Pobierz program Asystent pobierania włączony

Wise Registry Cleaner to szybkie narzędzie przeznaczone do wyszukiwania i usuwania błędnych wpisów znajdujących się w rejestrze systemowym.

Galeria programu

Aplikacja skanuje m. in. takie elementy rejestru jak ścieżki do aplikacji, rodzaje dostępnych czcionek, elementy dostępne w menu start, programy uruchamiane podczas startu systemu, historie przeglądarek, pliki pomocy, biblioteki DLL i znacznie więcej. Edycja Wise Registry Cleaner Pro (płatna) została wyposażono dodatkowo w funkcję eksportu znalezionych plików do formatu MS Excel oraz opcję optymalizacji systemu i przywracania wprowadzonych zmian.

Wise Registry Cleaner charakteryzuje przede wszystkim szybkość i skuteczność działania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybkość, dokładność,bezpieczeństwo
brak
ocena użytkownika

Ten program jest najlepszym rozwiązaniem do czyszczenia rejestru, posiada polski interfejs, 3 tryby skanowania(normalny)-ten jest zalecany,bezpieczny(pokazuje tylko "zielone"wpisy-ustawienie to może być stosowane przez mało doświadczonych użytkowników), oraz skan dokładny(przeprowadzane jest pełne skanowanie, tryb ten jest zalecany dla doświadczonych użytkowników), program cechuje bardzo szybkie skanowanie i przy odpowiedniej wiedzy i ustawieniach-bezpieczeństwo, Wise posiada także optymalizacje rejestru w postaci narzędzia do defragmentacji, zmniejsza nasz rejestr dzięki temu nasz system szybciej startuje. W programie nie zabrakło także "mini tweakera" ustawień systemowych. Dla mnie jest to najlepsze narzędzie obok ukraińskiego Vit registry cleanera,jednakże nie należy stosować tych narzędzi naprzemiennie.

13.05.2014 00:55 | Recenzja do wersji 8.11
darmowa, szybkość oraz skuteczność działania, wygodne rozmieszczenie narzędzi w zakładkach
brak języka polskiego

Wise Registry Cleaner to darmowa aplikacja wydana przez firmę WiseCleaner służąca do głównie czyszczenia rejestru.

Podczas pierwszego uruchomienia programu zaproponowane zostanie nam utworzenie kopii bezpieczeństwa rejestru, po wybraniu opcji 'Yes" można wykonać punkt przywracania systemu lub pełną kopię systemowego rejestru.
W głównym oknie aplikacji ujrzymy trzy główne zakładki odpowiadające za czyszczenie rejestru (Registry Cleaner), defragmentację rejestru (Registry Defrag) oraz drobny tuning systemu (System Tuneup).

Registry Cleaner
To narzędzie ma za zadanie wyszukanie i usunięcie błędnych wpisów z rejestru systemu. Użytkownik może wybrać które kategorie wpisów mają zostać przeskanowane w poszukiwaniu błędów. Sam proces skanowania jest bardzo szybki, a wyniki na bieżąco są aktualizowane w oknie aplikacji. Po zakończeniu skanowania przy każdej kategorii zostaje dodana liczba znalezionych błędnych wpisów rejestru.

Registry Defrag
Ten moduł ma za zadanie usunięcie pustych przestrzeni w pliku rejestru, dzięki temu powinna ulec poprawie szybkość działania systemu. Użycie tego narzędzia ogranicza się do dwóch kliknięć - najpierw na przycisk "Start Optimizing" a następnie potwierdzenie operacji. Resztą zajmie się sam program.
Podobnie jak podczas wyszukiwania błędów w rejestrze proces defragmentacji trwa bardzo krótko (w moim przypadku niecała minuta, chociaż ze to była pierwsza taka operacja w moim systemie). Po zakończonej defragmentacji w górnej części okna pojawi się komunikat o ostatniej przeprowadzonej defragmentacji rejestru systemu oraz o jego rozmiarze.
Należy pamiętać, że podczas defragmentacji system nie będzie dostępny.

System Tuneup
W tej zakładce użytkownik może dostosować opcje dotyczące uruchamiania/zamykania/stabilność systemu oraz przyspieszenie systemu czy połączenia sieciowego.
Przyspieszanie uruchamiania/zamykania systemu ogranicza się do zaledwie jednej opcji - ograniczenie bezczynności aplikacji podczas procesu zamykania

W opcjach dotyczących poprawienia stabilności systemu także nie znajdziemy wiele ustawień. jedyne możliwości to rozdzielenie komponentów explorera do osobnych procesów oraz automatyczne zamykanie "zamrożonych" procesów.

Najwięcej opcji dotyczy poprawy szybkości systemu. Można tutaj zoptymalizować dysk twardy, osiągi procesora dla aplikacji czy gier czy na przykład poprawa wyglądu okien.
Jednak według mnie najważniejsza w tej kategorii jest możliwość wyłączenia auto-odtwarzania - może to uchronić przed wirusami przenoszonymi na pamięciach przenośnych USB, dyskach twardych czy płytach CD/DVD

Pozostała ostatnia kategoria - przyspieszanie połączeń sieciowych
Oczywiście jeśli dostawca zapewnia nam prędkości 1Mbit/s to ten program nie spowoduje tego że będziemy mogli pobierać pliki z wyższymi prędkościami.
Aplikacja optymalizuje ustawienia sieci, wydajność TCP/IP oraz ustawienia TTL.


Teraz dosłownie parę słów o ustawieniach, których także nie ma zbyt wiele, ale te które istnieją raczej zadowolą większość użytkowników. Znajdziemy w nich opcje dotyczące automatycznego sprawdzania aktualizacji, trybu skanowania rejestru (normalny, bezpieczny, głęboki) autostartu czy ustawienia harmonogramu czyszczenia.


Podsumowując aplikacja bardzo użyteczna. Wielkim plusem jest jesj szybkjość działania i przejrzysty interfejs. Dla początkujących użytkowników dwie pierwsze zakładki nie będą stanowiły najmniejszego problemu, jednak z ostatnią mogą być niemałe problemy, głównie ze względu na brak polskiej wersji językowej dla najnowszej wersji aplikacji (w chwili pisania tego tekstu była to wersja 6.1.3).
Moim zdaniem jest to jedna z aplikacji które obowiązkowo muszą znaleźć się w naszym syatemie.
A co ważne - program bez problemów działa na 64-bitowym systemie.

12.08.2011 16:08 | Recenzja do wersji 6.13
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

yanko wojownik   12 #145 21.09.2015 07:09

Ta wersja działa także (wciąż) pod w2ksp4, postawiłem sobie ów i sprawdzam co z aktualnych się jeszcze nań nada, to się nada - działa.

  #144 08.09.2015 17:18

witam uważam ten program za bardzo dobry ale mam pytanie otóż robir defragmentacje rejestru i wyskakuje mi nieco ponad 13% i gdy go zdefragmentuje to pisze ze rejestr zostal zdefragmentowany w 9 procentach noi dobra ale znowu dałem analize i tak samo mi pokazuje nieco ponad 13 procent i tak za kazdym razem jak myslicie czy to po prostu wina tej wersji tego programu czy co

macaleks   14 #143 27.07.2015 18:28

Witam.
Produkty WiseCleaner.com to dobre produkty.Dzisiaj około południa zauważyłem(na innych portalach) dwie aktualizacje tego producenta:Wise Registry Cleaner 8.65.555 oraz Wise Force Deleter 1.22.23.Używam bądź testowałem prawie wszystkie produkty Wise.Przed aktualizacją wypróbowałem skuteczność starszej wersji WRC.Czyszczenie wykazało jedno nieprawidłowe rozszerzenie pliku ale nie potrafiło go usunąć.Po zainstalowaniu nowej wersji/nie używając innych narzędzi/ przeprowadziłem ponowne czyszczenie które wykryło 8 usterek w tym 6-historia ostatnio uzywanych plików,1-nieprawidłowe rozszerzenie pliku oraz 1-nieprawidłowe scieżki pliku.7-em usterek zostało naprawionych,jednej nie zdołano/nieprawidłowe rozszerzenie/.Czy mozna wywnioskować ,że inżynierowie/informatycy/ z WiseCleaner.com pracują nad ulepszaniem swoich produktów?Moim skromnym zdaniem można i dzieki im za to.Nie mam w tym zadnego interesu ale chwale sobie produkty tego producenta o czym już gdzies wzmiankowałem.No i polecam je.Szkoda,że nie zrobiłem screenów bo to tam jakies dowody.Kto chce niech wierzy.Jak nie tez dobrze tyle,że nie pozna dobrych narzędzi.
Pozdrawiam.

GForce   7 #142 27.05.2015 11:28

Najlepszy program do czyszczenia rejestru, bardzo dokładny i bezpieczny, oprócz standardowego czyszczenia posiada jeszcze kilka fajnych i przydatnych narzędzi, optymalizator i defragmentator rejestru.

Polecam wszystkim ten program bo jest dużo lepszy od powszechnie zachwalanego i popularnego CCleanera, który wg mnie jest programem bardzo przeciętnym.

  #141 30.04.2015 20:04

Używam tego programu jedynie do czyszczenia rejestru, ponieważ robi to bardziej dokładnie od na przykład CCleanera, jak napisali tutaj już poprzednicy.
Mam jego wersję portable i niestety, ale ostatnia aktualizacja dodała zupełnie niepotrzebną (przynajmniej dla mnie) aplikację assistance, która to po zamknięciu programu nadal jest aktywna w procesach i zajmuje tylko nie potrzebnie pamięć. Trzeba ten proces wyłączać ręcznie. Zaczyna się robić nie potrzebnie "kobyłka" do wszystkiego z tego fajnego programu.
Jako, że jest to wersja portable to wyrzucilem tą aplikację z folderu i jest spokój.

  #140 29.04.2015 16:40

@joaS13: Program jest świetnym uzupełnieniem CCleaner`a gdyż ten akurat posiada słaby "czyścik rejestru" Przekonałem się o tym gdy znalazł mi ponad 150 błędnych wpisów pomimo regularnego stosowania czyszczenia rejestru w CCleaner. Natomiast funkcja optymalizacji jest akurat wielkim atutem programu. Nie położyła mi systemu a po jej użyciu mój Windows 7 znacznie przyspieszył. A więc obawy co do jej stosowania chyba są na wyrost...

joaS13   6 #139 14.04.2015 23:39

Bardzo rzadko używam Wise Registry Cleanera, jak i innych programów tego typu, oprócz Ccleaner, bo uważam, że nie należy zbyt często usuwać z rejestru błędne wpisy. Poza tym uważam, że wadą Wise Registry Cleaner jest niepotrzebny moduł do tzw. optymalizacji, którego nie zamierzam testować, bo już tym się nie zajmuję- nie chcę położyć systemu.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  26 #138 16.01.2015 22:32

Dobre uzupełnienie dla programu typu CCleaner czy EasyCleaner, gdzie moduły czyszczenia rejestru są uboższe.

  #137 01.01.2015 16:33

Mam ten program od ponad roku - naprawde działa!. Przyjemny w obsłudze, działa bez problemów i jest prosty, polecam wszystkim. Bez niego system by mi się otwierał znacznie, znacznie dłużej niż teraz (dużo oprogramowania jak i częsta instalacja i usuwanie programów)

yanko wojownik   12 #136 30.12.2014 17:45

@SABOR1 (niezalogowany): "zawsze ,powtarzam zawsze coś nie działa po użyciu podobnych programów!!! ZAWSZE USUNIE COŚ WAŻNEGO"

-Ten na domyślnych ustawieniach względnie bezpieczny jest, w ogóle to jeden z tych bezpieczniejszych.

M4XIMUS   2 #135 03.11.2014 03:27

AVS Registry Cleaner
http://www.avs4you.com/AVS-Registry-Cleaner.aspx

,,,, zna ktoś? testował kotś?

Może warto dodać do bazy Programów? co wy na to? hmmm

  #134 24.07.2014 10:58

WiseCleaner Aktualności
Wise Registry Cleaner 8.22
10 lipca 2014
WRC prowadzi na jego poprawę, a nowe wydania notatki są następujące: zmiany:
Ulepszona optymalizacja SSD.
Aktualizowane różne tłumaczenia.
Drobne poprawki GUI.
Drobnych poprawek i usprawnień.

Wise Registry Cleaner 8.21
26 czerwca 2014
Dodano funkcję oczyszczania nieprawidłowych elementów menu kontekstowego.
Dodaje nazwę komputera do nazwy pliku kopii zapasowej rejestru.
Aktualizowane różne tłumaczenia.
Drobne poprawki GUI.
Drobnych poprawek i usprawnień.

Wise Registry Cleaner 8.12
Może. 16, 2014
Zdolność poprawiła Registry Cleaner za z modułu identyfikacji ścieżek sieciowych wraz z szybkości skanowania.
Dodano wsparcie dla optymalizacji SSD.
Inne drobne usprawnienia i poprawki.

Wise Registry Cleaner 8.11
Może. 10, 2014
Naprawiono błąd wyboru miesięczny termin zaplanowanego zadania.
Ulepszenia GUI.
Zaktualizowane tłumaczenia.

Wise Registry Cleaner 8.03
Jak. 25, 2014
nowy silnik do skanowania rejestru i czyszczenie.
Nowy interfejs.
Dodano moduł automatycznego pobierania aktualizacji.
ulepszone funkcje tworzenia kopii zapasowych rejestru.
Zoptymalizowany kategoryzacja sprzątanie.

Wise Registry Cleaner 7.94
24 stycznia 2014
Naprawiono sporadyczne błąd język mecz.

Wise Registry Cleaner 8.22
Changes:
mproved SSD optimization.
Updated various translations. Minor GUI Improvements.
inor bug fixes and improvements.

8.21
Added cleanup feature of invalid context menu items.
Added computer name to registry backup file name.
Updated various translations.
Minor GUI Improvements.
Minor bug fixes and improvements.

8.12
mproved Registry Cleaner module's ability of identifying network paths along with the scanning speed.
Added support for SSD optimization.
Other minor improvements and bug fixes

8.11
Fixed date selection error of monthly scheduled task.
GUI improvements.
Updated translations.

8.03
brand new registry scanning and cleaning engine.
Brand New Interface.
Added module of automatic update download.
improved registry backup features.
Optimized cleaning categorization.

Komentarze do poprzednich wersji

  #133 27.11.2013 07:40

Korzystam ze starej wersji 7.82 i wszystko działa, więc nie będę nic aktualizował. Miałem już nawet zamiar przejść na inny program, ale po niektórych, bardzo "mądrych" komentarzach coś mnie powstrzymuje. I tak niech lepiej zostanie.

  #132 26.08.2013 11:11

@pasikonik0: " robi w tle raporty,które cichcem wysyła do firmy" - a firewalla w systemie to się nie ma? Trudno ustawić regułę zabraniającą programowi komunikacji z netem? Łatwiej napisać komentarz i.. rozwiać wątpliwości, prawda? :D

  #131 26.08.2013 11:07

@SABOR1 (niezalogowany): Zawsze, to należy MYŚLEĆ zanim się naciśnie "usuń" ;-) To nie jest sztuczna inteligencja, tylko automat.

  #130 22.05.2013 11:42

zawsze ,powtarzam zawsze coś nie działa po użyciu podobnych programów!!! ZAWSZE USUNIE COŚ WAŻNEGO.

AudiofilPC   3 #129 20.05.2013 13:19

Często testuję różne programy i pozostaje po tym mnóstwo śmieci w systemie, które mogą wpływać negatywnie na inne programy. Czyszczenie WRC nie spowodowało mi problemów, a moim zdaniem to chyba najistotniejsza zaleta tego typu programu.

kviatek   3 #128 17.03.2013 13:48

Cenię ten program bardzo, ale nie za naprawę rejestru tylko za optymalizację systemu. Miałem poważne problemy z łączem, z siecią musiałem się łączyć, co 5 minut, bo mi się zawieszał a ten program usunął problem i zdecydowanie przyśpieszył mi neta. Program, który naprawdę działa.

  #127 22.11.2012 09:37

Po uruchomieniu tego, tak zwanego programu, mój system zwolnił tak kuriozalnie jak prokuratura polityka od odpowiedzialności karnej. Wysoce NIE polecam.

Nivez   6 #126 19.11.2012 21:34

Działa pod Win 8 x64 wyśmienicie. Zresztą na stronie domowej jest napisane, że działa pod 8.

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.