and we have to sync the ts in github to windows version.
After that we can make a language package to see the Polish GUI.

Z grubsza piszą, że muszą to zsynchronizować, a dopiero potem utworzyć pakiet polskiego interfejsu graficznego.

Poza tym dopiero wówczas trzeba będzie poprawiać znalezione błędy, bo nie wszystko dało się teraz jednoznacznie przetłumaczyć, ale będą to jakieś pojedyncze procenty całego tłumaczenia.

Zastanawia mnie tylko ta różnica 23308/25791 skoro na github jest 25768 / 25790, czyżby aż taka równica między wersjami linux/windows.

Zapytałem kolegów z PRC skąd ta różnica i oto odpowiedź:
polnish language have 25768/25790.
Sorry, it should be something wrong with my bash script which for calculating translations.

a big difference between the version for linux and windows?
Not really. Just because version for linux and windows isn't release in the same branch currently.
(Both will be merged to master branch after)
The ts files hosted on github syns from latest version for Linux currently.

Po prostu się kropnął ;-]

  #377 06.05.2015 00:01

@Crazygod: Z niecierpliwością czekam na aktualizację z dnia 05.05.2015 :D Czyżby to już był koniec?

Crazygod   2 #376 01.05.2015 21:06

@Anonim (niezalogowany): Bardziej dokładne dane to obecnie 24794+344 czyli 25138 z 25790, bo cały czas działam z tłumaczeniem oraz wprowadzam ewentualne poprawki-dopieszczam składnię.
Plan jest taki, aby prześcignąć chińczyków :-], w sumie to już ich prześcignąłem.
Pamiętajcie, że producent cały czas tworzy nową wersję i nie wiadomo ile jeszcze doda do tłumaczenia. Faktem jest, że mogli by coś pomyśleć nad mui, aby można było już potestować sobie spolszczenie w celu wyłapania błędów, których mam nadzieję nie będzie za dużo.
Narazie szkoda mi czasu na dopytywanie się producenta, kiedy planuje implementację.

Nie zapominajcie o Pawle Smok (Armstrong) od którego to się zaczęło, bo to on zapodał temat spolszczenia na github i za to również należy mu się słowo uznania.

PS: Dzięki za słowo uznania.

Aktualizacja 02.05.2015 r.
24794+729=25523

Aktualizacja 03.05.2015 r.
24794+857=25651

Aktualizacja 04.05.2015 r.
24794+974=25768

  #375 01.05.2015 14:30

@billboard (niezalogowany): O ile mi wiadomo nie ma jeszcze ukończonego spolszczenia. Na chwilę obecną przetłumaczono 24794 z 25790 wierszy, więc można śmiało powiedzieć, że projekt polonizacji jest już prawie na ukończeniu. Tu szczególne podziękowania dla Crazygod'a.

  #374 29.04.2015 14:41

Panowie, czy możecie podać linka do pl lang. i jak go zaimplementować do aplikacji?

Crazygod   2 #373 27.04.2015 20:06

@albur
Podany przeze mnie słownik zawsze działa w 100%. Jeżeli u Ciebie coś nie działa to szukaj problemu. Ten słownik był i jest stosowany w win xp, win7 Pro i Home, win 8/8.1 zarówno na 32bit jak i 64bit oraz w KSO 2013 jak i WPS 2014/2015. Czy muszę jeszcze coś dodawać.

Crazygod   2 #372 27.04.2015 19:51

http://wps-community.org/dev.html
czy teraz postęp jest ok?

Crazygod   2 #371 15.04.2015 18:30

@Anonim (niezalogowany): Nie łapie się na twój sarkazm, ale skoro brak ci słów to sam sobie znajdź gdzie możesz to wyłączyć. Skoro mnie się udało to tobie też się uda wystarczy mniej gadać. Zawsze można też zapytać u źródła czyli producenta.

  #370 15.04.2015 01:28

@Crazygod:
Odpowiedział bym na twój komentarz ale szkoda mi słów bo widzę, że się raczej nie dogadamy.

Może ktoś inny potrafi mi odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób można wyłączyć przy starcie zakładkę "File Roaming"? Dla pewności, że dobrze się zrozumiemy zamieszczam zrzut ekranu wraz z odpowiednim oznaczeniem.:
http://images67.fotosik.pl/799/02b136c62ee87f86.png

Jak ukryć zakładkę "Task Window" wyjaśnił już nam Crazygod. Ja tylko dodam od siebie, że tak ona wygląda:
http://images70.fotosik.pl/797/68e010379de0a7c5.png

Crazygod   2 #369 14.04.2015 20:15

@Anonim (niezalogowany): Szczekaczom już nie pomagam. Ewentualne żale i prośby kieruj do producenta.

  #368 14.04.2015 01:26

@Crazygod:

Niestety w zakładce "View" nie ma opcji "Startup task window":
KSO 2013 -> View: http://images66.fotosik.pl/794/bdff27be4c286b69.png
WPS 2015 -> View: http://images68.fotosik.pl/794/4bcaf6e9ba7d1d39.png

Natomiast w starszej wersji istnieje możliwość wyboru zakładki początkowej poprzez "Tools" -> "Options":
KSO 2013 -> Options: http://images68.fotosik.pl/794/41bb3b6221360d8b.png
WPS 2015 -> Options: http://images70.fotosik.pl/794/0f92f41a211a7a97.png

Tak to prawda. KSO 2013 zamienia symbol dziesiętny przecinka na kropkę:
Domyślne ustawienia systemu: http://images70.fotosik.pl/794/be5f1d2f5b2cd2bf.png
Zmienione przez KSO 2013: http://images67.fotosik.pl/796/b01cdb49ecf41cea.png


Z czystej ciekawości spytam co w związku z tym, że ustawienia liczby zostały zmienione?
W jakich przypadkach/aplikacjach można zauważyć, że ustawienia liczby zostały zmienione?

Na co dzień korzystam tylko z jednego pakietu biurowego (KSO 2013) i w żadnym innym programie nie zauważyłem aby zmiany kropki na przecinek miały jakiś negatywny wpływ.

Crazygod   2 #367 13.04.2015 21:49

@Anonim (niezalogowany): Tylko stękasz i narzekasz. Nie podoba się - nie używaj, a ewentualne żale wylewaj do producenta.

  #366 13.04.2015 02:13

P.S. W WPS OFFICE 2015 strasznie irytuje mnie to, że nie można ukryć/wyłączyć przy starcie zakładki "File Roaming".

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.