r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Win32 Disk Imager 0.9.5

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program Asystent pobierania włączony

Win32 Disk Imager to niewielka darmowa aplikacja, która pozwala nagrać binarny obraz dysku na liczne typy nośników danych, przede wszystkim pendrive'y i karty pamięci SD czy CF. Wykorzystuje się ją przede wszystkim przy tworzeniu nośników systemowych dla urządzeń z procesorami ARM, takich jak np. Raspberry Pi.

Galeria programu

Narzędzie pozwala na przygotowanie tymczasowej kopii na dysku komputera, z której będzie nagrywany obraz, a także sprawdzenie sumy kontrolnej MD5 nagrywanego obrazu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Retro dla Raspberry Pi. Emulujemy PlayStation, Nintendo 64 i inne klasyki

35
OPROGRAMOWANIE 23.12.2015 | Adam Golański (eimi)

Uruchamianie amigowych gier na Raspberry Pi może dać wiele satysfakcji – młodsi dowiedzą się, jak to było kiedyś, starsi przypomną sobie złote czasy rozrywki. O ile jednak Amiga 500 była u nas popularnym sprzętem, to z konsolami do gier (nie licząc słynnego Pegasusa, pod którą to nazwą sprzedawano rozmaite klony Nintendo Entertainment System) już za ciekawie nie było. Mnóstwo dostępnych tylko na lepsze konsole gier nigdy do nas nie dotarło, a dziś poznać je możemy przede wszystkim dzięki emulacji. I właśnie w kolejnej części naszego cyklu poświęconego Malinie przyjrzymy się emulacji konsol.…

Ataki na Wi-Fi: zabezpieczmy się ofensywnie, metodami hakerów

95
BEZPIECZEŃSTWO 17.12.2015 | Adam Golański (eimi)

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo sieci bezprzewodowych, to w zasadzie wszystko jest pięknie. Łamane w kilkanaście sekund zabezpieczenia WEP odeszły do lamusa, wszyscy korzystamy z niemożliwego do złamania WPA2, nasze routery są naszymi twierdzami, nasze dane są bezpieczne, nikt nie wykorzysta naszej sieci do niecnych celów. To bardzo miły sposób myślenia, ale z gruntu fałszywy. Do bezpieczeństwa należy mieć podejście ofensywne, pamiętając, że nasze sieci będą bezpieczne tylko wtedy, gdy będą regularnie testowane pod kątem ich odporności na atak. A jeśli się okaże, że zabezpieczenia dało się…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
teufellodz   3 #1 17.12.2015 19:30

Avast zgłasza Malware w środku.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.