r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

WTW 1.20.0.4800

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program Asystent pobierania włączony

WTW to interesujący, polski multikomunikator autorstwa Tomka Nagisa, który doskonale sprawdza się jako alternatywa dla Gadu-Gadu i Tlena. Program tworzony był z dużym naciskiem na niezawodność, prostotę i brak jakichkolwiek reklam. Obsługuje sieci GG, Tlen, Skype i Jabber, także wspiera protokół komunikacyjny serwisu Facebook, standardowo oferując tylko najistotniejsze funkcje - co przekłada się na szybkość komunikatora i niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe.

Galeria programu

Wśród oferowanych opcji znaleźć można opcje rozmowy z jednym lub wieloma kontaktami, mechanizm zakładek, wyświetlanie awatarów na liście kontaktów, ciekawy filtr antyspamowy, wysyłanie SMS-ów, sprawdzanie pisowni, wsparcie dla wtyczek i inne. Warto także dodać, że po skonfigurowaniu powiadomień o nowych aktualnościach w naszym vortalu WTW.im można je prezentować bezpośrednio na pulpicie, tak jak na przykład powiadomienia o zmianie statusu kontaktów.

WTW w porównaniu do innych komunikatorów domyślnie nie posiada wbudowanych dźwięków, emotikon i oficjalnie nie obsługuje tzw. stylów, jednak standardowy motyw graficzny powinien zadowolić niemal każdego użytkownika - jest przejrzysty i nie razi w oczy zbędnymi wodotryskami. Wadą aplikacji jest niestety brak wyszukiwarki kontaktów w katalogu publicznym.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Polskie dobre programy: wywiad z twórcą WTW

245
OPROGRAMOWANIE 06.04.2015 | Łukasz Tkacz

Choć sieci społecznościowe zadomowiły się już na dobre na naszych komputerach i w wielu przypadkach zupełnie wyparły używane dotychczas komunikatory, nadal można znaleźć sporo tego typu programów. Część z nich jest aktywnie rozwijana i ma wielu użytkowników. Wśród nich znaleźć można natomiast pewną polską perełkę – WTW. Postanowiliśmy porozmawiać z Tomkiem Nagisą, twórcą komunikatora. Zapraszamy do lektury. dobreprogramy: WTW miał być pierwotnie alternatywą dla Konnekta porzuconego przez jego twórców. Cel swój spełnił. Co teraz stanowi dla Ciebie źródło motywacji do rozwijania projektu? …

Twórca WTW zaoferuje XMPP we własnej domenie do pracy grupowej

34
OPROGRAMOWANIE 19.11.2014 | Łukasz Tkacz

W dobie istnienia popularnych sieci społecznościowych takich jak Facebook można odnieść wrażenie, że klasyczne komunikatory nie są już do niczego potrzebne. To jednak nieprawda. Często okazuje się, że rozwiązania proste, a do tego odseparowane od elementów przeszkadzających takich jak oś czasu wspomnianego Facebooka, są po prostu lepsze, choćby w firmach. Pewna rewolucja szykuje się w polskim komunikatorze WTW, który jest sztandarowym przykładem aplikacji prostej z wyglądu, ale rozbudowanej i doskonale spełniającej swoje najważniejsze zadanie. W ostatniej notce wyświetlanej swoim…

Recenzje użytkowników

obsługa wielu protokołów, wtyczki, stabilność, prostota, wygoda,
masa opcji, można się w nich początkowo pogubić
ocena użytkownika

Od zawsze byłem niezadowolony z kolorowej aplikacji gg, więc szukałem alternatyw. Początkowo był to komunikator tlen.pl ale po niestabilnych aktualizacjach wersji 6 oraz po żenującej wręcz siódemce postanowiłem poszukać czegoś prostego, skutecznego. Udało się i od kilku lat jestem z .wtw. Jak z innymi aplikacjami, zaraziłem kilku znajomych.
Raz może trafiła się niestabilna beta, ale wszystko działa stabilnie jak skała.
Masa opcji konfiguracyjnych na początku może przysporzyć oczopląsu, ale po kilku wejściach w ustawienia wszystko można znaleźć, naprawdę masa opcji konfigurowalnych. Genialna robota @Kaworu

23.12.2014 09:41 | Recenzja do wersji 1.2.0.4424
Prosta forma, wsparcie dla wielu protokołów, możliwość połączenia z czatem facebooka bez dodatkowych wtyczek
Początkowo trudna konfiguracja, początkowo brak dzwięków, które trzeba wgrać samemu
ocena użytkownika

WTW to komunikator stworzony w oparciu o minimalizm, skierowany do ludzi potrzebujących tylko prostych funkcji i małego zużycia zasobów, gotowych na poświęcenie kilku minut, by go spersonalizować pod siebie przy pierwszym uruchomieniu. Można powiedzieć, że swoje role spełnia wzorowo, bo w przeciwieństwie do konkurencji nie zawiesza się, pracuje na dramatycznie niskim wykorzystaniu zasobów, a co najważniejsze może prawie wszystko, o ile zainstalujemy samodzielnie odpowiednie pluginy.

Jego zalety na tym się nie kończą, bo jedną z najważniejszych jest obsługa wielu protokołów komunikacyjnych, poza podstawowym protokołem gg. Można go łatwo, przez kilka kliknięć połączyć z facebookiem, który od teraz jest wyświetlany jak dodatkowa lista podobna do tej znanej z gg, bez dodatkowych mylących symboli i znaczków. Obecnie nie ma wsparcia dla skype, ale ten problem ma każdy alternatywny komunikator, dzięki decyzjom Microsoftu odnośnie skype kit.

Aktualizacje są totalnie bezbolesne, szybkie, bo przeważnie trwają dosłownie kilka sekund i coś, co podoba mi się najbardziej, do każdej jest dołączony ludzki komunikat mówiący co ze sobą niesie. Obecnie brakuje tylko programu do wysyłania świeżo zrobionych screenów bezpośrednio do aktywnego komunikatu, ale pewnie w przyszłości się jakiś pojawi.

Nie ma problemów z autostartem, korzystam z tego programu od wersji 0.8.xx.xxxx i nigdy nie miałem z tym problemów, zawsze odpalał się przy starcie, chyba, że ktoś go usunie przez program do czyszczenia autostartu, wtedy może być problem.

Co do dokładnego zużycia zasobów, na laptopie z procesorem jednordzeniowym 2GHz zabiera 0% procesora niezależnie od tego co robimy i ile rozmów prowadzimy. Przy łączeniu się z internetem może brać [na początku] do 5% procesora, ale trwa to kilka sec. RAM zużywa lepiej, niż wzorowo, bo w obecnej chwili przy odpalonych 4 kontaktach i aktywnej rozmowie, to nieco ponad 23MB, czyli dosłownie odrobinka. Takich parametrów nie znajdziemy w żadnym konkurencyjnym programie.

Jednym z minusów dla użytkowników mniej cierpliwych będzie trudna początkowa konfiguracja, bo wymaga kilkunastu, lub kilkudziesięciu minut, by stworzyć z komunikatora nasz ideał pod względem opcji i protokołów. Po instalacji nominalnie nie dostajemy opcji dźwięków wiadomości [w mojej wersji], więc trzeba to zrobić ręcznie według instrukcji autora i w oparciu o paczki dźwięków zrobione przez fanów. Podobnie jest z emotikonami, o ile dla mnie jest to zbędna opcja, to ludzie chcący mieć żółte główki w rozmowie muszą wgrać je ręcznie, podobnie jak wyżej w oparciu o tutorial autora.

Podsumowując jest to dziwny, ale w mojej opinii fantastyczny komunikator, który jest jak GG7.7, czyli prosty i przejrzysty. Dziwny, bo autor robi go pod siebie i zawsze to zaznacza, tworzy swój ideał, a udostępnia go tylko dlatego, że może się komuś to spodobać, dlatego nie ma bajerów, które mogły by pasować większości, za to jest to, co przydaje się jemu, resztę można zrobić samemu pisząc pluginy. Nawiasem nie stwierdziłem niedoróbek w obecnej wersji.

07.08.2014 14:24 | Recenzja do wersji 0.9.26.4200
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #722 03.09.2016 23:04

Czy ten komunikator posiada możliwość komunikacji głosowej i prowadzenia wideorozmów?

zaba44   2 #721 08.07.2016 14:17

Wie ktoś jak poprawnie zaimportować archiwum z Tlena7. Niby jest opcja w programie ale nie działa tak jak trzeba. Wiadomości importuje ale bez informacji od kogo ta informacja i z jakiego konta (tlen czy gg) Nic mi z takiego archiwum. Import z Tlena6 działa dużo lepiej.

  #720 19.06.2016 06:56

Ktoś mnie oświeci dlaczego od kilku wersji nie działa archiwum online gg. Zaznaczam opcję w menu sieci klikam ok po ponownym wejściu w wyżej wymienione menu znów opcja archiwum jest odznaczona.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  37 #719 19.06.2016 00:03

Pobrałem przed chwilą - virustotal nie znalazł dosłownie nic.

MrBeckham666   18 #718 28.04.2016 12:54

@xaver: wtw już nie używam tylko nijaki trilian astra :) co do virus total nie umiesz interpretować zagrożeń.
jak lubisz tą platformę dobrym rozwiązaniem jest secureaplus ma virus total zintegrowane. (zamiast av)

Lecz druga sprawa jest taka że jak 2 silniki coś znajdują i 1 i 2 silnik pisze że to inne zagrożenie i jak do tego są to mało renomowane silniki to błędem jest to interpretować jako wirus ponieważ na 100% to jest błąd w heurystyce danego silnika. :) także zmień interpretacje bo tak virus total nigdy ci się do niczego nie przyda. :) Mam nadzieje że teraz łapiesz :)

Autor edytował komentarz w dniu: 28.04.2016 12:57
  #717 14.03.2016 22:05

@Lesiu1989 - mam ten sam problem i jest on coraz bardziej irytujący, tym bardziej nawet, że autorowi programu nie chce się nawet rzucić okiem na te dosłownie kilka pytań/miesiąc, które się pojawiają na forum programu.

Lesiu1989   1 #716 08.02.2016 20:17

Ktoś mnie oświeci dlaczego od kilku wersji nie działa archiwum online gg. Zaznaczam opcję w menu sieci klikam ok po ponownym wejściu w wyżej wymienione menu znów opcja archiwum jest odznaczona.

xaver   8 #715 06.02.2016 06:34

@kkw: Ok ...wpisywałem adres ręcznie i wpisałem lekko nie tak, powinno być : https://www.virustotal.com ale kazdy chyba wie o jakiej stronie pisałem. Istotą bowiem nie jest czy to "w" czy "v" ale wynik skanowania.Co do tego skanowania
to kazdy moze sobie je interpretować jak chce i na swoim komputerze instalować co chce. Ja wolę być ostrożny. I tym miłym akcentem można tę sprawę zakończyć:D

kkw   3 #714 06.02.2016 02:18

@xaver: Raz, że nie podajesz właściwej strony ze skanerami... dwa, że wynik 2/52 na virustotal.com to żaden wynik, a błąd w dwóch skanerach. Ech...

xaver   8 #713 01.02.2016 16:53

@X-Ray1970: Pięknie napisałeś.:)Prawdę mówiąc fakt ze czcionki nie mozna było zmienić przyjąłem jako pewnik i nigdzie nie szukałem zastępczych rozwiązań. Teraz GG - aktualnie mam go zaistalowane -ale to raczej z konieczności niż przywiązania. Nowe wersje to fajerwerki, starsze bardziej przyjazne w obsłudze ale ciągle krzyczą o aktualizację:). No i sprawa ostatnia - sciągnąłem plik instalacyjny WTW i przeskanowałem go od razu skanerami z http://www.wirustotal.com...a wynik wyszedł jak przytoczyłem.

X-Ray1970   9 #712 01.02.2016 14:14

@xaver: Zgodzę się z Tobą co do wielkości czcionki - rzeczywiście systemowa jest za mała. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by ją powiększyć do dowolnego rozmiaru - wystarczy tylko nieco poszukać u wujka google - http://forum.k2t.eu/pytania/wielkosc-czcionki-w-oknie-rozmowy/. Ja testuję ten multikomunikator od kilku już lat, po tym jak WP zaniechała nie tylko rozwoju WP Kontaktu a potem Spika ale nawet wyłączyła jego serwery. Jeśłi szukasz komunikatora z atrakcjami to polecam np najnowszą wersję GG. Dla mnie program ma być lekki, prosty i bez wodotrysków. Ma być po prostu komunikatorem. Ta wersja jest naprawdę szybka! Już dawno w nowych wersjach tego nie zauważyłem aż do dziś. Zaktualizował mi się sam. Nie korzystałem z pliku instalacyjnego. A może to tylko fałszywy alarm Twojego antywirusa?

xaver   8 #711 01.02.2016 12:45

Dodam jedynie ze strona http://www.wirustotal.com wykazuje ze program zawiera TrojanDownloader.Agent.fdai i PE:Malware.Generic(Thunder)!1.A1C4 [F] a tego chyba nie powinno być.

xaver   8 #710 01.02.2016 12:37

Korzystałem testowo z WTW w roku ubiegłym. Moim zdaniem mankamentem było to,iż nie można było zmienić wielkości i rodzaju czcionki, zastosowana czcionka systemowa była w mojej ocenie zbyt drobna . Czy w tej wersji może to się zmieniło? Poza tym żadnych innych atrakcji nie stwierdziłem:)

Jendrej   5 #709 25.01.2016 23:09

@Anonim (niezalogowany): Ja zrozumiałem, olej napędowy nie.

X-Ray1970   9 #708 19.01.2016 13:10

@XTamaPotter: Komunikator jest dla inteligentnych...ever!

Autor edytował komentarz.
X-Ray1970   9 #707 19.01.2016 13:09

@denzelt: Mnie również się zaktualizował do wersji 1.18.0.4789.

denzelt   2 #706 18.01.2016 19:01

Jest już nowa wersja wtw właśnie mi się zaktualizował.

  #705 18.01.2016 15:52

@XTamaPotter: Ten napis jest w formie żartobliwej. Serio tego nie zrozumiałeś? ;)

Jendrej   5 #704 18.01.2016 15:43

@castrol56489 (niezalogowany): Nie przeklinaj. Mają tak napisane na swojej stronie: http://wtw.im/

  #703 17.01.2016 12:01

@XTamaPotter: a jakies konkrety poza nic nie znaczacym oswiadczeniem z dupy ?

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.