r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Yanosik

Strona główna Android Podróże i transport Fotoradary i ostrzeganie
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Każdy, kto sporo jeździ samochodem po kraju, może natknąć się na utrudnienia w ruchu drogowym, czy to będzie wypadek, czy kontrola drogowa. Osoby mające CB w samochodach często wiedzą dużo wcześniej o tych przeszkodach, zaś użytkownikom telefonów z Androidem przychodzi z pomocą aplikacja Yanosik.

Galeria programu

Aplikację można pobrać za darmo ze sklepu Google Play i zaraz po instalacji możemy od razu przystąpić do korzystania. Po uruchomieniu jedyne, co ustawiamy, to nasz nick. Nie musimy się rejestrować, jednak taka opcja też istnieje.

Program przy starcie poprosi o włączenie GPS, jednak do prawidłowej pracy wymagana jest też transmisja danych. Nie są to duże ilości, jednak najlepiej posiadać pakiet Internetowy. Komunikacja poprzez WiFi się nie przyda – z aplikacji korzystamy w samochodzie w trakcie jazdy.

Z Yanosika możemy korzystać na dwa sposoby – tylko informowanie o zdarzeniach lub także z nawigacji. W trybie „zdarzeń” możemy innych użytkowników aplikacji informować o fotoradarach, wypadkach, patrolach policji itd. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję na ekranie i zatwierdzić – najlepiej jak wykonuje to pasażer. W przypadku, gdy zbliżamy się do którejkolwiek z możliwych przeszkód, jesteśmy informowani sygnałem dźwiękowym oraz, jeżeli jest tam ograniczenie prędkości, jaka prędkość obowiązuje. Druga opcja pracy to nawigacja, która jest tutaj dość uboga w dodatkowe opcje, ale zapewne nie to było celem autorów aplikacji. W tym trybie możemy spokojnie korzystać z mapy wraz z powiadamianiem o utrudnieniach oraz - tak jak w przypadku trybu zdarzeń - informować innych.

Minusem aplikacji, a w zasadzie tego, że jest darmowa, jest reklama, która zajmuje tutaj całkiem spory obszar ekranu w trakcie jazdy. Nie przeszkadza w korzystaniu z Yanosika, jednak komunikat o zdarzeniu mógłby pojawiać się zamiast reklamy aby być bardziej widocznym. Aktualnie ta informacja pojawia się obok reklamy w wąskim pasku.

Yanosik może być ciekawą alternatywą dla innych programów zawierających informacje o fotoradarach, z tą różnicą, że tutaj mamy informacje aktualizowane w czasie rzeczywistym, a nie statyczną bazę zapisaną na urządzeniu co powoduje wymagany ciągły dostęp do Internetu. W samej aplikacji brakuje jeszcze tymczasowego przechowywania informacji o zdarzeniach – w przypadku, gdy znajdziemy się poza zasięgiem sieci, aplikacja mogłaby nas dalej informować o zdarzeniach które pobrała i przechowuje tymczasowo.

Nie namawiamy do łamania przepisów ruchu drogowego, ale czasami taka informacja się przyda – zwłaszcza jeśli służby schowają fotoradar lub jeśli przyjdzie nam omijać korek, który powstał na skutek poważnego wypadku.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacje dla kierowców cz. 3 – aplikacje uzupełniające możliwości nawigacji

19
OPROGRAMOWANIE 26.01.2016 | Anna Rymsza (Xyrcon)

W dzisiejszym zestawieniu chcę przedstawić Wam kilka aplikacji, które uzupełnią możliwości Waszych nawigacji, albo które można do nawigacji wykorzystać, ale mają też dużo możliwości wykraczających poza prowadzenie po trasie. W niektórych przypadkach aplikacje te mogą pomóc zaoszczędzić czas lub pieniądze, choć jeśli szukacie sposobu na znalezienie tańszego paliwa, zajrzyjcie do pierwszego artykułu z serii. Yanosik – ostrzeganie, nawigacja i rejestrator Moim zdaniem najbardziej praktyczny z systemów ostrzegania kierowców i utrudnieniach na trasie i kontrolach to właśnie Yanosik, którego…

Ruszyły odcinkowe pomiary prędkości. Te aplikacje ochronią przed mandatem

217
OPROGRAMOWANIE 22.11.2015 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Oczywiście tylko dla naszego dobra, w celu poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach, wprowadzony został właśnie odcinkowy system pomiarów prędkości. Obecnie monitorowane są trzy odcinki, ale do końca roku działać ma ich już 29. W przeciwieństwie do fotoradarów, prędkości nie będzie sprawdza tylko w jednym punkcie. W przypadku odcinkowego pomiaru prędkości mierzona jest średnia prędkość pokonania danego odcinka. Nasza prędkość wyliczana jest na podstawie czasu przejechania od pierwszej do drugiej bramki. Miejsca ustawienia bramek mają być dobrze oznaczone. Można jednak sądzić, że wielu…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #15 05.11.2016 08:31

A ja tam wolę Ryśka. Nie wiesza się i interfejs ma lepszy bez tych wszystkich programów lojalnościowych. W tle działa Rysiek świetnie z Mapami Google. Ma ograniczenia na ikonie pływającej. Yanosik to masakra. Działa kiedy i jak chce. Aplikacja przestaje działać niespodziewanie. Jedziesz i zauważasz, że od dłuższego czasu cisza. Klikasz ikonę a tam komunikat, że aplikacja została zatrzymana. Ten program się wiesza a dodają do niego coraz więcej opcji z których i tak nie korzystam bo używam go tylko w tle zamiast dopracować to do czego wszyscy go używają.

  #14 26.09.2016 22:31

Brak aktualnych informacji o punktach. Proszę o aktualizację informacji o punktach. Dzięki. Janosik zawsze jest Góra . Polecam

  #13 26.09.2016 22:27

Brak aktualnych informacji o punktach

  #12 14.02.2016 15:26

Czy mozna sie wylogowac z yanosika i czy mozna korzystac z dwoch kont na jednym telefonie

macaleks   14 #11 14.09.2015 15:30

Jako nawigator nie zawsze sprawdza się.Jako pilot kierowcy lepiej.Przed dalsza i mniej znaną trasa korzystam wcześniej z płatnej https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.aqurat.automapa&hl=pl

Autor edytował komentarz.
michell   1 #10 06.07.2015 10:28

Testuję aplikację od tygodnia. Jeśli chodzi o samą nawigację samochodową to są lepsze (również darmowe). Natomiast jeśli komuś chodzi o "asystenta" podróży jest to super sprawa i warto przetestować. Ostrzeganie przed policją, radarami, zagrożeniami na drodze działa świetnie szczególnie na drogach o dużym natężeniu ruchu. Dobrze sprawdza się również opcja nagrywania trasy. Ja jestem bardzo mile zaskoczony i polecam.

  #9 10.06.2015 22:01

@nemoe (niezalogowany): jak go pobrac na androida , pilne

  #8 25.12.2014 10:59

iCoyote to nachalnie reklamowane na forach niesprawdzające się w Polsce rozwiązanie. Widzę że na forach są głównie wpisy opłaconych przez iCoyote tzw. fałszywych użytkowników. Irytuje mnie ta obłuda. To że iCoyote wciskając się na polski rynek i przepychając łokciami i kolanami na początku nie stosuje reklam oznacza tylko że wcześniej czy później reklamy takie będą.
Dodatkowo Yanosik to polskie rozwiązanie. Stosując Yanosika dajesz pracę Polakom.

  #7 12.08.2014 22:39

korzystam od kilku lat z Naviexperta a ostatnio, jadąc nad morze włączyłem janosika i jest ok, a najbardziej podoba mi się opcja zgłaszania zagrożeń, to naprawdę działa. Jeszcze nie miałem okazji testować iCoyote'a ale niebawem to zrobię. Pozdrawiam

  #6 17.07.2014 11:56

oj dobra apka, dobra ;)

  #5 16.06.2014 10:02

yanosik jest super :)

  #4 11.06.2014 11:16

@serwatka12 (niezalogowany): Jakoś mi się coyote sprawdza i nie narzekam. A użytkownicy chyba zmieniają zdanie co do yanosika, bo coraz więcej osób korzysta z coyote :)

  #3 08.06.2014 15:45

yanosik gora !!! icoyot szkoda miejsca na karcie

  #2 19.05.2014 09:44

coyote to nowość na rynku, który się nie sprawdzi raczej w polsce, użytkownicy wolą yanosika

Frycek60   2 #1 26.04.2014 22:38

Miałem yanosika, dobrze się sprawował, tyle że iCoyote, go przebija, funkcjami, opcjami itd. ponadto do aplikacji włącza sie coraz więcej kierowców, także działanie na plus

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.