avast! Free Antivirus 2014 9.0.2021.515

Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

avast! Free Antivirus (dawniej avast! Home Edition) to niezwykle popularny, darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza on komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy – wysyłanie/odbieranie wiadomości e-mail, rozmowy za pośrednictwem komunikatorów czy też przeglądanie stron internetowych.

Galeria programu

Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również avast! Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana co 3-4 minuty) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Program daje możliwość skanowania komputera w czasie bootowania, samoczynnego sprawdzania danych pobranych przy użyciu sieci P2P i komunikatorów internetowych, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Nowości i zmiany w wersji 9

W dziewiątej wersji silnika avast! pojawił się bardziej inteligentny system podejmowania decyzji o nowych i nieznanych plikach. DeepScreen, następca rozwiązania AutoSandbox, oferuje szereg dodatkowych algorytmów umożliwiających przewidzenie niepożądanych zagrożeń w postaci np. dynamicznych tłumaczeń plików binarnych. Producent udoskonalił również skanowanie plików w chmurze oraz mechanizm usuwania komponentów malware i rootkit. Ponadto przebudowano system automatycznych aktualizacji. Teraz aplikacja jeszcze lepiej zarządza definicjami wirusów, które pobierają dziennie około 300-400 aktualizacji średnio co 3-4 minuty.

Najważniejsze nowości nie kończą się jednak tylko i wyłącznie na zamianach związanych z detekcją nowych zagrożeń. Teraz aplikacje avast! oferują zaktualizowany moduł SafeZone przeznaczony do prowadzenia bezpiecznych zakupów online i transakcji bankowych. Nowością jest, że użytkownik ma możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy wyizolowaną przeglądarką avast!, a domyślna systemową. Dodatkowo użytkownik może automatycznie otwierać strony banków bezpośrednio w trybie SafeZone avasta. W instalatorze programu znajdziemy również nową wersję dodatku do przeglądarek informującą użytkownika o potencjalnie niebezpiecznych stronach WWW.

Wśród innych udoskonaleń z pewnością nie można pominąć nowego interfejsu graficznego, który z założenia ma być jeszcze łatwiejszy w nawigacji. Jest to prawdopodobnie największa przebudowa UI od wersji 5. Według zapewnień producenta zoptymalizowany silnik skanowania plików działa teraz dwukrotnie szybciej w przypadku plików EXE, a podczas skanowania stron i skryptów różnica jest aż dziesięciokrotna. Konto my.avast.com jest teraz idealnie zintegrowane z interfejsem użytkownika i pozwala na zarządzanie wszystkimi aplikacjami avast! zainstalowanymi na urządzeniach takich jak komputery czy telefony komórkowe.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

25 milionów pobrań avast! Free Antivirus i konkurs

847
DOBREPROGRAMY 16.03.2014 | Redakcja

Przed momentem licznik pobrań avast! Free Antivirus w naszym portalu przekroczył 25 milionów! Aż tyle razy nasi czytelnicy zdecydowali się na skorzystanie z tego czeskiego, bezpłatnego antywirusa, który szybko okazał się nie tylko najchętniej... …

25-lecie AVASTa — historia małej firmy, która odniosła międzynarodowy sukces

31
OPROGRAMOWANIE 17.10.2013 | Kuba Pawlak (qbap)

Premiera najnowszych wersji aplikacji zabezpieczających firmy AVAST Software już za nami. My mieliśmy okazję uczestniczyć w konferencji prasowej w Pradze, w której najważniejsze osoby odpowiedzialne za rozwój firmy odpowiadały nam nie tylko o... …

Recenzje użytkowników

lepszy od innych
powiadomienia czasem mogą wystraszyć
ocena użytkownika

Używam od czasów gdy mieścił się na dyskietce" oto najlepsza recenzja jaką mogę wystawić

26.03.2014 21:37 | Recenzja do wersji 2014 9.0.2016
darmowy
brak zapory
ocena użytkownika

W 2008 roku po raz pierwszy używałem avasta przez 1 rok .Był fatalny Po przeskanowaniu Spy bot-em miałem 94 wirusy.Teraz to jest zupełni inny av.Jestem zachwycony i nie potrzebuję innego nawet płatnego.Dlatego "avast,jestem na tak"

15.01.2014 17:39 | Recenzja do wersji 9.0.2011

Komentarze

baron niezalogowany (niezalogowany) 22.07.2014 16:31 #9047

czy avast jest lekkim antywirusem ? czy raczej spowalnia system

FreeWare_RK  21.07.2014 20:58 #9046

@Karol Kurczuk: Malwarebytes ma się rozumieć w wersji Free tak? Ja mam wersję Free właśnie i skanuje sobie co dwa tygodnie mniej więcej tak :). A Kingsoft'a masz samego czy tylko jako dodatek do innego AV?

Karol Kurczuk  21.07.2014 15:47 #9045

@FreeWare_RK: Właśnie zainstalowałem Kingsofta i mam jeszcze Malwarebytes, zobaczymy

FreeWare_RK  20.07.2014 16:13 #9044

@Karol Kurczuk: Ma ma ale jak by ktoś przetłumaczył tego nowego Kingsoft'a co jest po chińsku to było by fajnie również. Chmurę ma owszem ale już silnik stacjonarny się tak często nie pobiera albo już nawet zaniechano wsparcia dla tej wersji.

Karol Kurczuk  20.07.2014 13:08 #9043

@FreeWare_RK: Można go nadal używać, bo ma chmurę :)

FreeWare_RK  19.07.2014 21:32 #9042

@Karol Kurczuk: O tak Kingsoft to było dla mnie Bóstwo :) uwielbiałem go, pierwszy raz na youtube oglądałem o nim materiał użytkownika Aope z serwisu safegroup.pl . Program świetnie się spisał i zassałem go do siebie. Miałem go do puki nie przestał być rozwijany i nowe wersje przestały się pojawiać. Szkoda bo był leciutki i super miał wykrywalność. Ja nigdy nie miałem żadnego ale to żadnego problemu z nim. Nawet mi blouscreena nie wywaliło nigdy ani nic. Nawet nie zainfekował mi się komp jak go używałem. Był po prostu bardzo dobry, skuteczny i ładny a raczej jest. Miałem go długi czas na kompie samiuśkiego i doskonale się spisywał :) Szkoda, że już nie jest rozwijany to znaczy jest chińska nowa wersja ale musiał by ją ktoś przetłumaczyć bo na krzakach nie wyznam się za nic. Cóż mamy jeszcze baidu co niby następcą Kingsoft'a miało być ale jakoś nie wydaje mi się by była taka świetna. Pierwowzoru nic nie zastąpi chyba. A jeśli o Rising chodzi to nigdy nie miałem go. Nie instalowałem bo opinie na jego temat były raczej mało pozytywne i dużo też zasobów ciągnął bądź nadal ciągnie z komputerów. Również skanuje podobno bardzo długo. Posiłkuję się tu opiniami użytkowników bo ja sam o tym sofcie akurat nie wiem nic oprócz tego, że jest chiński również jak Baidu Kingsoft czy 360 IS / TS

Karol Kurczuk  19.07.2014 12:12 #9041

@FreeWare_RK: Może Rising to jest ta sama firma, tylko pod inną nazwą, no już nie wiem co myśleć. Osobiście wolałbym by był rozwijany Kingsoft

FreeWare_RK  19.07.2014 11:43 #9040

@Karol Kurczuk: To prawda, też mnie to zdziwiło. Jak często były nowe wersje tak teraz tylko literki się zmieniają. Ciekawe co będzie jak się alfabet skończy. Podejrzane to jest, za to Rising się codziennie aktualizuje po chyba roku przerwy. To dopiero mega wiadomość. Na razie to pożyjemy zobaczymy. Może 360 IS nie będzie dalej rozwijany albo skupili się bardziej na TS. Nie wiem.

Karol Kurczuk  19.07.2014 10:54 #9039

@FreeWare_RK: Mam Avasta od kilku dni, znacząco się poprawił.... zobaczymy co będzie dalej. Dziwnie podejrzanie zachowują się programiści zajmujący się 360 internet i total security, od dawna nie było nowej wersji oznaczonej innym numerem niż 4.9.

michalex1992  18.07.2014 22:21 #9038

Ja mam avasta ustawionego na wysokich ustawieniach nie nie fabrycznych i jest bardzo dobrze

Problem Avasta PDUWICA (niezalogowany) 18.07.2014 22:14 #9037

@torello co sie dzieje,że Avast ciągle zglasza po pobraniu aktualizacji bazy na dany dzień zglasza Program Data Updater AE Applications Inventory
Sygnatura problemu
Nazwa zdarzenia problemu: PDUWICA
OS_SKU: 0
OS_PLATFORM: 0
OS_VERSION: 0.0.0.0
OS_LCID: 0
MAGIC_NUMBER: 0
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Juz pisalem do Avasta kazali przeinstalować ale nic nie pomogło.Zdarzenie PDUWICA wypada srednio co 3 dni w tygodniu....
Prosze DP o zbadanie tego problemu poniewaz dzieje się to także na laptopie .Wszystko pod Win 7 oczywiscie system wraz z komputerem oryginalny wiec nic nie rozumiem.Kolega takze ma to samo na laptopie z win7.
Pozdrawiam

FreeWare_RK  18.07.2014 22:05 #9036

@torello: Oczywiście, że był to świetny program. W wersji ,,8" uwielbiałem go bo był leciutki i wykrywalność miał znakomitą, Ta wersja jednak jest niedopracowana według mnie, dużo ma sprzeczności, wykrywalność nie taka dobra aczkolwiek to mi się nie podoba, że soft za bardzo idzie w design a za mało w zabezpieczenia. Oby się to poprawiło bo szczerze powiem, bardzo go lubiłem i chciałbym by był w takiej świetnej kondycji niebawem jak to było w poprzedniej wersji.

torello  18.07.2014 11:32 #9035

@FreeWare_RK: Avast był dobrym AV - miał "swoje 5 minut" Teraz na pewno nie jest. Może znowu będzie.
Źle jest, jeśli największy wortal tematyczny w kraju nie jest "odpowiedzialny" i "uczciwy". Jest takie jedno słowo: rzetelność. Jej brak podcina zaufanie do wszelkich opinii, komentarzy i rekomendacji ze strony Redakcji.
Wydawanie ocen w stylu: "bo tak mi się widzi" jest śmieszne w tym akurat przypadku: wortalu, który w swoich założeniach chce być czymś więcej, niż tylko "pobieralnią" softu :/

FreeWare_RK  17.07.2014 19:41 #9034

@torello: Co prawda to prawda. Są lepsze AV np. te które wymieniłeś. Jednak ten jest najbardziej popularny i nie zrobimy nic z tym. Zawsze będzie przodował ze wszystkich nawet jeśli będzie gorszy od innych. Cóż mówią, że każdy ma swoje 5 minut ale Avast! chyba już za długo.

torello  17.07.2014 13:19 #9033

Wortal jest sponsorowany przez Avasta i mimo, że od ponad roku Avast Free ma bardzo słabe recenzje i wyniki w testach (AV-Test, AV-Comparatives i inni) to Redakcja uparcie przyznaje najwyżą ocenę!!! Kpina w żywe oczy! Taki 360 IS czy Bitdefender Free ma mniejsze obciążenie systemu, lepszą ochronę i wykrywalność skanera. Jest jeszcze kilka darmowych Av które z powodzeniem mogą zastąpić Avasta Free.
I co? Pewnie mój komentarz zaraz zostanie wykasowany, jak to już bywało... Jeśli nie, to przynajmniej tyle zostało z dobrego imienia DP, ze szanujecie wolność wypowiedzi... :/

lojal  16.07.2014 15:21 #9032

Jest wedlug mnie kilka innych lepszych antywirusów. Jak chociazby bitdefender lub kaspersky

yanko wojownik  12.07.2014 01:25 #9031

wg. mnie z czasem stał się zbyt toporny. Na Windows 2000 u mnie nie udało go zainstalować co poparł stosowny komunikat, więc na 2000 chyba już nie działa choć tutaj jest podane jakoby.

hmo  06.07.2014 17:33 #9030

@tomcat78:
Mozna po czterech kserach uwierzyc ze uzywasz. Gratulacje.

tomcat78  06.07.2014 00:16 #9029

Używam Kingsofta,Baidu,Bitdefendera Free,oraz Avasta ,skanery MBAM,Emsi Kit i pomocniczo Zemana Antilooger,proponuje odpalić Emsi Kit przy Kingsoft,Baidu,czy Avast na "szkodliwe procesy" ,uTorrent - też na czerwono ,także virustotal,jotti -wskazany, Emsisoft znowu nadgorliwy a było dobrze,ot komedia,mało tego -ta cała checa z :
Nazwa zdarzenia problemu: PDUWICA
OS_SKU: 0
OS_PLATFORM: 0
OS_VERSION: 0.0.0.0
OS_LCID: 0
MAGIC_NUMBER: 0
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Występuje na 4 laptopach,skanowane online przez pandę,Kaspersky rescue disk i hitmanem ,dr web i czysto - ot jaja,problem wystąpił raz ale wystąpił....

grześ12  04.07.2014 22:11 #9028

Witam
raz mi się zdarzyło że avast usunął wirusa z zainfekowanego pendriva, kasperski niestety sobie nie poradził

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.