WPS Office 2015 9.1.0.5152

Pobierz program Asystent pobierania włączony

WPS Office 2015 to darmowy pakiet biurowy, cieszący się coraz większą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Duże podobieństwo interfejsu i oferowanej funkcjonalności do konkurencyjnego oprogramowania Microsoftu, a także fakt, iż tworzony jest on przez Chińczyków sprawia, że bardzo często WPS Office 2015 określany jest mianem "chińskiej podróbki Office'a".

Galeria programu

W skład pakietu wchodzą 3 najczęściej wykorzystywane aplikacje biurowe - edytor tekstu WPS Writer, arkusz kalkulacyjny WPS Spreadsheets oraz narzędzie do tworzenia prezentacji WPS Presentation. Wszystkie one posiadają zbliżony interfejs graficzny i oferują podobny zestaw funkcji, co popularny, ale płatny Microsoft Office.

Zaletą WPS Office 2015 jest szybkość działania oraz wsparcie dla mechanizmu kart, pozwalającego na pracę z wieloma plikami jednocześnie, bez konieczności przełączania okien. Pakiet wyposażony został we wbudowany konwerter plików do formatu PDF, a także pozwala zabezpieczać tworzone dokumenty hasłem. Poza możliwością pracy z własnymi formatami, oferuje on pełną obsługę formatów Worda, Excela i PowerPointa w wersjach 97/2000/2003/2007/2010.

Uwaga!

  • Po instalacji pakiet dostępny jest przez 30 dni w pełnej komercyjnej wersji. Po upływie tego czasu automatycznie zmienia się on w edycję bezpłatną.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kingsoft Office dla Linuksa: coraz bliżej do realnej alternatywy dla MS Office

57
OPROGRAMOWANIE 31.10.2013 | Adam Golański (eimi)

W świecie pakietów biurowych król jest jeden – Microsoft Office od lat nie pozostawia konkurencji szans, szczególnie w środowiskach korporacyjnych. Z przedstawionych przez nas ostatnio wyników badań Forrestera, dotyczących wykorzystania pakietów biurowych w organizacjach, widać, że jedynym, który zdołał uszczknąć zauważalny kawałek z tego tortu jest Google, ze swoim onlineowym pakietem Docs (Dokumenty). Widać też jednak, jak bardzo badania te są obciążone realiami Ameryki Północnej – nawet nie zaistniał w nich rozwijany od lat dziewięćdziesiątych chiński pakiet Kingsoft Office (WPS Office),…

Recenzje użytkowników

Bardzo dobre działanie, dobra obsługa plików MS Office
brak słownika polskiego
ocena użytkownika

Nie przeszkadza mi angielski interface, u mnie żadnych zmian opisanych poniżej (przecinki/kropki, kafelki bz. na moim W8.1) - ale jako minus piszę brak słownika języka polskiego - mimo dokładnego postępowania zgodnie z procedurą i porad PC Support od Kingsofta nie udało mi się zmusić programów do włączenia polskiego słownika; Kingsoft już się poddał i sugeruje, że podany Crazygod słownik jest niepoprawny

07.11.2014 09:41 | Recenzja do wersji 2013 9.1.0.4550
Poprawna obsługa plików MS Office. Szybki. Przyjemny interfejs.
Zmienia ustawienia regionalne. Brak polskiego interfejsu i sprawdzania pisowni. Mąci w systemie.
ocena użytkownika

Zainstalowany na Windows 8.1.

Tak jak pisali inni użytkownicy, bez uprzedzenia zmienia niektóre ustawienia regionalne (przecinek na kropkę i odwrotnie). Po instalacji z ekranu startowego zniknęło 2/3 dodanych przeze mnie kafelków. Zmienił ustawienia okien eksploratora (wszystko zaczęło się otwierać tylko w nowych oknach). Dziwnie instaluje uaktualnienia - po akceptacji dostępnej aktualizacji użytkownik nie jest o niczym informowany, nie wiadomo czy update się zaczął, czy skończył itd. Często chce łączyć się z netem, a konkretnie z firmami, które w nazwach mają "Beijing" i "Zhuhai, czyli wiadomo gdzie... :) Interfejs jak dotąd tylko w języku angielskim, francuskim i chińskim. Brak tu sprawdzania polskiej pisowni ale wszystkie polskie znaki wprowadza prawidłowo więc z "polskimi" dokumentami pracuje się bez problemu.

Na plus można zaliczyć dobrą obsługę plików MS Office (na tyle, ile na razie zdążyłem przetestować problemów nie stwierdziłem). Szybko się uruchamia i lekko działa. Ma całkiem przyjemny wygląd (do wyboru trzy wersje interfejsu). Oferuje sporo szablonów dokumentów (wymagane dopuszczenie do netu). Całość programu to u mnie ok. 260 MB więc dość mało.

W sumie, gdyby poprawić to, co pisałem wyżej, zwłaszcza mącenie instalki w systemie i dodać pełną obsługę polskiego języka to mielibyśmy naprawdę udany produkt będący mocną alternatywą dla MS Office. Na razie trzy gwiazdki, ale trzymam kciuki za ten pakiet.

30.10.2014 20:37 | Recenzja do wersji 2013 9.1.0.4550

Komentarze

przemor25   12 #396 23.07.2015 02:19

Dobry pakiet biurowy. Jak widać można stworzyć coś zgodnego ze standardem jakim jest format od MSO bez żadnego rozjeżdżania się dokumentu w porównaniu do wiecznie stwarzającego problemy LibreOffice :)

Crazygod   2 #395 13.07.2015 14:20

@kamiloxf: Hmm w zasadzie jest zrobione. Pozostało mi około 400 wierszy do tłumaczenia, ale robię weryfikację całego tłumaczenia, łącznie z usuwaniem wariantów tłumaczenia, ponieważ zauważyłem, że powodują one komplikacje przy implementowaniu paczki mui - po prostu zamiast pierwszej propozycji są wrzucane oba. Kto używa wersji linux na pewno to zauważył. Zgłoszę to dla kolegów z PRC jak znajdę trochę czasu.
Sprawę paczki dla Windows komplikuje również to, że poprawiam tłumaczenie ok. 2000 wierszy czego nie lubię, ale są tam takie błędy, że koniecznie muszę to zrobić.
Podsumowując obecnie pracuję jednocześnie z tłumaczeniem dla Linux oraz Windows, tłumacząc brakujące wiersze dla Windows i wprowadzając poprawki dla obu wersji co zajmuje bardzo dużo czasu, a nie chcę tego zrobić na "łapu capu".
Wg moich pesymistycznych szacunków najpóźniej do końca września sprawa powinna być zamknięta.
W między czasie "dziobię" kolegów z PRC, aby usunęli część ograniczeń wersji Free - ciężki temat.

Pamiętajcie również, że tłumaczenie jest opracowywane nie dla obecnej wersji, ale dla przyszłej, która będzie zawierała dużo więcej funkcjonalności niż obecna - wnioskuję tak na podstawie tłumaczonych wierszy.
Nie zapominajcie również, że WPS Office to nie MSO Office więc nie ma się co czepiać, że czegoś tam nie ma co ma MSO. Jak ktoś chce MSO to niech kupuje MSO.

  #394 11.07.2015 06:22

@Anonim (niezalogowany): Przykro mi ale nie widzę ikony odpowiedzialnej za sortowanie wiec prawdopodobnie writer nie posiada takiej opcji. Swoją drogą dopiero twój komentarz uświadomił mi jak wiele brakuje jeszcze w tym pakiecie. Być może z czasem dodadzą więcej przydatnych opcji i jednocześnie nie ograniczą jeszcze bardziej darmowej wersji produktu.

  #393 09.07.2015 22:10

Ktoś z obeznanych z tym softem może powiedzieć ,czy dodali sortowanie alfabetyczne do writera ?

kamiloxf   2 #392 07.07.2015 09:53

kiedy spolszczenie interface dla Windows ?

KGB-Wioletka ;)   1 #391 25.06.2015 20:57

Powtórzę to co, napisałem odnośnie samego Writera: Najnowszy słownik z sjp.pl przekonwertowany na UTF8 i dostosowany do WPS Writer możecie sobie ściągnąć z mojego dropboxa: https://www.dropbox.com/s/ryoblypp59ap1e3/sjp-odm-wps-20150617.7z?dl=0
Żeby go zainstalować otwórz Writer -> nowy dokument, na pasku statusu prawym przyciskiem kliknij na "Sprawdzanie pisowni" -> Słowniki niestandardowe -> Dodaj -> [wybierz plik pl_PL.dic rozpakowany z powyższego archiwum]. Voila :) Słownik liczy sobie 3 679 922 słowa.

Crazygod   2 #390 14.06.2015 22:27

@Anonim (niezalogowany): KSO 2013 jest obecnie rozwijane jako WPS Office, także trudno tutaj mówić o jakiś nowościach/zmianach w przypadku KSO 2013.
Dostępna jest kolejna wersja WPS Office dla Linux
http://wps-community.org/download.html

  #389 13.06.2015 13:49

Co nowego w Kingsoft Office 2013 dla Windows (wykaz zmian):

http://www.ksosoft.com/what-is-new-in-kingsoft-office-free-2013.html

Crazygod   2 #388 29.05.2015 18:29

Powolutku jest już przygotowywana wersja na windows ;-]
27.05.2015 otrzymałem informację:
*Another thing is if we plan to release the Polish version of WPS for Windows, do you agree that we use the tranlations from you and help us to complete the translations. - czyli, że planują wydać polską wersję WPS dla Windows oraz poproszono mnie o zgodę na wykorzystanie tłumaczenia (tego na wersję linux) i pomoc przy ukończeniu tłumaczenia.
Wyraziłem zgodę i w efekcie zostały już utworzone po synchronizacji pliki dla wersji windows https://github.com/wps-community/wps_i18n/tree/win_a18
Obecnie mam uruchamiany WPS przez VirtualBox i opensuse, co pozwala mi wyłapywać niedociągnięcia. Jak skończę update 2 dla wersji linux to jeszcze raz zrobią synchronizację i wówczas dokończę tłumaczenie ts.
Wszystkich niedociągnięć na pewno nie wyłapię, gdyż dopiero "w praniu" wszystko widać najlepiej, dlatego muszę jeszcze ich zapytać czy w późniejszym okresie będzie można wprowadzić poprawki - zakładam, że tak.

Odnośnie "dziobania" dotyczącego zbyt rygorystycznego ograniczenia wersji free dostałem informację: "about the watermark in print, I think the team of marketing will condider seriously." - czyli odnośnie znaku wodnego na wydruku zespół marketingowy poważnie to rozważy - zobaczymy jak będzie.

Pamiętajcie, że wszelkie konstruktywne uwagi odnośnie niedociągnięć tłumaczenia będą mile widziane.

Crazygod   2 #387 26.05.2015 21:43

@Były fan (niezalogowany): Dziobię ich w tym temacie. Może coś z tego będzie, ale jak to mi napisał jeden kolega "It's a marketing strategy". Napisałem im, że brak obsługi makr, zapisu do docx, xlsx, pptx, a także możliwość używania tylko w domciu to już są duże ograniczenia, więc po co jeszcze bardziej utrudniać życie użytkownikowi.

  #386 25.05.2015 15:35

Wszystko ładnie, tylko dlaczego zdecydowali się wprowadzić duże obostrzenia do wersji free? Ludzie nie rzucą się jak na ciepłe bułeczki płacąc po kilka stów za licencję, a znak wodny i brak możliwości zapisu w nowym formacie office praktycznie dyskwalifikuje ten produkt z domowego, prywatnego użytku.

Crazygod   2 #385 21.05.2015 21:30

WPS Office dla Linux Alpha18 jest już dostępny również w polskiej wersji językowej do pobrania z http://wps-community.org/download.html
Można testować i zgłaszać ewentualne poprawki do tłumaczenia. :-)
Dodam tylko, że ta wersja nie zawiera najnowszego spolszczenia utworzonego z plików a18 dostępnych na http://wps-community.org/dev.html, tylko została utworzona jeszcze na bazie a17, dlatego nie wszystko jest przetłumaczone, gdyż przy synchronizacji plików z a17 do a18 zostało utraconych ok 500 wierszy tłumaczenia na skutek zmian wprowadzonych w wersji a18 .

Crazygod   2 #384 19.05.2015 19:21

Z WPS Spreadsheets jest taki problem, że nie obsługuje przy wydruku niestandardowych rozmiarów papieru. Czyli jeśli macie tabelę, którą potrzebujecie wydrukować np. na ploterze lub zrzucić do pdf w formacie 297x800mm to niestety jest lipa, bo trzeba wówczas skorzystać z Excel Viewer, albo LibreOffice, przy czym jest wtedy ryzyko rozjazdu formatowania. Błąd ten zgłosiłem ponad rok temu i teraz zapytałem dlaczego to jest jeszcze nie poprawione. No to mi odpisali, że w którejś tam wersji (nie podali numeru) było to naprawione, ale obecnie z powodu problemów kompatybilności zostało to usunięte. Trochę mnie to wkurzyło i skrzyczałem kolegów z PRC. Zobaczymy jaka będzie riposta.

Ano riposta jest taka:
"Thank you for your detailed sample files :-)
I think this is a bug in WPS Spreadsheets.
I will forward your sample files on to our R&D department."
Czyli błąd programu.

Crazygod   2 #383 18.05.2015 19:29

@Anonim (niezalogowany): Podzielam Twoją wypowiedź.
A wracając do problemu oto odpowiedź:
"We are sorry to hear you are having trouble. Thank you for reporting your issue. I think this is a bug in Spreadsheets and I will forward this issue on to our development team."
Wygląda na to, że jest to błąd programu Spreadsheets, który przekazali do swojego zespołu rozwoju. Nam pozostało mieć nadzieję, że szybko to poprawią.

  #382 17.05.2015 19:33

@Crazygod: Ja również szukam alternatywy dla MSO i tą alternatywą wydaje się być właśnie KSO/WPS. Być może OO posiada więcej możliwości jednak nie przypadł mi on go gustu z powodu powolnego działania i niezbyt atrakcyjnego interfejsu graficznego.

Crazygod   2 #381 15.05.2015 15:28

@Anonim (niezalogowany):
Mogę potwierdzić, że występuje opisana przez Ciebie niedogodność. Nie za bardzo mam czas, ale zapytam przy okazji producenta czy jest to celowe działanie programu.
Prawdopodobnie dzieje się to dlatego, że główna paleta kolorów zostaje dostosowana do stylu wstawionej tabeli. Wg mnie nie powinno tak być. Jak będę coś wiedział dam znać.
Zgłosiłem problem dla producenta. W poniedziałek będzie odpowiedź.
PS: Nie jestem doświadczonym użytkownikiem KSO/WPS. Po prostu go używam, bo chciałbym alternatywy dla MSO.

  #380 15.05.2015 03:57

@Crazygod: Jako, że jesteś doświadczonym użytkownikiem programu pozwól, że spytam czy spotkałeś się kiedyś z sytuacją gdy po wstawieniu tabeli z szablonu kolory tekstu w całym arkuszu kalkulacyjnym zmieniły swoje barwy? Jest ro doskonale widoczne na przykładzie koloru czerwonego.

Aby doświadczyć tego problemu wystarczy, że w pierwszej lepszej komórce wpiszemy dowolny tekst i zmieniamy jego kolor na czerwony. Następnie wstawiamy z szablony pustą tablę tak aby nie sformatować komórki z naszym tekstem. W tym momencie możemy zauważyć, że nasz tekst zmienił kolor z czerwonego na biały. Przy próbie sformatowania tekstu tak aby ponownie uzyskał kolor czerwony okazuje się, że nie ma takiego koloru w palecie kolorów. Co więcej owa paleta posiada z goła odmienne kolory. Nie pomaga tu nawet cofnięcie zmian do stanu z przed wstawienia tabeli. Zamknięcie i ponowne otwarcie dokumentu również nie przynosi rozwiązania tego problemu.

Czy to jest błąd programu?

Poniżej zamieszczam zrzuty ekranu z pustego arkusza i arkusza po wstawieniu tabeli.
http://images70.fotosik.pl/888/15af2c6130496baf.png
http://images68.fotosik.pl/889/3f14a0f28ed09c1c.png

Crazygod   2 #379 14.05.2015 23:30

Pojawiły się zaktualizowane pliki do tłumaczenia wersji a18. Z tego co mi pisali autorzy jest to ostatnia wersja, a kolejne nawet jeśli się pojawią to nie będą wprowadzały zmian w plikach do tłumaczenia.
Dzisiaj przesłałem zaktualizowane pliki do wersji a18.
Jak ktoś używa Linux to może sobie sam skompilować paczkę z tłumaczeniem. Dla Windowsa trzeba poczekać.

Crazygod   2 #378 06.05.2015 19:31

@Anonim (niezalogowany): Hehe, koniec to na pewno jeszcze nie, bo trzeba pamiętać, ze jest to tłumaczenie wersji na linux.
Zapytałem kolegów z PRC kiedy planują dodać język pl do instalatora windows i otrzymałem taką oto odpowiedzi:
pierwsza
This installer is for windows version, now forward your message to @???.
As I can see, the pl_PL translation progress nearly finished: 23308 / 25791
We'll update the ts files to the latest version recently. :-)

Druga w uzupełnieniu tej pierwszej
Hi Andrzej,
Many thanks for your hard work!
As Weitian say, this is the WPS For Windows installer, and we have to sync the ts in github to windows version.
After that we can make a language package to see the Polish GUI.

Z grubsza piszą, że muszą to zsynchronizować, a dopiero potem utworzyć pakiet polskiego interfejsu graficznego.

Poza tym dopiero wówczas trzeba będzie poprawiać znalezione błędy, bo nie wszystko dało się teraz jednoznacznie przetłumaczyć, ale będą to jakieś pojedyncze procenty całego tłumaczenia.

Zastanawia mnie tylko ta różnica 23308/25791 skoro na github jest 25768 / 25790, czyżby aż taka równica między wersjami linux/windows.

Zapytałem kolegów z PRC skąd ta różnica i oto odpowiedź:
polnish language have 25768/25790.
Sorry, it should be something wrong with my bash script which for calculating translations.

a big difference between the version for linux and windows?
Not really. Just because version for linux and windows isn't release in the same branch currently.
(Both will be merged to master branch after)
The ts files hosted on github syns from latest version for Linux currently.

Po prostu się kropnął ;-]

  #377 06.05.2015 00:01

@Crazygod: Z niecierpliwością czekam na aktualizację z dnia 05.05.2015 :D Czyżby to już był koniec?

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.