avast! Free Antivirus 2014 9.0.2021.515

Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit)

avast! Free Antivirus (dawniej avast! Home Edition) to niezwykle popularny, darmowy program antywirusowy. Zabezpiecza on komputer przed szkodliwym oprogramowaniem podczas codziennej pracy – wysyłanie/odbieranie wiadomości e-mail, rozmowy za pośrednictwem komunikatorów czy też przeglądanie stron internetowych.

Galeria programu

Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również avast! Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów realizowaną poprzez tzw. mechanizm strumieniowego wysyłania. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana co 3-4 minuty) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Program daje możliwość skanowania komputera w czasie bootowania, samoczynnego sprawdzania danych pobranych przy użyciu sieci P2P i komunikatorów internetowych, a także analizę stron WWW i ochronę przed szkodliwymi skryptami.

Nowości i zmiany w wersji 9

W dziewiątej wersji silnika avast! pojawił się bardziej inteligentny system podejmowania decyzji o nowych i nieznanych plikach. DeepScreen, następca rozwiązania AutoSandbox, oferuje szereg dodatkowych algorytmów umożliwiających przewidzenie niepożądanych zagrożeń w postaci np. dynamicznych tłumaczeń plików binarnych. Producent udoskonalił również skanowanie plików w chmurze oraz mechanizm usuwania komponentów malware i rootkit. Ponadto przebudowano system automatycznych aktualizacji. Teraz aplikacja jeszcze lepiej zarządza definicjami wirusów, które pobierają dziennie około 300-400 aktualizacji średnio co 3-4 minuty.

Najważniejsze nowości nie kończą się jednak tylko i wyłącznie na zamianach związanych z detekcją nowych zagrożeń. Teraz aplikacje avast! oferują zaktualizowany moduł SafeZone przeznaczony do prowadzenia bezpiecznych zakupów online i transakcji bankowych. Nowością jest, że użytkownik ma możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy wyizolowaną przeglądarką avast!, a domyślna systemową. Dodatkowo użytkownik może automatycznie otwierać strony banków bezpośrednio w trybie SafeZone avasta. W instalatorze programu znajdziemy również nową wersję dodatku do przeglądarek informującą użytkownika o potencjalnie niebezpiecznych stronach WWW.

Wśród innych udoskonaleń z pewnością nie można pominąć nowego interfejsu graficznego, który z założenia ma być jeszcze łatwiejszy w nawigacji. Jest to prawdopodobnie największa przebudowa UI od wersji 5. Według zapewnień producenta zoptymalizowany silnik skanowania plików działa teraz dwukrotnie szybciej w przypadku plików EXE, a podczas skanowania stron i skryptów różnica jest aż dziesięciokrotna. Konto my.avast.com jest teraz idealnie zintegrowane z interfejsem użytkownika i pozwala na zarządzanie wszystkimi aplikacjami avast! zainstalowanymi na urządzeniach takich jak komputery czy telefony komórkowe.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

avast! 2015: sprawdzamy nowe funkcje ochronne, jakie niebawem zadebiutują

45
OPROGRAMOWANIE 23.09.2014 | Łukasz Tkacz (lukasamd)

Aplikacje z rodziny avast! są na polskim rynku bardzo popularnym oprogramowaniem zabezpieczającym. Widać to chociażby po bazie oprogramowania naszego serwisu, w której to niepodzielnie rządzi darmowy avast! Free Antivirus z wynikiem niemal 27 milionów pobrań. Producent powoli szykuje się do wprowadzenia edycji 2015, która wprowadzi kilka interesujących nowości. Postanowiliśmy się im przyjrzeć. Interfejs aplikacji nie zmienił się, a przynajmniej nie rewolucyjnie. Owszem, znajdziemy tu drobne zmiany zarówno kolorystyczne jak i związane z zastosowanym fontem, ale nie jest to coś, co…

25 milionów pobrań avast! Free Antivirus i konkurs

846
DOBREPROGRAMY 16.03.2014 | Redakcja

Przed momentem licznik pobrań avast! Free Antivirus w naszym portalu przekroczył 25 milionów! Aż tyle razy nasi czytelnicy zdecydowali się na skorzystanie z tego czeskiego, bezpłatnego antywirusa, który szybko okazał się nie tylko najchętniej pobieranym programem w naszym portalu, ale także najpopularniejszym darmowym programem antywirusowym na świecie. avast! chroni już dzisiaj 200 milionów komputerów PC, Maków i urządzeń z Androidem, co przekłada się aż na blisko 20% udziału w światowym rynku wszystkich antywirusów. Historia programu avast! w naszym katalogu jest bardzo długa, bo jego…

Recenzje użytkowników

interfejs, usuwa wirusy które wirusami są...
... i te które nimi nie są, nie lubi się odisntalowywać, lubi blokować normalne aplikacje
ocena użytkownika

Nie rozumiem zachwytu tego programu. Sam go nigdy nie użytkowałem. Ale jako pracownik serwisu komputerowego, jestem w stanie wiele o nim opowiedzieć. Avast to antywirus który przede wszystkim DAJE NAM ZAROBIĆ !
-W komputerze nie działa skype / internet explorer. Co zrobić ?
W jednym przypadku zauważyłem że w połączeniu sieciowym pojawił się składnik Avasta. Po jego odznaczeniu , internet zaczął śmigać jak należy.
W drugim przypadku, uznałem że od razu dodam ie / skype do wyjątków w avaście. Nic to nie zmieniło. Odinstalowałem avasta. Wszystko śmiga.
Inny przypadek, klient kupił eseta. chce odinstalować avasta. Twierdzi że dezinstalacja przebiegła poprawnie, jednak avast wciaż działa w systemie. Faktycznie. Instalatora brak, pliki są, program działa.
Kolejny: Avast przy próbie dezinstalacji zatrzymuje się i stoi pół godziny, aż recznie z menadżera zadań nie wyłącze procesu który odpala dodatkowo instalator.
Kolejny: Po blokował klientowi płytkę z office 2010 i za cholere nie pozwolił instalowac.
Następny: Przy próbie odinstalowania cały czas pokazuje komunikat "pobieranie instalatora" i... nic.
Dalej: Widzi wirusy gdzie ich nie ma. Chce usunąć toolbary ADWCleanerem, ale avast twierdzi że to wirus.

I długo by wymieniać podobne przykłady...

Ludzie mają na systemach różne avg, baidu, aviry itd. Ale tylko avast sprawia kłopoty .

Nie wiem jakim cudem ma tak wysoką ocenę. Ja skończyłem go używać dawno temu w chwili pamiętnego komunikatu tuż po instalacji, gdzie avast wykrywał wirusa we własnym procesie. Jak widze nie wiele się zmieniło.
Co prawda kiedy znajdzie prawdziwego wirusa to go usunie więc jako tako swoje zadanie spełnia. Ale mimo wszystko nie polecam.

27.09.2014 09:47 | Recenzja do wersji 2014 9.0.2021.515
łatwy Interfejs Darmowy Wysoka Wykrywalność Szybkość dzialania
Brak
ocena użytkownika

Testowałem avasta przez 2 miesiące i powiem ze Antywirus swiety w wersji free działa idealnie nie zacina sie nie muli nie ma zadnych problemów usuwa wirusy bez ingerencji uzytkownika Bardzo łatwy Interfejs program a co za tym idzie nie muli komputera i co najwazniejsze Ze jest Darmowy polecam równieź na komputer z Windows xp jak i na te nowsze . warty uwagi

05.08.2014 14:53 | Recenzja do wersji 2014 9.0.2021.515

Komentarze

FreeWare_RK  01.10.2014 00:49 #9161

@Karol Kurczuk: Nie mam pojęcia. Operuję Windows 7, Vistę miałem dawno ale nie byłem zadowolony, XP hohoho jak dawno a 8 nie miałem wcale ale mało dobrego słyszałem o tym systemie. O 9 tyle tylko, że lepszy niż 8. Nie wiem i nie chcę Ci źle doradzić ale możesz spróbować jak coś. Możliwe, że akurat podejdzie.

Karol Kurczuk  01.10.2014 00:44 #9160

@FreeWare_RK: Róznica będzie w wolniejszym uruchamianiu 32 bitowej wersji na 64 bitowym systemie. Odbiegając od tematu: jak myślisz czy stery pod Vistę podejdą do Win9?

FreeWare_RK  01.10.2014 00:39 #9159

@Karol Kurczuk: To świetnie, właśnie przeczytałem recenzję do wersji 9 pod spodem i jestem nie za bardzo pocieszony ale cóż, wersja 9 odchodzi niedługo w niebyt a zastąpi ją 10'tka. Jestem prawie, że ,,zajarany" tym faktem. Tylko wersja 32 bitowa bety jest dla mnie niekorzystna. Wszystko było by ok ale wersja musi być 64 bit. Podejrzewam, że 32bit też by podeszło bo inne softy 32 bitowe chodzą bez problemu jednak jeśli mam wybór to wolę 64 zgodny ze strukturą mojego systemu.

Karol Kurczuk  01.10.2014 00:36 #9158

@FreeWare_RK: jestem pewien w 100%

FreeWare_RK  30.09.2014 23:33 #9157

@Karol Kurczuk: A jesteś pewny, że to nie fałszywy alarm? Szkoda, że mam 64 bitowy Windows 7 bo ta wersja beta jest 32 bitowa. Spróbował bym sobie już bo zachęca już któraś osoba.

Karol Kurczuk  30.09.2014 23:30 #9156

@FreeWare_RK: Naprawdę antywirus się poprawił wg mnie, ostatnio podczas skanowania przy uruchomieniu znalazł mi 1 zagrożenie a tak to było czysto

FreeWare_RK  30.09.2014 23:28 #9155

@Karol Kurczuk: Kurcze mam nadzieję, że bliżej niż dalej do premiery :) . Obym miał się czy cieszyć.

Karol Kurczuk  30.09.2014 23:23 #9154

@FreeWare_RK: Bezpośrednio od producenta, informacja potwierdzona!

GAPSKI (niezalogowany) 30.09.2014 20:29 #9153

Darmowy ,po naszemu ,POTWORNY MUŁ ,NIE POLECAM-ODRADZAM .

FreeWare_RK  30.09.2014 12:15 #9152

@Karol Kurczuk: Z czego Ci to wiadomo? Szkoda, że nie wcześniej.

Karol Kurczuk  29.09.2014 18:26 #9151

Uwaga uwaga!!! Z tego co mi wiadomo finalna(stabilna wersja Avast wyjdzie późną jesienią!

FreeWare_RK  27.09.2014 23:38 #9150

@Fajny ziom 11: Tak mnie tu upominają za pisownie :P, że ja już sam nie wiem jak się co pisze. Jednak powiem, że najbardziej prawdopodobne, że przez ,,H" nie zaś przez ,,ch" więc Hicior. Dobrze, że nie pamiętasz jaka to strona bo jak byś ją podał to jeszcze by mi odwaliło i wszedł bym na nią by mój soft przetestować czy zablokuje a gdy by nie zablokował to załamka by była więc lepiej nie wiedzieć. Hicior powiadasz? A to jest pisane w charakterze podziwu czy to miała być ironia?

Fajny ziom 11  27.09.2014 22:45 #9149

@FreeWare_RK: My tu tak o wadach, a nowa wersja avasta zbliża się nieubłagalnie ( albo ubłagalnie ). Mi on w wersji beta wykrył wirusa na dziwnej stronie. Dokładnie nie wiem jakiej nie nie przyjrzałem się jej. Czuje, że ten nowy avast to będzie nowy hicior w całej Polsce. P.S Nie wiem dokładnie, czy hicior pisze się przez "ch" czy "h"

FreeWare_RK  27.09.2014 17:00 #9148

@Fajny ziom 11: Tak szczególnie świetnie to ,,socjologiczną" jest :) :) ehhh

Fajny ziom 11  27.09.2014 16:24 #9147

@FreeWare_RK: Różnie to bywa z człowiekiem, albowiem człowiek to nie ideał. Każdy ma swoją wadę socjologiczną, której nie poprawi. Takie to nasze DNA.

FreeWare_RK  26.09.2014 23:46 #9146

@Fajny ziom 11: Pisałem szybko i babol powstał tudzież ,,fenomen socjologiczny" jak pisze Pan/Pani Anonim. Fakt pozostaje faktem, byk jest ale poprawiłem bo tego się zostawić nie dało. Ehhh dramat.

FreeWare_RK  26.09.2014 23:44 #9145

@Anonim (niezalogowany): Każdy może się pomylić, dzięki za zwrócenie uwagi. Pozdrawiam!

Fajny ziom 11  26.09.2014 21:08 #9144

@Anonim (niezalogowany): Chyba tylko ty to zauważyłeś.

Anonim (niezalogowany) 26.09.2014 18:49 #9143

@FreeWare_RK: Ty też jesteś fenomen socjologiczny, byłoby pisze się razem ty fenomenie!

Fajny ziom 11  26.09.2014 16:04 #9142

@FreeWare_RK: Najwidoczniej litują się nad tym avastem, ale mi też by było szkoda czasu na takie cuda.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.