Pobierz program Asystent pobierania włączony

Wise Disk Cleaner to szybkie narzędzie przeznaczone do zwalniania wolnego miejsca na dysku poprzez kasowanie plików, które nie są już wykorzystywane w systemie.

Galeria programu

Aplikacja rozpoznaje ponad 50 typów określonych mianem niepotrzebnych, a dodatkowo użytkownik posiada możliwość definiowania własnych typów plików jakie mają zostać skasowane z systemu. Darmowa wersja Wise Disk Cleaner oferuje możliwość przesuwania plików do kosza lub usuwania ich bezpośrednio. Edycja Pro (płatna) została wyposażono dodatkowo w funkcję eksportu znalezionych plików do formatu MS Excel, przenoszenie plików do wskazanej lokalizacji oraz kilka zaawansowanych opcji.

Wise Disk Cleaner charakteryzuje przede wszystkim szybkość i skuteczność działania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, szybkość działania, dokładność szukania plików
brak języka polskiego (w chwili wysyłania tekstu)
ocena użytkownika

Wise Disk Cleaner jest kolejną darmową aplikacją pochodzącą od WiseCleaner. służy ona do czyszczenia dysków twardych z niepotrzebnych plików, których system nie używa.

Program składa się z trzech modułów: Common Cleaner (Zwykłe czyszczenie), Advanced Cleaner (Czyszczenie zaawansowane) oraz Slimming System (Odchudzanie systemu).

Common Cleaner
W tej części aplikacji użytkownik ma do wyboru które części systemu przeskanować w poszukiwaniu zbędnych plików. Głównymi kategoriami plików są Windows System (szukanie zbędnych plików w systemie), Surf the Internet (pozostałości po przeglądaniu sieci) oraz Multimedia.
Każda z tych kategorii posiada swoje podkategorie, które w dużej mierze zależą od zainstalowanych w systemie programów

Przeszukiwanie 3 dysków twardych (w sumie 5 partycji) zajmuje w moim przypadku niewiele ponad 3 sekundy (gdzie w popularnym CCleaner skanowanie trwa około minuty)

Dodatkową opcją tego modułu jest możliwość usunięcia śladów pozostawionych po używaniu aplikacji, korzystaniu z sieci czy plików. Po wykonaniu skanu wystarczy kliknąć na Start Cleaning, aby program usunął niepotrzebne pliki - informacje ile plików zostanie usuniętych oraz jaki zajmują rozmiar wyświetla pasek pod zakładkami modułów.

Advanced Cleaner
Ta część aplikacji jest dokładniejsza niż poprzedni Common Cleaner.
Zaawansowane wyszukiwanie plików pozwala użytkownikowi na wskazanie partycji które program ma przeszukać oraz konkretnych typów plików które chcemy znaleźć: puste pliki, błędne skróty oraz (dla zaawansowanych użytkowników) pliki które były ostatnio używane, modyfikowane lub utworzone przed konkretną datą.

Slimming System
Ostatnia zakładka zawiera informacje dotyczące odchudzania systemu. Program zaproponuje usunięcie przykładowych obrazów, filmów oraz obrazów, które standardowo są w systemie w katalogu "Moje dokumenty". W moim przypadku aplikacja zaproponowała usunięcie plików pomocy (jednak to polecam zostawić, szczególnie dla początkujących).
Wystarczy zaznaczyć po lewej stronie okna które pliki usunąć oraz potwierdzić usuwanie plików przez kliknięcie Slimming Down.

Przed rozpoczęciem usuwania program automatycznie utworzy punkt przywracania systemu.


Parę słów o ustawieniach
Konfiguracja programu zawiera jedynie podstawowe opcje takie jak częstotliwość sprawdzania aktualizacji, dodanie własnych folderów do kolejki czyszczenia, wykluczanie poszczególnych katalogów z przeszukiwania a także harmonogram uruchamiania czyszczenia.
Znalazło się także miejsce dla opcji bezpiecznego usuwania plików.


Podsumowując...
Aplikacja działa bardzo szybko, jednak testując ją w systemie 64-bitowym potrafiła spowodować błędy - podczas korzystania z zaawansowanego czyszczenia oraz odchudzania systemu.
Poza tymi małymi wpadkami czyszczenie zwolniło kilkaset megabajtów.
Wielkim minusem dla aplikacji jest brak języka polskiego, co dla mniej doświadczonych użytkowników może poważnie utrudniać korzystanie z aplikacji.
Jednak patrząc na wcześniejsze wersje wkrótce powinna się pojawić polonizacja.

W parze z Wise Registry Cleaner dostajemy za darmo całkiem niezły pakiet do czyszczenia systemu operacyjnego.

12.08.2011 19:54 | Recenzja do wersji 6.11

Komentarze

NorthAngel   6 #109 28.01.2015 13:35

A co jest lepsze Dla systemu windows 7 32 bit - Wise Registry Cleaner czy Auslogics Disk Defrag czy może Wise Disk Cleaner ? Który program polecacie do używania ?

Mag1   1 #108 30.12.2014 13:25

W najnowszej wersji 8.39, już nie resetuje Firefoxa.

krzysiek255   3 #107 29.12.2014 19:09

@wojkus: właśnie w tej wersji Wise Disk Cleaner 8.38 resetuje Firefoxa

wojkus   1 #106 29.12.2014 18:31

Nie wiem czemu, ale od pewnego czasu, udostępniacie programy w wersji niestabilnej, bez zaznaczenia, że jest to wersja beta!
Uwaga !!! Ten program resetuje przeglądarkę Firefox i na dodatek usuwa listę ulubionych stron www.

  #105 12.07.2014 09:38

Osobiście używam CCleaner , Wise Registry Cleaner , Wise Disc Cleaner . Żaden z tych programów nie narobił mi bajzlu w systemie. Oczywiście trzeba odklikać ptaszek jeżeli chce się coś zostawić w systemie. A sam system chodzi jak złoto - F1. Zbędne Key po odinstalowanych programach usuwam ręcznie i mam system jakbym przed chwilą go kupił . Czysty , szybki , stabilny . A wybór programów czyszczących to indywidualna sprawa. Najważniejsze by użytkownik wiedział co robi i co robi dany program bo żaden program nie załatwi za nas wszystkiego. Wiedza to potęgi klucz więc warto poświęcić nieco czasu na dogłębne zapoznanie się z systemem i programem.

  #104 18.01.2014 20:12

@Anonim "@Anonim (niezalogowany): beznadziejny program...." Przecież wystarczy odznaczyć te funkcje - no ale dla niektórych to bardzo skomplikowane.

  #103 07.01.2014 01:41

@Anonim (niezalogowany): beznadziejny program - ze wszystkich czyszczących programów tylko ten jeden kasuje wszystkie hasła, historie i autouzupełnienia przeglądarek. Jest tak słaby że nie filtruje "rzeczy" nie używanych tylko kasuje wszystko jak leci. Aż się boję jutro komputera używać bo nie wiem co potrzebnego jeszcze wywalił

  #102 21.11.2013 01:46

@nip (niezalogowany):

komputerowyexpert   3 #101 18.04.2013 16:37

Ogólnie program OK, ale spolszczenie nie najlepsze, np: jak się oczyszcza dysk, to zamiast "SURFOWANIE W INTERNECIE", jest "SURF THE INTHERNET".

Ogólnie polecam, szybko czyści i defragmentuje. Ładny interfejs.

Polecam

  #100 02.03.2013 22:30

Bardzo elegancki program...

  #99 21.02.2013 13:43

Co najmniej trzecia aktualizacja tego programu pod rząd, ma złe tłumaczenie na język polski oraz błędy w ustawieniach tego programu.

Droga Redakcjo, szkoda że wejście na w/w stronę , czyli tam gdzie są komentarz i można pobrać program , poprzedzane jest zatrzymaniem pracy przeglądarki lub jej zanikiem na kilkadziesiąt sekund. Instalujecie w tym czasie nie wiadomo co. Jeśli chcecie w ten sposób zniechęcić użytkownika , do korzystania z D.P. to ta droga jest skuteczna . Pozdrawiam Redakcję , wasz użytkownik , choć nie wiem jak długo nim zostanę .

  #98 20.02.2013 10:42

@nip (niezalogowany)
A nie wystarczyło odznaczyć odpowiedniego 'ptaszka' w ustawieniach czyszczenia? Przecież masz tam wszystkie zaznacz,odznacz,zalecane lub dowolnie sam ustawiasz,więc w czym problem.

  #97 05.02.2013 17:10

uwaga na ten program. przy czyszczeniu cache usuwa również historię przegladania. zostałem bez historii w chrome :/ kwas!

Bogdan_G   10 #96 08.12.2012 20:43

Jakby co, to na własnej skórze przekonałem się do jakości produktów Wise. Pobrałem sobie takie portable Wise Disk Cleaner 7.6.4.519, Wise Registry Cleaner i Wise Program Uninstaller. Nie są to doskonałe programy. To portable WDC ma także wbudowany defragmentator i jest po polsku - do ustawienia w opcjach. WDC ma ciekawe opcje oczyszczania i optymalizacji. Zaufałem bardzo szybkiemu defragmentatorowi, a dziś, po pół roku Defraggler musiał dużo się napracować, żeby uporządkować kolorową mozaikę sektorów dysku. WRC, z kolei, jedne wpisy pomija, inne czyści. Po WRC taki JetClean znajdzie setki niepotrzebnych wpisów w rejestrze i wiele zbędnych ścieżek. Kto pierwszy raz zastosuje JetClean, to zdziwi się, jak system przyśpieszy. Po użyciu WRC zdziwka nie ma. Wise Program Uninstaller jest dużo lepszy, niż Revo, więcej usunie pozostałości, zwłaszcza powiązanych plików i folderów settings. Wymuszenie deinstalacji jest jednak słabsze, niż w geek uninstaller.
Zawsze trzeba mieć na uwadze, że programy narzędziowe, niekoniecznie wszystko załatwią za użytkownika. Instalowanie wielu narzędzi mija się z celem, bo można zapełnić nimi dysk i zająć RAM, więc zbiór programów portable jest odpowiedni, jeżeli ma się wiedzę, do czego się konkretnie przydają.

  #95 27.09.2012 18:33

Program bardzo dobry, szybko działa. Używam już od jakichś 6 miesięcy i nie mam z nim żadnych problemów.
Prośba do redakcji o dodanie jeszcze programu Wise Memory Optimizer. Oto link do strony producenta: http://www.wisecleaner.com/wisememoryoptimizerfree.html, Programik naprawdę wart polecenia.

  #94 12.09.2012 21:48

Dlaczego jest napisane "z wyłączeniem zastosowań komercyjnych" skoro na stronie producenta nie ma o tym wzmianki?

burza775   2 #93 24.07.2012 08:09

SUPER JEST DISK DEFRAG nowy algorytm !!!, polecam mi usunęło 4.0 GB śmieci raczej dużo - czyszczenie,niepotrzebne pliki i ślady aktywności użytkownika kliknąłem na wszystkie a ustawienia zaawansowane zalecane. Komputer teraz śmiga :)

  #92 23.05.2012 15:44

Dlaczego są aktualizacje co kilka dni ?

Komentarze do poprzednich wersji

  #91 21.03.2012 10:27

F1 jeśli chodzi o szybkość.

  #90 05.03.2012 20:37

Jeden z najlepszych programów do czyszczenia dysku, przetestowałem 8 programów i okazał się obok MooO DiskCleaner najskuteczniejszym programem, który usunął największą ilość zbędnych plików. Polecam używanie obu programów dla najlepszych efektów czyszczenia dysku.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.