r   e   k   l   a   m   a

WPS Office 2016 10.1.0.5552

Strona główna Windows Biuro Pakiety biurowe
Pobierz program Asystent pobierania włączony

WPS Office to darmowy pakiet biurowy, cieszący się coraz większą popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Duże podobieństwo interfejsu i oferowanej funkcjonalności do konkurencyjnego oprogramowania Microsoftu, a także fakt, iż tworzony jest on przez Chińczyków sprawia, że bardzo często WPS Office 2015 określany jest mianem "chińskiej podróbki Office'a".

Galeria programu

W skład pakietu wchodzą 3 najczęściej wykorzystywane aplikacje biurowe - edytor tekstu WPS Writer, arkusz kalkulacyjny WPS Spreadsheets oraz narzędzie do tworzenia prezentacji WPS Presentation. Wszystkie one posiadają zbliżony interfejs graficzny i oferują podobny zestaw funkcji, co popularny, ale płatny Microsoft Office.

Zaletą WPS Office jest szybkość działania oraz wsparcie dla mechanizmu kart, pozwalającego na pracę z wieloma plikami jednocześnie, bez konieczności przełączania okien. Pakiet wyposażony został we wbudowany konwerter plików do formatu PDF, a także pozwala zabezpieczać tworzone dokumenty hasłem. Poza możliwością pracy z własnymi formatami, oferuje on pełną obsługę formatów Worda, Excela i PowerPointa w wersjach 97/2000/2003/2007/2010.

Uwaga!

  • Po instalacji pakiet dostępny jest przez 30 dni w pełnej komercyjnej wersji. Po upływie tego czasu automatycznie zmienia się on w edycję bezpłatną.
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a

Publikacje powiązane

Z piractwem w Polsce nie jest już tak źle. BSA podało najnowsze wyniki

44
OPROGRAMOWANIE 25.05.2016 | Leszek Kędzior (Krogulec)

Gonimy Europę i to dosłownie. Jak wynika z najnowszego badania BSA, 52% komputerów w Polsce posiada legalne, licencjonowane oprogramowanie. To poziom takich krajów jak Hiszpania czy Włochy. Po raz pierwszy w historii badania przekroczyliśmy symboliczną barierę 50%. Jeszcze 13 lat temu, gdy powstawał portal dobreprogramy, korzystanie z licencjonowanego oprogramowania nie było zbyt powszechne. W wielu firmach pracowano na pirackich systemach Windows, pakietach biurowych Microsoft Office, programach graficznych Adobe Photoshop i CorelDRAW, czy narzędziach do projektowania typu AutoCAD. Jeszcze…

WPS Office - czyli pakiet biurowy w Polsce

19
BLOG 05.02.2016 | eldopen

Czasy gdy Microsoft Office był w każdej szkole,urzędzie itp; odeszły bezpowrotnie ale nadal wiele osób korzysta z tego pakietu biurowego, gdyż są do niego przyzwyczajeni lub są wygodni i nie chcą się bawić w żadne darmowe programy. Pragnę to jednak zmienić ponieważ jest alternatywa, bez obaw po Polsku i interfejs graficzny jest zbliżony do pakietu znanego ze szkoły lub pracy więc nie ma tutaj mowy o nauce obsługi tego programu od nowa. Co prawda nie jest to wierna kopia ale warto ją zainstalować i samemu się przekonać że jego obsługa jest banalnie prosta. Śmiało ten program z pewnością…

Recenzje użytkowników

Wstążka, polski interfejs, pasek kart
Dodawanie zdjęć w do arkusza tekstowego, brak polskiego słownika
ocena użytkownika

Aplikacja bardzo fajnie się prezentuje. Posiada pasek kart, czego w pakiecie office od MS brakuje. Wielkim minusem jest zapamiętywanie zdjęć w arkuszu tekstowym, gdyż zdjęcie umieszczę na środku i zapiszę plik to podczas ponownego otwarcia pliku zdjęcie znajduje się na samej górze, mam nadzieje że ten problem wraz z aktualizacjami ustąpi. Następnym minusem jest to, że program ten nie posiada polskiego słownika. Myślę, że w niedługim czasie program ten stanie się alternatywą dla Offica od MS.

Aplikacja ta posiada polską wstążkę i interfejs został spolszczony.

26.02.2016 20:45 | Recenzja do wersji 2016 10.1.0.5486
Bardzo dobre działanie, dobra obsługa plików MS Office
brak słownika polskiego
ocena użytkownika

Nie przeszkadza mi angielski interface, u mnie żadnych zmian opisanych poniżej (przecinki/kropki, kafelki bz. na moim W8.1) - ale jako minus piszę brak słownika języka polskiego - mimo dokładnego postępowania zgodnie z procedurą i porad PC Support od Kingsofta nie udało mi się zmusić programów do włączenia polskiego słownika; Kingsoft już się poddał i sugeruje, że podany Crazygod słownik jest niepoprawny

07.11.2014 09:41 | Recenzja do wersji 2013 9.1.0.4550
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
eldopen   2 #670 28.05.2016 20:40

@mlkdom: Skoro tak to wezme do testów drugiego lapka po formacie i bez żadnych antywirósów.

Rozumiem ze te reklamy same wyskoczą i nic nietrzeba ustawiać.

mlkdom   2 #669 28.05.2016 19:55

@eldopen: Ewidentnie jest cos nie tak. Najważniejszą zmianą w wersji 10.1.0 5584 jest zdjęcie wszystkich ograniczeń w zamian za treści sponsorowane. W praktyce wygląda to tak, że przez 30 dni nie pojawi ci się żadna reklama, ani żaden znak wodny czy komunikat o zablokowanej funkcji. Przez te 30 dni twój pakiet zachowuje się jak pełnoprawna pełna wersja pakietu. Po 30 dniach w starszych wersjach pojawiały się blokady funkcjonalności a w najnowszej oznaczonej numerem 10.1.0 5584 zamiast blokady pojawia się reklama. Tak więc od dziś w kompilacji 10.1.0 5584 nie powinieneś zobaczyć żadnego znaku wodnego.

Robiłem małe testy. Jak już wspomniałem nie posiadam drukarki ale przy wywołaniu funkcji wydruku pojawiła mi się reklama i odblokowała możliwość wydruku (tzn. okno z ustawieniami ilości stron, rodzaju papieru, itp). Po bodajże 30 minutach pojawia się kolejna reklama i pakiet przez kolejne 30 minut zachowuje się jak pełna wersja bez żadnych ograniczeń.

Przykro mi to mówić ale błąd musi być po stronie twojego komputera. Przypuszczam, że aktualizowałeś bądź zainstalowałeś różne wersje programu do tego samego katalogu.

Jeśli chcesz w rzetelny sposób opisać chiński pakiet biurowy to proponuję dwie opcje:
Pierwsza to zainstalowanie wirtualnej maszyny i przetestowanie oprogramowania w czystym systemie operacyjnym.
Druga to odinstalowanie wszystkich zainstalowanych wersji pakietu, wyczyszczenie rejestru systemowego i usunięcie ustawień z katalogu użytkownika.

Drugi wariant wydaje się trudniejszy ale uwierz mi, że wystarczy wiedzieć gdzie szukać a wszystko staje się łatwe. WPS OFFICE jest bardzo fajnie napisany. Każdy katalog ma swoje przeznaczenie i adekwatną nazwę, każdy wpis w rejestrze jest intuicyjnie nazwany. Aby nie tworzyć bałaganu w katalogu z programem wszystkie modyfikacje, poprane pliki i kopie zapasowe zapisane są w katalogu domowym zalogowanego użytkownika.

Jeśli zechcesz mogę pomóc w procesie oczyszczania systemu.

Sam posiadam zainstalowane (a w zasadzie są to wersje portable) trzy wersje wspomnianego pakietu biurowego. Na jednym pracuję na co dzień (jest to starsza wersja, która bardziej mi odpowiada), drugiego używam gdy brakuje mi jakiejś funkcji w pierwszym (który jest ograniczony czasowo) a trzeci służy do sprawdzania co nowego pojawiło się w najnowszej wersji.

P.S
Oby odblokować funkcję premium wymagane jest wyświetlenie reklamy i wciśnięcie odpowiedniego przycisku na ekranie. Sprawdź czy twoja zapora internetowa, antywirus lub inne oprogramowanie do blokowania reklam nie blokuje wyświetlenia treści sponsorowanej.

Autor edytował komentarz w dniu: 28.05.2016 20:05
eldopen   2 #668 28.05.2016 11:02

@mlkdom: wersja to free 10.1.0 5584, testy były przy podłączonej drukarce, myślałem że to moja wina lecz 3 próbne druki poszły odrazu a te ze znakiem wodnym nawet niedrgneły, więc chyba to coś z tym programem nie tak.

Aha i co z tym dostępem w zamian za reklamy gdzie to włączyć czy jest to tylko na 30 dni już nic niewiem, więc proszę to jakoś prosto wytłumaczyć.

Jeśli mógł byś to sprawdzić było by super, ale nie śpiesz sie bo to tylko tak dla samej wiedzy być może opisze to w formie artykułu na bloga.

Jeśli idzie o wersje beta to dzięki ale spokojnie to tylko testy a drukuje coś rzadko więc jakoś sobie poradze no ewentualnie skorzystam.

Autor edytował komentarz w dniu: 28.05.2016 11:14
mlkdom   2 #667 28.05.2016 00:22

@eldopen: Szczerze powiedziawszy nie pamiętam aby coś podobnego miało miejsce podczas moich testów. Być może dlatego, że nie mam drukarki i nie testowałem fizycznego wydruku. Napisz jaką wersję pakietu zainstalowałeś to w wolnym czasie sprawdzę czy faktycznie jest tak jak piszesz.

Z powodu nadmiaru pracy moje testy mogą się opóźnić więc w międzyczasie polecam odinstalować wszystkie dotychczas zainstalowane wersje WPS OFFICE i zainstalować WPS OFFICE 2016 BETA. Jest to nielimitowana, bezpłatna wersja pakietu, zachowująca jednocześnie wszystkie funkcje wersji płatnej.

Instalator WPS OFFICE 2016 BETA: http://www.kingsoftstore.com/download/setup_wps_office_2016.exe

Dodatkowo polecam:
Instalator polskiego słownika sprawdzania pisowni (dicts): https://drive.google.com/open?id=0B5XwLvdN9yFfOHJ6cDhET1Uwbzg
Instalator polskiego interfejsu użytkownika (mui): https://drive.google.com/open?id=0B5XwLvdN9yFfU2RDRlZSMy1tX2s

Instalatory pobieramy tym oto przyciskiem: http://www.fotosik.pl/u/mlkdom/album/2324853

Spolszczony ekran ładowania uzyskasz kopiując poniższe pliki:
Podgląd ekran ładowania: http://www.fotosik.pl/u/mlkdom/album/2326660
Pliki ekran ładowania: https://drive.google.com/open?id=0B5XwLvdN9yFfQV9HQ01yaVBhNUk

Autor edytował komentarz w dniu: 28.05.2016 00:29
eldopen   2 #666 27.05.2016 17:49

@mlkdom: Wielki dzięki, oto mi dokładnie chodziło.

Lecz znowu mam pewien problem, mianowicie wps ze znakiem wodnym niechce mi drukować, skończyły się 3 gratisowe druki i koniec.
Więc się pytam oco dokładnie chodzi, czy ten znak wody to taka zachęta by zakupić licencje czy jak?.

mlkdom   2 #665 25.05.2016 23:29

@eldopen: Dobrze rozumiesz. Ostatnia dostępna kompilacja Free to 10.1.0.5552. Możesz zainstalować najnowszą kompilację 10.1.0 5584 Business i odczekać 30 dni aż stanie się wersją Free lub spróbować triku ze zmianą daty w systemie. Ja w ten sposób przetestowałem dostęp sponsorowany w kompilacji 10.1.0.5584.

eldopen   2 #664 25.05.2016 23:05

czy istnieje wersja free 10.1.0 5584, bo na ich oficjalnych stronach jest jedna i tasama wersja " personal " czyli rozumiem że mam odczekać te 30 dni aby zobaczyć zmiany we free.

@Crazygod " jak instalujemy pierwszy raz to nie mamy 30 dni wersji Premium " - niestety mamy

Crazygod   7 #663 23.05.2016 08:34

Tak informacyjnie to mogę potwierdzić, że "Sponsored Access", czyli dostęp sponsorowany pozwala korzystać z danej funkcji premium, ale w zamian trzeba np. oglądać reklamy - jest to jedna z metod dostępu do danej funkcji.

mlkdom   2 #662 21.05.2016 01:34

@eldopen: Dodam tylko, że http://www.wps.com i http://www.kingsoftstore.com to dwie oficjalne strony producenta. Spójrz jednak jakie zamieszanie panuje na ich serwerach:

http://wps.com/wps-office-personal
http://kdl1.cache.wps.com/ksodl/download/windows/setup_wps_office_2016_en.exe

http://wps.com/wps-office-business
http://kdl1.cache.wps.com/ksodl/download/windows/setup_wps_office_2016_en.exe

Jak widać na powyższej stronie instalatory do dwóch różnych wersji pakietu to jeden i ten sam plik. Nie muszę chyba tłumaczyć, że nie powinno tak być. Strona jest jednak często aktualizowana więc znajdziesz tam zawsze najnowsze dostępne kompilacje. Jednak coś za coś. Najnowsze pliki pozbawione są często polskiego instalatora i polskiego tłumaczenia.

http://www.kingsoftstore.com
http://www.kingsoftstore.com/download/setup_wps_office_2016_free.exe
http://www.kingsoftstore.com/download/setup_wps_office_2016_business.exe
http://www.kingsoftstore.com/download/setup_wps_office_2016.exe

Tu natomiast znajdziesz odrobinę starsze kompilacje jednak tym razem każda wersja posiada osobny plik instalatora. Jeżeli pobierzesz wersję "free" to pakiet zaraz po instalacji stanie się edycją darmową. Dla wersji "business" obowiązuje 30 dniowy okres próbny. Po upływie tego czasu pakiet automatycznie zmienia się w edycję bezpłatną. Istnieje również wersja "beta". Jest to jedna z pierwszych wersji WPS OFFICE 2016. Pakiet może być niedopracowany więc producent pozbawił ją wszelkich ograniczeń i można z niej korzystać jak z wersji "business" bez limitu czasowego.

Porównalnie wersji:
http://www.kingsoftstore.com/support-for-windows-office/3327-compare-different-e...

Powyższe porównanie nie jest do końca aktualne, gdyż w najnowszej kompilacji zniesiono wszelkie ograniczenia wersji darmowej dodając w zamian przez 30 dni wyskakujące okienka przypominające, że korzysta się z wersji darmowej i nakłaniające do zakupu pełnej wersji.a po upływie tego czasu przypomnienia znikają i pojawiają się reklamy przed skorzystaniem z opcji dostępnych w wersjach płatnych. Reklamy nie pojawią się przez 30 minut od ostatniego wyświetlenia. A wygląda to mniej więcej tak:

http://www.fotosik.pl/u/mlkdom/album/2331049

Autor edytował komentarz w dniu: 21.05.2016 01:54
Crazygod   7 #661 20.05.2016 17:04

@eldopen:
Ad 1.
Premium lub Business to w zasadzie jedno i to samo - jest to wersja komercyjna, która po 30 dniach przełączą się w wersję Free/Personal.
Free i Personal analogicznie jak powyżej, czyli jedno i to samo z tą różnicą, że jak instalujemy pierwszy raz to nie mamy 30 dni wersji Premium.
Dlaczego tak namieszali - nie mam pojęcia, nie znam ich zależności biznesowych.

Ad 2.
Nie mam pojęcia co znaczy te sponsorowane drukowanie. Jeżeli ktoś używa wersji Free to niech zainstaluje najnowszą i zobaczy o co tam biega. Ja mam Premium także nie jestem w stanie tego sprawdzić.

eldopen   2 #660 20.05.2016 15:10

@Crazygod: mógł byś mi wyjaśnić czy istnieje wersja free czy jest tzw personal czyli premium na 30 dni chodzi mi o aktualną wersje do pobrania bo ostatnio widziano ją w wersji 10.1.0 5579 i dalej mi nie chcą aktualizować a na ich stronie jest jedna wersja 10.1.0 5584, pytam bo może będzie od teraz, jedna a dopiero po 30 dniach przejdzie do okrojonej wersji aha i przy okazji proszę Cię o wyjaśnienie tzw sponsorowanego drukowania.

Natomiast jeśli jakiś inny użytkownik DP coś na ten temat wie to proszę o szczegóły oraz link, z góry, dziękuje !.

Autor edytował komentarz w dniu: 20.05.2016 15:43
Crazygod   7 #659 20.05.2016 12:11

@eldopen: "Licencja jest na 1PC, chociaż co sugeruje Crazygod w komentarzu# 541 z dnia 17.01.2016r.( na dole ), może być na 3PC"

Dotyczyło to licencji Lifetime, a nie subskrypcji, ale przecież wystarczy po prostu spróbować aktywować program na innym kompie i sprawa będzie jasna czy można lub nie - serwer sam blokuje zbyt dużą liczbę aktywacji.

Autor edytował komentarz w dniu: 20.05.2016 12:12
eldopen   2 #658 19.05.2016 22:58

@Zero Ghost: Różnica między wersją darmową a Premium polega w skrócie na ograniczeniach pewnych funkcji w wersji darmowej w zamian za dożywotnią licencje która nic nie kosztuje i jest w pełni legalna.
Zaś wersja Premium jest wersją pełną za darmo tylko na 30 dni lub po wykupieniu licencji na rok która jest w gazecie za 7zł.
Licencja jest na 1PC, chociaż co sugeruje Crazygod w komentarzu# 541 z dnia 17.01.2016r.( na dole ), może być na 3PC choć jest to tylko moje przypuszczenie a o warunki licencyjne proszę pytać wydawce gazety.

http://www.pcformat.pl/kontakt

Natomiast inne haczyki znajdź sam bo ja nie jestem detektywem chodź postaram się jakieś znaleźć by rozwiać wszelkie wątpliwości ale to w przyszłym tygodniu jako artykuł na bloga w DP.

A jeśli chodzi o Libre, to myślę ze warto przetestować WPS-a i samemu podjąć decyzje.

Autor edytował komentarz w dniu: 20.05.2016 11:22
Zero Ghost   6 #657 19.05.2016 19:09

To jeszcze jedno pytanie ,na czym właściwie polega różnica wersji bezpłatnej i wersji premium ,gdzie jest haczyk? ,i czy warto się w to bawić czy lepiej jednak z Libre... ?.

eldopen   2 #656 19.05.2016 18:27

@Zero Ghost: dokładnie niewiem ale słownik zawsze idzie dodać jaki się chce

Zero Ghost   6 #655 19.05.2016 17:09

Mam jedno pytanie ,na płycie z najnowszego Pc-Formatu obok WPS Office 10 Premium PL ,siedzi dodatkowy plik z Polskim słownikiem , czy to ten sam słownik o którym pisze Crazygod ,czy może jakiś inny? , z góry dziękuje za odpowiedź.

eldopen   2 #654 19.05.2016 14:28

WPS PREMIUM 10 - LICENCJA NA ROK

http://www.pcformat.pl/wydanie

( PC Format 06/2016 )

Autor edytował komentarz w dniu: 19.05.2016 14:29
  #653 16.05.2016 18:43

@Crazygod: Szkoda że funkcja " rysuj tabele nadal działa mizernie tzn gorzej niż MSO 2003 szczególnie chodzi o poszczególne dorysowywanie liń, proszę Cię o interwencje w tej sprawie u Chińczyków.

Crazygod   7 #652 16.05.2016 11:05

Ciekawostka zmian w wersji 10.1.0.5584

Version #: 10.1.0.5584 – May 5 2016

Unlock the restriction in FREE Personal Edition - (Odblokowanie ograniczeń w edycji Free):
1. Save as Microsoft Office 2007-2010 File Format (docx, pptx, xlsx etc.) - Zapis jako format pliku MSO 2007-2010 (docx, pptx, xlsx etc.)
2. REMOVED Watermark. Sponsored Access on Printing and Print to PDF. - Usunięto znak wodny. Sponsorowany dostęp na drukowanie i druk do PDF.
3. Sponsored Access on: Track Changes, Mail Merge, Form Field Locking, Export to Compressed File/Folder and Share Workbooks. - Sponsorowany dostęp na: Śledzenie zmian, Korespondencję seryjną, Blokowanie pola formularza, Eksportowanie do skompresowanego pliku/folderu i Udostępnianie skoroszytów.

https://www.wps.com/update-log

Czyżby w końcu koledzy z Chin odpuścili zbyt restrykcyjne ograniczenia w wersji Free? Nie za bardzo tylko rozumiem o co chodzi z tym sponsorowanym dostępem, szczególnie dotyczącym drukowania.

Wersję 10.1.0.5584 można pobrać tu: https://www.wps.com/wps-office-personal, ale spolszczenie i słownik trzeba dograć ręcznie.

Autor edytował komentarz w dniu: 16.05.2016 11:26
Crazygod   7 #651 14.05.2016 17:26

@witek111:
Pakiet słowników został stworzony przez projekt OpenOffice.org po polsku,
a obecnie modyfikowany jest przez zespół Dobrego słownika.
Zawiera słowniki w różnych wersjach w tym najnowszą z dnia 2016.01.25;
Strona główna projektu: http://pl.openoffice.org

Słownik synonimów - wersja do programu OpenOffice.org
-----------------------------------------------------
Copyright (C) 2014-2016 Dobry słownik
Copyright (C) 2004-2014 Marcin Miłkowski
Licencja: LGPL 2.1.

Wersja wygenerowana automatycznie dnia 2016.01.25;
Strona główna: http://dobryslownik.pl

Korektor pisowni
----------------
Niniejszy słownik do sprawdzania pisowni jest udostępniany na licencjach
GPL, LGPL, MPL (Mozilla Public License), Apache 2.0 (zobacz http://www.apache.org/licenses/LICENSE-2.0)
i Creative Commons ShareAlike (zobacz http://creativecommons.org/licenses/sa/1.0).

Data utworzenia tej wersji słownika: 2015-04-28
Najnowszą wersję można pobrać ze strony:
http://www.sjp.pl/

Opiekun słownika: Marek Futrega (futrega@gmail.com)

========
Zgłoś problem dla autora i po kłopocie.

Autor edytował komentarz w dniu: 14.05.2016 17:28
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.