Wine 1.7.55: teraz dźwięk z gier dla Windows bez zacięć, a niebawem wsparcie dla DX11

Wine 1.7.55: teraz dźwięk z gier dla Windows bez zacięć, a niebawem wsparcie dla DX11

Wine 1.7.55: teraz dźwięk z gier dla Windows bez zacięć, a niebawem wsparcie dla DX11
14.11.2015 17:17, aktualizacja: 14.11.2015 18:05

Na serwerach projektu Wine pojawiła się najnowsza wersja tegonie-emulatora, dzięki któremu uruchomimy na Linuksie tysiące gieri aplikacji pisanych dla Windows. Wydanie oznaczone numerem 1.7.55naprawia 76 odkrytych usterek i problemów z kompatybilnością, aleto nie wszystko. Wreszcie pojawił się nowy sterownik dźwięku dlademona dźwięku pulseaudio, domyślnie używanego dziś przezwiększość dystrybucji, sporo też zrobiono w kwestii uruchamianianowszych wersji Microsoft Office.

Do tej pory dźwięk w Wine „krążył” w skomplikowanysposób. Aplikacja dla Windows odtwarzała dźwięk dziękiodpowiednikom interfejsów CoreAudio podsystemu dźwięku Windows, zktórych dane były przetwarzane przez wirtualne urządzeniepulseaudio linuksowego podsystemu ALSA, z którego trafiało (natypowej dystrybucji, np. Ubuntu) do demona pulseaudio, którykierował je do sprzętu. Ta zmiana pozwoli na uproszczenie procesu okrok związany z ALSA, dzięki czemu automatycznie rozwiązuje sięwiele problemów z opóźnieniami dźwięku i bardziej nietypowymikonfiguracjami.

Obraz

Oprócz Pulseaudio, wprowadzono licznepoprawki zapowiadające wsparcie dla Microsoft Office 2013 istabilizujące proces instalacji Microsoft Office 2007, dopracowanodziałanie odpowiednika biblioteki Web Services, usprawnionogenerowanie plików Makefile i kompatybilność z najnowszą wersjąbiblioteki uruchomieniowej C. W wydaniu 1.7.55 możemy sięspodziewać lepszej pracy takich aplikacji jak Adobe Premiere 6,Adobe AIR, Cubis Gold 2, ArcSoft PhotoStudio, PowerDVD 10 i CCleaner, debuggeravalgrind oraz gier takich jak Freelancer, Dungeons and Dragons, StarTrek: Birth of the Federation, Guild Wars 2, Risen 2, Tomb Raider2013 czy Sacred 2 Gold.

Póki co nie zalecamy instalowania nowego Wine ogólnosystemowo,lepiej poczekać, aż paczki pojawią się w repozytoriachdystrybucji. Jeśli jednak korzystacie ze świetnego menedżera WinePlayOnLinux, możeciejuż sobie pobrać w nim wewnętrznie najnowszą wersjęnie-emulatora i sprawdzić, jak sobie radzi obok poprzednich wersjiWine.

Na liście nowości wersji 1.7.55 warto przyjrzeć się pracy p.Józefa Kuci, który miał pełne ręce roboty, wprowadzając 61łatek związanych z Direct3D 11. Wiele wskazuje na to, że zespółWine dotrzyma obietnicy i pokaże oficjalne wsparcie dla gierwykorzystujących DirectX 11 na Linuksie jeszcze w tym roku – ajest to wieść, na którą linuksowi gracze czekają jak na żadnąinną.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (147)