WPS Office 2015 9.1.0.4941

Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

WPS Office 2015 to darmowy pakiet biurowy, cieszący się coraz większą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Duże podobieństwo interfejsu i oferowanej funkcjonalności do konkurencyjnego oprogramowania Microsoftu, a także fakt, iż tworzony jest on przez Chińczyków sprawia, że bardzo często WPS Office 2015 określany jest mianem "chińskiej podróbki Office'a".

Galeria programu

W skład pakietu wchodzą 3 najczęściej wykorzystywane aplikacje biurowe - edytor tekstu WPS Writer, arkusz kalkulacyjny WPS Spreadsheets oraz narzędzie do tworzenia prezentacji WPS Presentation. Wszystkie one posiadają zbliżony interfejs graficzny i oferują podobny zestaw funkcji, co popularny, ale płatny Microsoft Office.

Zaletą WPS Office 2015 jest szybkość działania oraz wsparcie dla mechanizmu kart, pozwalającego na pracę z wieloma plikami jednocześnie, bez konieczności przełączania okien. Pakiet wyposażony został we wbudowany konwerter plików do formatu PDF, a także pozwala zabezpieczać tworzone dokumenty hasłem. Poza możliwością pracy z własnymi formatami, oferuje on pełną obsługę formatów Worda, Excela i PowerPointa w wersjach 97/2000/2003/2007/2010.

Uwaga!

  • Po instalacji pakiet dostępny jest przez 30 dni w pełnej komercyjnej wersji. Po upływie tego czasu automatycznie zmienia się on w edycję bezpłatną.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Kingsoft Office dla Linuksa: coraz bliżej do realnej alternatywy dla MS Office

57
OPROGRAMOWANIE 31.10.2013 | Adam Golański (eimi)

W świecie pakietów biurowych król jest jeden – Microsoft Office od lat nie pozostawia konkurencji szans, szczególnie w środowiskach korporacyjnych. Z przedstawionych przez nas ostatnio wyników badań Forrestera, dotyczących wykorzystania pakietów biurowych w organizacjach, widać, że jedynym, który zdołał uszczknąć zauważalny kawałek z tego tortu jest Google, ze swoim onlineowym pakietem Docs (Dokumenty). Widać też jednak, jak bardzo badania te są obciążone realiami Ameryki Północnej – nawet nie zaistniał w nich rozwijany od lat dziewięćdziesiątych chiński pakiet Kingsoft Office (WPS Office),…

Recenzje użytkowników

Bardzo dobre działanie, dobra obsługa plików MS Office
brak słownika polskiego
ocena użytkownika

Nie przeszkadza mi angielski interface, u mnie żadnych zmian opisanych poniżej (przecinki/kropki, kafelki bz. na moim W8.1) - ale jako minus piszę brak słownika języka polskiego - mimo dokładnego postępowania zgodnie z procedurą i porad PC Support od Kingsofta nie udało mi się zmusić programów do włączenia polskiego słownika; Kingsoft już się poddał i sugeruje, że podany Crazygod słownik jest niepoprawny

07.11.2014 09:41 | Recenzja do wersji 2013 9.1.0.4550
Poprawna obsługa plików MS Office. Szybki. Przyjemny interfejs.
Zmienia ustawienia regionalne. Brak polskiego interfejsu i sprawdzania pisowni. Mąci w systemie.
ocena użytkownika

Zainstalowany na Windows 8.1.

Tak jak pisali inni użytkownicy, bez uprzedzenia zmienia niektóre ustawienia regionalne (przecinek na kropkę i odwrotnie). Po instalacji z ekranu startowego zniknęło 2/3 dodanych przeze mnie kafelków. Zmienił ustawienia okien eksploratora (wszystko zaczęło się otwierać tylko w nowych oknach). Dziwnie instaluje uaktualnienia - po akceptacji dostępnej aktualizacji użytkownik nie jest o niczym informowany, nie wiadomo czy update się zaczął, czy skończył itd. Często chce łączyć się z netem, a konkretnie z firmami, które w nazwach mają "Beijing" i "Zhuhai, czyli wiadomo gdzie... :) Interfejs jak dotąd tylko w języku angielskim, francuskim i chińskim. Brak tu sprawdzania polskiej pisowni ale wszystkie polskie znaki wprowadza prawidłowo więc z "polskimi" dokumentami pracuje się bez problemu.

Na plus można zaliczyć dobrą obsługę plików MS Office (na tyle, ile na razie zdążyłem przetestować problemów nie stwierdziłem). Szybko się uruchamia i lekko działa. Ma całkiem przyjemny wygląd (do wyboru trzy wersje interfejsu). Oferuje sporo szablonów dokumentów (wymagane dopuszczenie do netu). Całość programu to u mnie ok. 260 MB więc dość mało.

W sumie, gdyby poprawić to, co pisałem wyżej, zwłaszcza mącenie instalki w systemie i dodać pełną obsługę polskiego języka to mielibyśmy naprawdę udany produkt będący mocną alternatywą dla MS Office. Na razie trzy gwiazdki, ale trzymam kciuki za ten pakiet.

30.10.2014 20:37 | Recenzja do wersji 2013 9.1.0.4550
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

kortom   2 #343 28.01.2015 18:36

Z czystej ciekawości: jak w tym programie pozbyć "w", "z", "i" i tym podobne z końca linii. Czyli stworzyć spację nierozdzielającą, bo ctr+shift+spacja tu nie działa.

Crazygod   2 #342 24.01.2015 19:06

Najnowszy WPS Office 2015 9.1.0.4941 ma poprawiony problem z użyciem kombinacji prawy alt+c (literka ć) oraz prawy alt+x (literka ź). Teraz wszystkie polskie litery wielkie i małe bez problemu wpisuje się z klawiatury, także śmiało instalować.

Crazygod   2 #341 23.01.2015 18:55

@WPS PL (niezalogowany): Kolego przez szacunek do Ciebie odpowiem Tobie grzecznie:
1. "Skoro nikt tego nie kontroluje" - to za dużo powiedziane.
2. "proszę abyś się zorientował jak z pracami nad tłumaczeniem u innych" - cały czas jestem w kontakcie z autorem projektu. Natomiast nie będę co 5 min. kogoś molestował jak mu idzie. Każdy robi wg swoich możliwości.
Dziękuję.

Komentarze do poprzednich wersji

  #340 11.01.2015 15:25

do Crazygod - Skoro nikt tego nie kontroluje "przy czym nie wiem jak tam postępy wyglądają u innych", to proszę abyś się zorientował jak z pracami nad tłumaczeniem u innych oraz skontaktuj się z użytkownikami podobnego projektu aby nie dublować pracy i zająć się resztą.

Crazygod   2 #339 10.01.2015 00:32

@Latający Turban: Hmm, te przetłumaczone 12761 to niestety tylko i wyłącznie moja robota.
Obecnie wziąłem się za tłumaczenie pozostałych 11637 wierszy z czego 1890 mam już przetłumaczone.
Gdybym miał ze 4 ludzi do pomocy to w ciągu miesiąca można by zakończyć spolszczenie, a tak cóż wybaczcie, ale mam rodzinę na utrzymaniu, a do tego jak żonka widzi, że zajmuję się spolszczeniem to o mało z butów nie wyskoczy, bo jakby nie patrzeć robię je za free. Tłumaczenie jej po co to robię jest bezcelowe, dlatego zostawmy to.
Odnośnie pytania czy są to spolszczone "cięższe rzeczy" powiem, że nie można tego rozpatrywać w ten sposób, ponieważ otwierasz plik lub kilka plików jednocześnie i tłumaczysz je, a w środku jest różnie, raz proste wiersze, a raz rozbudowane.
Na początku jak skontaktowałem się z autorem repozytorium spolszczenia na GitHub "Armstrong" to umówiłem się z nim, że aby nie dublować roboty to ja zajmę się plikami "od końca" i będę szedł w kierunku tych z początku. Dlatego jak przejdziecie tu https://github.com/wps-community/wps_i18n/tree/master/pl_PL/ts to zauważycie, że te spolszczone przeze mnie znajdują się na "dole".
Odnośnie problemu z "ó" to nie jest to wina spolszczenia. Napisz jakiej wersji używasz, bo z tego co pamiętam to problem był w starszych wersjach. Nowe nie mają z tym już kłopotu. Z tego co sprawdziłem to ostatnia najnowsza wersja, która poprawnie obsługuje wszystkie polskie znaki to WPS 2014 free Beta 3. W wersji 2013 nie pamiętam od której jest poprawna obsługa polskich znaków, ale ostatnia napewno poprawnie działa.
Sam obecnie używam wersji 2013 9.1.0.4560 Pro i nie mam żadnych problemów z polskimi znakami.

Latający Turban   6 #338 09.01.2015 21:26

@Crazygod: Holy hot damn, jesteście już tak daleko. Takie może mało kurtuazyjne pytanie: ta większość, którą przetłumaczyliście to są te cięższe rzeczy i łatwiejsze zostawiliście sobie na koniec? Czy może na odwrót? I jeszcze jedno: na angielskiej wersji miałem problem ze zrobieniem ó, czy to też zależy od was czy trzeba pisać do supportu? Tak czy inaczej odwalacie świetną robotę i bardzo dziękuję za to że chce się wam pracować nad tym projektem.

Crazygod   2 #337 09.01.2015 19:50

Aktualny stan spolszczenia http://wps-community.org/dev.html
oraz wyszczególnienie spolszczonych plików https://github.com/wps-community/wps_i18n/tree/master/pl_PL/ts
Jak ktoś ma trochę czasu to może przeglądać i wnosić ewentualne uwagi, chociażby dlatego, że w części tłumaczenie dałem w wariantach.

  #336 07.01.2015 19:32

@Crazygod: Mam nadzieję, że masz rację i będzie można w wersji darmowej zapisywać w formacie ms office 2007, bo bez tego w tej chwili program jest "ułomny"... i na razie Kingsoft zrobił krok do tyłu..

Crazygod   2 #335 06.01.2015 20:44

@ZbyszekH (niezalogowany): Pamiętam, że przy darmowej wersji 2013, też na początku program nie obsługiwał zapisu do formatów docx i xlsx, natomiast potem została dodana obsługa zapisu do tych formatów, a program nie obsługiwał tylko zapisu do formatu pptx. Czyżby zrobili krok do tyłu? Zobaczymy...

  #334 06.01.2015 15:20

największym problemem nowej wersji darmowej jest brak możliwości zapisu w formacie docx i to nawet wówczas, gdy tylko edytujemy stary plik docx. Niestety to zupełnie przekreśla ten program...

Crazygod   2 #333 06.01.2015 10:13

Tutaj http://przeklej.org/file/lBHMjI/WPS-pl.PL-a17.04-01-2015.zip wrzuciłem paczkę spolszczonych przeze mnie plików WPS Office.
Łącznie zawiera ona 12761 przetłumaczonych od zera wierszy.
Na chwilę obecną, bo producent co jakiś czas wprowadza pewne zmiany, w pozostałych plikach pozostało jeszcze do tłumaczenia 11637 wierszy minus 1721 wierszy, które są już w tych plikach przetłumaczone, jednakże trzeba je zweryfikować, bo z tego co przegadałem występują w nich większe lub mniejsze błędy.
Tak z grubsza wygląda sprawa spolszczenia. Pliki przesłałem do wrzucenia na GitHub.

Crazygod   2 #332 01.01.2015 20:24

@Anonim (zalogowany) (niezalogowany):
Hmm ... z tego co wiem to motywy są identyczne w wersji free i płatnej Pro. Twojego motywu nie mam bo używam win 8.1, a on nie obsługuje przeźroczystości, a ty chyba używasz win 7 z włączonym aero - jak dobrze pamiętam. Jeżeli jest jak mówisz to tym lepiej - dla mnie jednak to detal, bo ważniejsza jest niezawodność działania programu.
Odnośnie przespania to nie był przytyk, natomiast musiałbym sprawdzić czy faktycznie wersja 9.1.0.4515 nie powodowała zmiany ustawień regionalnych, jednak na chwilę obecną chyba nie ma to już sensu skoro jest to poprawione w WPS 2014.

  #331 01.01.2015 01:06

@Crazygod:

Nie wydaje mi się abym coś przespał, Najzwyczajniej w świecie w tej wersji nie doświadczyłem błędu zmiany kropki na przecinek w ustawieniach systemu.

Powiadasz, że wygląd można zmienić. To prawda. Standardowo do wybory mamy kilka motywów: http://wrzucaj.net/images/2015/01/01/capture2.png a moim sposobem można uzyskać taki oto efekt: http://wrzucaj.net/images/2015/01/01/capture1.png . Nie wydaje mi się aby był taki na liście. O ile się orientuję jest on dostępny tylko w wersji płatnej.

Crazygod   2 #330 31.12.2014 22:34

@Anonim (zalogowany) (niezalogowany): Nie za bardzo rozumiem kombinowania ze zmianą UI w wersji free 2013. Z tego co pamiętam to na 100% bez problemu od którejś wersji można zmieniać UI ze wstążki na klasyka i odwrotnie bez dodatkowych kombinacji - wystarczy zwykły restart programu. W Wersji 2014 też bez problemu można zmieniać UI. Nie wiem też dlaczego używasz wersji 9.1.0.4515 skoro ostatnia free to Kingsoft Office Free 2013 9.1.0.4550 - chyba coś przespałeś. ;-]

Wg mnie wersja 2014 jest godna zainteresowania i nie do końca rozumiem strach przed nią. Nie sądzę, aby producent chciał ją ogołocić z funkcji, które obecnie posiada wersja 2013.
Instalujcie i testujcie, b o inaczej nie dowiemy się co oferuje - to jedyna metoda.

  #329 31.12.2014 18:50

@Crazygod:

Dziękuje za wyczerpującą wypowiedz.

Podsumowując można powiedzieć, że potwierdziły się moje przypuszczenia. Na chwilę obecną najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie przy poprzedniej wersji zwłaszcza, że nikt nie wiem co będzie po 30 dniach od instalacji.

Błąd z polskimi znakami może i zapewne będzie bardziej problematyczny dla naszych rodaków aniżeli ze zmianą kropki na przecinek, który de factou u mnie nie występuje (wersja 9.1.0.4515).

Odnośnie wyglądu to troszkę oszukałem instalator i w darmowej wersji posiadam wygląd wstążki z płatnej wersji. No może nie do końca taki sam ale bardzo podobny. Jak by ktoś był ciekawy jak tego dokonałem to podpowiadam, że pod koniec procesu instalacji, gdy już wszystkie pliki zostały skopiowane i instalator zapytał o zgodę na utworzenie skrótów, powiązania z rozszerzeniami, itd to wymusiłem poprzez menadżer zadań zakończenie procesu. Od tej pory po uruchomieniu pakietu będziemy mieli wyżej opisany wygląd. Ale uwaga! Jeśli zmienimy styl interfejsu na jeden z tych dostępnych w ustawieniach i zastosujemy zmiany to już nie będzie możliwości powrotu do wcześniejszego UI. Podobny efekt można uzyskać instalując na nowo system i pozostawiając zainstalowaną aplikację na innym dysku.

Crazygod   2 #328 31.12.2014 18:01

@Anonim (zalogowany) (niezalogowany):
Hmm Cały czas używam jeszcze najnowszej wersji 2013 Pro i powiem Tobie, że nie za bardzo chcę instalować sobie wersję 2014, ponieważ wcześniej bodajże przy pierwszej becie 2014 po jej zainstalowaniu straciłem aktywację swojej wersji 2013 - poprostu po odinstalowaniu 2014 i ponownym zainstalowaniu 2013 Pro nie mogłem aktywować programu na swoim kluczu - wyrzucał błąd, że przekroczona jest liczba aktywacji. Przypominam, że KSO 2013 Pro można zainstalować przy użyciu 1 klucza na 3 komputerach, do których jest potem przywiązany. Ostatecznie cała sytuacja skończyła się tym, że otrzymałem od producenta dodatkowy/nowy kod, który pozwolił mi na aktywację programu, także nie chce mieć powtórki z rozrywki.

Powyższe nie oznacza jednak, że nie ciekawi mnie sprawa WPS 2014. Narazie zainstalowałem wersję 2014 na komputerze rodziców mieszkających 120km ode mnie ;-) (tak do testów), przy czym pamiętaj, że przez trzydzieści 30 dni program będzie działał jako wersja home/trial, a dopiero po tym okresie przełączy się w tryb wersji free.

Jednakże pierwsze spostrzeżenia są takie:
1. wygłaskali wstążkę - niby kosmetyka, ale bardziej przyjemna dla oka, którego tak nie męczy jak wersja 2013
2. bez problemu dodałem polski słownik i działa sprawdzanie pisowni - zobaczymy jak będzie po 30 dniach
3. nie zwróciłem uwagę na zapisywanie do pdf, bo w sumie to mało mnie to interesuje, gdyż zawsze jest PdfCreator, itp.
4. Śledzenie zmian, jeżeli mówimy o tym samym jest również w wersji 2013 więc nic się nie zmieniło - przydatna rzecz do recenzowania
5. WPS Cloud jest w zakładce wstążki, ale oczywiście jako opcja, a nie przymus
6. na 100% poprawili błąd związany ze zmianą w Windowsie ustawień regionalnych (separatory tysięczne w liczbach były zamieniane na przecinki, a przecinek na kropkę) - teraz nic się nie zmienia w ustawieniach regionalnych - sprawdziłem to jako pierwsze ;-)
7. niestety jest jakiś konflikt skrótów klawiszowych związany z użyciem kombinacji prawy alt+c (literka ć) oraz prawy alt+x (literka ź), co skutkuje niemożliwością wpisania z klawiatury liter "ć" i "ź" (chodzi o małe litery, bo wielkie wchodzą bez problemu). Poprostu po wciśnięciu w/w kombinacji pojawia się jakieś dziwne zaznaczenie - chciałem to zgłosić, ale najpierw ktoś musi mi potwierdzić problem.
8. pamiętam jeszcze, że wersja 2013, a konkretnie Kingsoft Spreadsheets nie miał możliwości drukowania na niestandardowym rozmiarze papieru, co zgłosiłem producentowi. Osobiście posiłkowałem się wówczas wydrukiem z LibreOffice 4.3 lub MS Excel Viewer - niestety nie sprawdziłem czy WPS 2014 pozwala już drukować na niestandardowym rozmiarze papieru.
9. Przy instalacji brak było możliwości wybrania wersji językowej oraz późniejszej możliwości przełączenia języka tak jak to było dostępne w becie.

Więcej będzie można powiedzieć ja minie te magiczne 30dni.
Ze swojej strony jak ktoś używa wersji free to niech aktualizuje do 2014 testuje i pisze o swoich spostrzeżeniach.

Spolszczenie wygląda, tak, że producent co raz zmienia/aktualizuje pliki - ostatnia aktualizacja (updated to latest a17 branch) była 16 dni temu - https://github.com/wps-community/wps_i18n

Ogólny postęp wygląda tak http://wps-community.org/dev.html przy czym nie uwzględnia on plików, które nie zostały dodane na skutek w/w aktualizacji. Wg moich szacunków spolszczone jest ok 50% i to tylko przeze mnie. Niestety sam nie jestem w stanie spolszczyć w 100% z racji ograniczeń wolnego czasu, ale spokojnie zapewne znajdą się jeszcze chętni do pomocy - to tylko kwestia czasu. Obecnie jest nas 4 chłopa (https://github.com/wps-community/wps_i18n/tree/master/pl_PL), przy czym nie wiem jak tam postępy wyglądają u innych.

  #327 30.12.2014 23:46

@Crazygod:

Jako doświadczony użytkownik w/w oprogramowania powiedz nam proszę jakie są różnice względem poprzedniej wersji. Z informacji dostępnych na stronie producenta wynika, że najnowsza bezpłatna wersja została znacznie okrojona względem poprzedniej wersji. Jeśli tak faktycznie jest to nie ma sensu aktualizować oprogramowania.

Najbardziej zastanawia mnie czy faktycznie wersja bezpłatna:
- Nie zapisuje dokumentów w formacie PDF?
- Nie sprawdza pisowni?

O ile się orientuję w poprzedniej wersji nie było:
* Szyfrowania i auto-zapisu plików - jest to nowość!
* Zaawansowanych narzędzi arkusza kalkulacyjnego (wzory matematyczne) - jest to nowość!

Ponadto nie będę korzystał z takich nowości jak:
+ Narzędzi do współpracy, w tym śledzenia zmian.
+ Usługi WPS Cloud.

Prawdopodobnie zainstalowałeś sobie najnowszą wersję pakietu. Powiedz nam proszę jakie są twoje spostrzeżenia. Ja swoje opieram tylko i wyłącznie na opisach zamieszczonych na stronie producenta.

Zdjęć przedstawiających pakiet jest jeszcze bardzo mało w sieci ale bardzo mi się nie spodobało, że w menu zmieniono nazwę z Writer na Free. Analogicznie jest w Spreadsheets i Presentation. Prawdopodobnie można łatwo to zmienić modyfikując pliki odpowiedzialne za język interfejsu ale nie o to w tym chodzi.

P.S

Jak tam wyglądają postępy w spolszczeniu ...

Crazygod   2 #326 29.12.2014 19:50

@ktośtam
@Smutnomi
@Anonim
Panowie spokojnie. Wrzuciłem pod waszymi komentarzami odpowiedź producenta odnośnie dostępnych wersji i licencji, a z niej wynika, że narazie są w fazie ustalania polityki w zakresie licencjonowania WPS Office, przy czym będzie dostępna również wersja z licencją dożywotnią. Reszta wyjdzie w praniu.

ktośtam   5 #325 20.12.2014 19:56

Myślałem, że uda mi się nim zastąpić Office 365 ale czytając niektóre komentarze stwierdzam, że chyba sobie daruję zabawę z tym dziwolągiem i zostanę przy sprawdzonym produkcie.

  #324 20.12.2014 13:47

"Umiera Król i rodzi się Król" a może "Umiera darmowy Kingsoft i rodzi się płatny WPS"

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.