r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Windows Live Essentials 16.4.3528.331

Strona główna Windows Dom Zestawy programów
Pobierz program Asystent pobierania włączony

Windows Live Essentials to pakiet bezpłatnych aplikacji firmy Microsoft, w skład którego wchodzą komunikator Messenger, klient poczty i grup dyskusjnych Mail, edytor blogowy Writer, galeria fotografii Photo Gallery, narzędzie kontroli rodzicielskiej Family Safety, pasek przeglądarki Toolbar, narzędzie do tworzenia filmów Movie Maker oraz aplikacja Sync. Ponadto w skład zestawu wchodzi Office Outlook Connector umożliwiający podłączenie do usługi Hotmail z poziomu programu Office Outlook.

Galeria programu

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Microsoft udostępni źródła edytora blogów Windows Live Writer

24
OPROGRAMOWANIE 10.06.2015 | Anna Rymsza (Xyrcon)

Zbliżamy się do końca podróży. Od prawie roku użytkownicy i pracownicy Microsoftu starają się o otwarcie kodu źródłowego edytora blogów Windows Live Writer, który jest częścią Windows Live Essentials. Terminu jeszcze nie znamy, ale jest już pewne, że kod edytora zostanie udostępniony. Windows Live Writer to jeden z lepszych i bardziej rozbudowanych edytorów blogów, w którym wpisy można tworzyć w myśl zasady WYSIWYG (what you see is what you get, czyli wpis wygląda dokładnie tak, jak widzimy to na ekranie). Program pozwala na publikację wpisów na Windows Live Spaces, blogach SharePoint,…

Recenzje użytkowników

Prosty i funkcjonalny / fajnie się na nim poczte przegląda / jedyny który się nie potrafi znudzić człowiekowi
dużo ich jest napisze w opisie poniżej
ocena użytkownika

Fajny programik. Ale już ma dużo wad i coraz wiecej ich z miesiąca na miesiąc przybywa. wymieniłem kilka ale tu postaram sie wszystkie jakie ja zauważyłęm:
wady:
-nie synchronizuje adresów które dodajemy do spamu
-nie usuwa wiadomości z konta orange w POP3
-nie można na nasze konto dodać do kalendarza terminu spotkania bo nam nie prześle na serwer outlooka
-nie można już wysyłać wiadomości e-mail z serwera orange mimo że go dobbrze ustawiłem
-pisałem do outlooka o wadach kierują mnie na strone gdzie nie ma jak się skontaktowac z microsoftem z pomocą w sprawie programu
-nie ma na serwerze gotowych ustawień do kont np. orange czy interia czy innych mniej znanych

W skrócie można powiedzieć
Najpiękniejszy ze wszystkich programów dla windows 7 ale i mówiąc szczerze to najbardziej zaniedbany program pocztowy dla windows 7.
Jak bedzie windows 10 to sie zastanowie czy nie przejść na windows 10 ale najpierw zobacze jak wygląda ten windows 10 na laptopie czy kompie by mnie czyms nie miłym nie zaskoczył ;-)

17.03.2015 00:48 | Recenzja do wersji 16.4.3528.331
darmowy, sporo możliwości, integracja z Live i sieciami społecznościowymi, szybkość działania
klient poczty mógłby obsługiwać zadania i wysyłanie terminów kalendarza przez email
ocena użytkownika

Pierwszy raz o pakiecie Live Essentials usłyszałem w zasadzie przypadkowo i chyba tylko w odniesieniu do jednego programu z całego tego pakietu. Kiedyś spróbowałem i teraz instaluję go u siebie niemal zawsze, bo naprawdę warto, tym bardziej, że pakiet jest zupełnie darmowy.
W jego skład wchodzi kilka produktów, nie mamy obowiązku instalacji wszystkich jednocześnie, możemy to robić wybiórczo.

Live Messenger - komunikator działający w oparciu o konto Live, znany jako MSN. Od jakiegoś czasu jest on też zgodny z jabberem. Program jednak mocno się zmienił, bo jeżeli zintegrujemy konto Live z np. Facebookiem, będzie tam pokazywał wiadomości z tablic naszych znajomych. Można by go nazwać nawet klientem Facebooka, bardzo przejrzystym i wygodnym.

Live Mail - bardzo prosty w obsłudze, a zarazem dający spore możliwości klient poczty. Za jego wygodą przemawia chociażby fakt, że ekspresowo można dodać do niego skrzynkę Live (MAPI) czy też GMaila (IMAP lub POP3) - wystarczy podanie danych konta, reszta "ustawi się sama". Aplikacja zawiera listę kontaktów, wyświetlanie w formie wątków, kalendarz, oraz przeglądanie źródeł RSS. Jedyne co mi nie pasuje, to brak zadań i rozpoznawania emaili z terminami kalendarza, tak jak robi to Outlook.

Live Gallery - program do katalogowania, organizacji i podstawowej edycji zdjęć. Przypomina nieco Picassę od Google. Również w tym wypadku mamy integrację z kilkoma usługami, można z jego poziomu szybko wgrać zdjęcia na SkyDrive, są dostępne podstawowe filtry. Brakuje natomiast synchronizacji z chmurą od MSa.

Live Movie Marker - trudno nie znać tej aplikacji, bo przecież cała masa prostych, jednocześnie czasami naprawdę przyjemnych filmików jakie znajdujemy na Youtube powstała z użyciem właśnie tego "malucha". W zasadzie ciężko mówić o maluchu, bo program przeszedł ogromne zmiany w porównaniu do tego, co prezentował w Windows XP. Można w nim obecnie szybko stworzyć naprawdę ładne filmy z niezłymi efektami przejść, podkładem itd. Na plus zasługuje możliwość wysyłania filmu na YT z poziomu aplikacji, naprawdę wygodne.

Live Writer - długo nie wiedziałem do czego to jest, ale gdy już odkryłem jego moc, stał się jednym z podstawowych programów. Writer pozwala nam na szybkie pisanie... bloga, ale i nie tylko. Pozwala na integrację z np. kontem Blogger, Wordpress.com, czy też samodzielnie zainstalowanym WP na naszym serwerze. Pobiera nawet dane skórki, przez co możemy widzieć podgląd tego, jak będzie wyglądał wpis już na stronie. Nieco leży dodawanie obrazków.

Live Mesh - ta aplikacja to z kolei coś, co może przypominać Dropboxa. Pozwala nam podobnie jak wspomniany program na synchronizację plików. Szybko okazuje się, że ma jednak większe możliwości. Możemy synchronizować do 5 GB w chmurze MS bez ograniczenia wielkości plików, ale nie ma żadnego limitu na synchronizację różnych katalogów na różnych urządzeniach. Dokumenty mają być na 3 komputerach, a muzyka na dwóch zupełnie innych? Nie ma żadnego problemu! Dodatkowo można synchronizować np. ulubione z Internet Explorera.

Live Family Safety - paczka wspomagająca kontrolę rodzicielską. Daje możliwość np. włączenia bezpiecznego wyszukiwania w popularnych wyszykiwarkach, filtrowanie stron internetowych, blokadę trybu InPrivate w IE, tworzenie list kontaktów dozwolonych czy też zabronionych.

Bing Bar - toolbar dla Internet Explorera, mający na celu połączenie go z naszym kontem Live tj. informowanie o nowej poczcie, komunikaty podczas przeglądania poleconej przez znajomego strony, pogoda, szybki dostęp do innych aplikacji. Jeżeli używamy IE i innych usług Live, bywa bardzo przydatne.

Office Outlook Connector - trudno to nazwać aplikacją. Jest to niewielki dodatek do Outlooka, pozwalający nam na dodanie do niego konta Hotmail, oraz szybkie pobieranie informacji z naszego konta Live, w tym kontaktów.


Sporo tego, nie da się zaprzeczyć. Pakiet sam w sobie jest naprawdę niezły, ale jeżeli używamy sieci społecznościowej Facebook, dopiero wtedy widzimy jego potęgę - wszystko jest zintegrowane, wszystkie informacje o znajomych pod ręką, ekspresowe dzielenie się informacjami czy plikami. Warto, polecam z czystym sumieniem.

11.04.2012 16:12 | Recenzja do wersji 2011 (15.4.3555.308)
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #128 30.06.2016 12:08

Niby wersja na 32bit system a po uruchomieniu wywala info, że nie jest przeznaczona dla tego typu systemu.

  #127 07.05.2016 21:35

@Mucha (niezalogowany): Masz rację. Firma może nie jest taka rozrzutna ale dystrybutor na Polskę jest pazerny na kasę i produkuje błędy po to abyś MUSIAŁ instalować programy za które płacisz.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  37 #126 26.02.2016 21:46

@darek719: Ale w czasach Windowsa 7 jak najbardziej użyteczny i dość dobry pakiet.

  #125 29.01.2016 02:58

Dlaczego windows to okno a nie drzwi

darek719   37 #124 29.10.2015 12:14

aktualnie zbędny program..

  #123 18.05.2015 11:11

Jak widać z kazdym nowym systemem Windows ma inny system pocztowy, który kompletnie ignoruje użytkowników poprzednich wersji, a przecież to nasze kontakty terminy, umowy i praca. Nowy system pocztowy Windows 8.1 to już chyba osiągnął dno kompletne. Twórca tego dzieła chyba nigdy nie widział starszego, dobrze funkcjonujacego programu pocztowego. Po żmudnym zaadaptowaniu swoich różnych kont pocztowych ( po kilkunastu latach użytkowania windowsów przeważnie ma się kilka różnych kont do różnych celów) okazuje się, że wszystkie konta od jednego dostawcy mają ta samą nazwę. Żeby się dowiedzieć co to za konto trzeba dość głęboko wejść. Nie pozostaje nic innego niż przejście na niezależny program pocztowy, który mimo rozwoju jest zawsze kompatybilny ze starszą wersją.

andrzejjajko   7 #122 17.03.2015 00:35

@dzikiwiepsz takie życie robią wszystko by użytkownicy windows 7 szli na windows 10 tak by nie miec na głowie aktualizacji bezpieczeństwa całego systemu windows 7. ale bedzie pewno tak ja z widnowsem xp do konca bedzie dużo trwało użytotkoników do konca

dawidsab   8 #121 26.01.2015 13:00

To mój ulubiony klient pocztowy.
Korzystam z niego na co dzień.
Tyle, że czasami przy drukowaniu maili na wydruku ucięty jest początek listu - i nigdzie nie mogę tego zmienić.
Dlatego czasem wydruki maili muszę robić przez konkurencyjnego klienta poczty - "Mozilla Thunderbird".

Ostatni Mohikanin   25 #120 20.12.2014 20:11

Poczta Live Mail moim zdaniem lepsza od Outlooka. Niestety musieliśmy się rozstać, bo najnowsza wersja nie obsługuje Visty. Szkoda, że komunikat o niekompatybilności pojawił się po (wcale niekrótkiej) instalacji aktualizacji, a nie tuż przed.

przemor25   14 #119 20.02.2014 18:42

@prutek: Microsoft będzie zapewniał aktualizację tego softu dopóki wspierany będzie Windows 7 (aktualizacje zabezpieczeń).

prutek   3 #118 04.01.2014 00:59

no właśnie, kiedy ?
chyba nigdy. microsoft postawił na wersje online outlook.com i tak coś mi sie zdaje, że nie zamierza aktualizować pakietu Essentials.
Ale Chciałbym się mylić.

pawelm2012   3 #117 27.11.2013 11:27

no wlasnie kiedy wersja 2013 lub 2014

  #116 06.10.2013 17:03

ta poprawka jest legalna??

shader301202   7 #115 18.09.2013 19:45

Ciekawe kiedy będzie wersja 17...

rradek   9 #114 13.07.2013 16:09

@Bartek.Schmelter
Nie sprawdza. I to nie jest aktualizacja tylko pełen pakiet, Windows Live Essentials nie ma wbudowanej aktualizacji, co jest bardzo dziwne.

  #113 12.07.2013 20:06

Interfejs zerżnięty z Calypso-Couriera, którego używam od 15 lat. Mnie odpowiada, bo układ jest identyczny. Brakuje hasła do uruchamiania programu jak to ma courier.

  #112 08.07.2013 20:28

Kiedy 2013?

torello   7 #111 14.05.2013 10:29

@Lukasamd,
bardzo dobra recenzja, bez "dłużyzn", schematycznie i logicznie ułożona,
zrozumiały język - świetnie sie czyta.
WLE rzeczywiście jest dobrym i bardzo użytecznym pakietem. To że jest za darmo to oczywistość: nie mogłoby być inaczej - nikt by nie zapłacił złamanego grosza :)

Autor edytował komentarz.
  #110 16.04.2013 21:05

Czekam na rychłą aktualizację. Może będzie O/K z moim hotmailem. Albowiem już niedługo WL 2013

  #109 29.01.2013 20:42

Program dobry. Ja mam tylko "obrazki" i pocztę. Ale niestety w poczcie hotmail jest błąd. W trayu patrzę i powiadamia głośno o nowej poczcie. U mnie kiedy wysyłam z hotmaila, pojawia się żółta belka nad wiadomością, że jestem nieznany. Nie da się nic z tym zrobić.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.