Pobierz program Asystent pobierania włączony

eMule to alternatywny program p2p (peer-to-peer) oparty o działanie eDonkey. Potrafi korzystać z tych samych serwerów i wymieniać dane z eDonkey.

Galeria programu

Obecnie eMule jest w dość wczesnym stadium rozwoju programu, więc nie wszystkie jego możliwości są już dostępne, a nawet nie wszystkie możliwości eDonkey są zaimplementowane w eMule. Należy jednak liczyć, że będzie on dalej rozwijany i będzie wprowadzał ciekawe funkcje.

Uwaga!

Program został stworzony w oparciu o warunki GNU General Public License, zgodnie z którymi jest oprogramowaniem całkowicie darmowym z możliwością przetwarzania jego kodu źródłowego. Może być dowolnie rozpowszechniany z zastrzeżeniem jednoczesnego udostępniania kodu źródłowego.

Kod źródłowy programu można pobrać tutaj.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

  #1862 21.11.2014 19:20

@Radiorama

Po instalacji klienta tej sieci lista jest już w standardzie,jeśli jej nie ma pobierz w pasku listę serwerów.


Sieć eDonkey jest najlepszą siecią wymiany p2p, nie znam lepszej.

Torrent vs eDonkey gdy słyszę naskakiwania torrenciarzy jak i innych dlaczego to nie pobiera to nic, tylko ręce mi opadają.
Więc tłumaczę eDonkey to nie torrent !!!!!
Poczytajcie co to w ogóle jest eDonkey i na jakiej działa zasadzie, wtedy zabierajcie dopiero głos.
eDonkey ma prostą metodę udostępniania plików jak konstrukcja cepa, reszta w nim działa bez zarzutu.
Dla kogo jest eDonkey?
Dla tych co nie chcą mieć pliku w 5min jak z torrenta, choć jest to możliwe, gdy natrafi się na kogoś udostępniającego plik i daje full upload od siebie.
Zasoby eDonkeya nadal są imponujące, i jeśli ktoś czegoś szuka niech szuka na stronach z sumami eD2k jak np sharethefiles największa linkownia eDonkeya na świecie. Były próby jej zamknięcia lecz bezskuteczne.

Torrenciarze śmieją się z eD2k, że słabe prędkości.

Więc niech wszyscy torrenciarze ustawią sobie 10-30 kbs przedział uploadu i pobierają od siebie.
Mając nawet 100MBps łącze przy uploadzie jak wyżej też sobie poczekacie na pliki.

10 lat temu szukałem staroci z lat 20-70 wszystko było wtedy i jest do dziś !!!!
Pytanie do torrenciarzy, kto by 10lat sedował innym jeden i ten sam plik?
W tej sieci można znaleść naprawdę perełki i nie tylko.
Rodaków używających tej sieci jest garstka.
Decentralizacja sieci sama mówi za siebie, ogólnie plik ma długą żywotność, nie to co torrent.
być może wasze dzieci, wnuki będą korzystać z tej sieci jak zapytają się, tato , dziadku skąd pobrać ten film?????

Nowości : hosting, torrent żywotność pliku 3 miesiące do 2,3 lata max, jeśli dalej 0 sedujących pomimo pobranego pliku torrent, centralizacja BitTorrenta. Na próżno szukać staroci, perełek.Wadliwe i za dużo zachodu jeśli chodzi o zrobienie pliku torrent.

Sieć eDonkey plik raz wrzucony zostaje.
Choć po wrzuceniu jakiegoś rzadkiego pliku po niedługim czasie leżakowania u kogoś na dysku w tej sieci zostaje powielony wielokrotnie na innych dyskach użytkowników i dostępność źródeł większa i jest , nie to co torrent.
Długa żywotność pliku liczona w latach, torrent niestety nie dorasta mu nawet do pięt w tej kwestii.

Sieć eDonkey tworzą pasjonaci, by plik już w niej był na zawsze....

Radiorama   2 #1861 20.11.2014 13:01

ktoś zna linki do serwerów aktualnych ?

  #1860 17.11.2014 23:37

@Przebudźcie się!

Staroświecka sieć miałem na myśli iż małonaszych rodaków z niej korzysta, praktycznie minimalna garstka. Nie to co inni użytkownicy eDonkeya, ich jest masa. Użytkowanie legendy eDonkeya to jak historia, tradycja i duma iż powstał zarazem tak wspaniały i genialny klient tej sieci. Moim zdaniem sieć eDonkey będzie jeszcze w chwale blasku , jeśli chodzi o zasoby plikowe tej sieci to wciąż są olbrzymie, choć polskiego lektora w serialach niestety brakuje, lecz zapewne to się zmieni, gdy nadejdzie chwała tej sieci. Sieć ma to czego nie ma BitTorrent nigdy miał nie będzie DECENTRALIZACJI..... Czekam na dalsze poczynania z tym klientem jak również tamtemu programowi co pisałeś...

  #1859 08.11.2014 15:55

@To Staroświecka Sieć (niezalogowany):

Nie staroświecka, tylko tradycyjna! Sieć eDonkey/Kad jest/była bardziej innowacyjna niż BitTorrent: system linków, DHT(Kad).. i przede wszystkim sieć eDonkey/Kad nie jest za przeproszeniem poje...zepsuta od podstaw. Dlaczego w sieci BT nie można bezpośrednio zhashować pliku i go udostępnić, tylko trzeba utworzyć plik .torrent zawierający hashe i nazwy plików i dopiero hash tego pliku torrent (btih) jest dalej udostępniany? Dlaczego 2 te same pliki o różnych nazwach w sieci BT są innymi plikami? Nawet gorzej, hashując ten sam plik, o tej samej nazwie różnymi programami dostajemy inny btih? Dlaczego takie za przeproszeniem gówno jak BitTorrent wyparło sieci eDonkey/Kad, Gnutella, G2? Dlaczego?!

To internauta xyz (niezalogowany):
Niestety ID w sieci eDonkey jest oparte o twój adres IP, dlatego trudno jest zrobić klienta tylko IPv6. NeoLoader jest najlepszym rozwiązaniem, niestety program ten domyślnie nie udostępnia plików w sieci eDonkey/Kad: należy zaznaczyć "Share new files in ed2k network automatically", pliki są zawsze udostępnianie we własnej sieci NeoShare: jest to sieć Kad, która oprócz nieanonimowych transferów klient-klient, wprowadzi (a może już działa?) anonimizację w stylu sieci Tor/I2P. David Xanatos pracuje pełną parą, program będzie coraz lepszy, nawet słyszałem o jakieś współpracy z projektem Quazaa!

  #1858 02.11.2014 22:25

@Anonim
Masz rację, było jak piszesz. Era hostingów minie, jeszcze trochę....
Wielu nie ma pojęcia jak działa sieć eDonkey i jakie są zasady w tej sieci, więc trzeba się z nimi zapoznać. Sieć na tą chwilę ma potężne zasoby plikowe, niestety naszych rodaków praktycznie tam nie ma, poza garstką starych wiernych użytkowników, dla których ta sieć wciąż jest liderem jeśli chodzi o p2p. Wiele osób nawet nie, że to sieć całkowicie zdecentralizowana,czyli nie ma centralnego serwera, gdyż sieć ta istnieje dzięki udostępnianiu zasobów przez użytkowników. W przypadku hostingów, torrentów tam jest centralizacja.. Przykład użytkownik eD2k pobrał powiedzmy 20 kompletnych seriali z lektorem i wrzucił do sieci eDonkey. Mija szmat czasu, nawet lata , któryś z was szuka na próżno jednego kompletnego serialu, który jest w eD2k, lecz o tym nie macie pojęcia i co robicie? Szukacie, pytacie na forach,hostingu. Ktoś wam mówi zajrzyj do eDonkeya, więc zaglądacie i o dziwo jest kompletny serial jakiego szukacie od dawna z dostępnym jednym źródłem i co robicie? Pobieracie rzecz jasna nawet gdyby miał się pobierać i miesiąc od tej jednej osoby. Nasi rodacy praktycznie nic nie udostępniają w eD2k z polskim lektorem, dubbingiem inaczej jest z innymi użytkownikami na świecie jak np włosi. Ci są królami tej sieci, wrzucają takie ilości danych, że włochów nie jest w stanie na dzień dzisiejszy przebić.
Sieć eDonkey wróci jeszcze do czasów świetności globalnej, gdy nadejdzie era sieci kratowych, gdzie bez żadnego problemu zawitają setki petabajtów danych, nawet nasi rodacy będę masowo udostępniać swe zasoby innym..... Sieć eDonkey nie zostawia nigdzie logów jako jedyny klient p2p zasada sama mówi za siebie, ja tobie, ty mnie.... Jeszcze jedno sieć eDonkey w oczach naszych rodaków jak piszą jest dziadostwem, syfem itd. Tylko nie wiedzą iż to zdecentralizowana sieć i pliki raz wrzucone tam zawsze są. Sieć eDonkey jest po prostu staroświecką siecią p2p , przecież eDonkey to legenda jedna z wielu p2p........

  #1857 26.08.2014 12:55

Pytanie właściwie grzecznościowe, bo w czyimś imieniu.

Czy istnieje może jakiś klient czy mod dla sieci e2k który pracuje bezproblemowo przy IPv6? Operator znajomej przeszedł właśnie na IPv6 (nie ma IPv4) i tym samym kMule - bo tego moda używała - padł. Wiem że istnieje wielopratformowy NeoLoader, kontynuacja NeoMule, ale on jest bardzo pokręcony. Są jakieś inne?

  #1856 26.07.2014 15:11

Sieć eDonkey w czasach swej świetności, była numerem jeden jeśli chodzi o pobieranie plików.Pamiętam jak cała europa ciągła pliki z muła.Naloty na Belgijskie serwery pośredniczące,które pomimo zamknięcia na drugi dzień powstawało kilka kolejnych.Cała walka z p2p piractwem nie miała najmniejszego sensu,gdyż jak pisałem po chwili było kilka innych serwerów pośredniczących.Pamiętny Razorback 2 było na nim ponad 170 mln zindeksowanych plików.Potem był Gigantic Server wiekszy od poprzedniego, potem znowu naloty i kolejne powstawały.Aż powstały hostingi i mnóstwo użytkowników odpłynęło z eDonkeya.Tak na marginesie wegług mnie nie ma,nie było i nie będzie lepszej sieci jak własnie eD2k.Wielu z was wychowało się jak to ujmę na tej sieci pobierając z niego pliki.Dużo osób pyta mnie czy wróci era p2p? Wróci wtedy, gdy minie era hostingów,bo skarżą się internauci iż nie zdążyli dodać linka a już usunęli....Obserwując sieć eD2k widać iż ma się naprawdę dobrze,szkoda tylko iż nie u nas.Każdy narzekał na niskie transfery a ci którzy narzekali czerpali całymi garściami nie dając nic w zamian...Być może będziecie się mogli odwdzięczyć tej sieci w niedalekiej zapewne przyszłości, po erze hostingów..

  #1855 25.07.2014 15:19

Witam, w dzisiejszych czasach aż wierzyć się nie chce iż eDonkey nadal istnieje i zapewne będzie istniał.Wasi znajomi też korzystają z tego klienta? Bo jakby nie patrzeć sieć można nazwać staroświecką,choć poza naszymi rodakami sieć na świecie ma się idealnie..

hins   2 #1854 03.07.2014 14:12

Emule 060! Czy to nie fake?
http://www.emule.com/emule060/

  #1853 05.01.2014 18:33

@!!!UWAGA!!! (niezalogowany): Nieprawda !

  #1852 24.08.2013 22:30

Nowy oficjalny mod:
eMule 0.50a NetF WARP SVN-121 dostępny na forum projektu.

  #1851 10.08.2013 02:15

No nareszcie! Dla marud i niedowiarków.
---> eMule 0.50b BETA3 <---
dostępne na forum projektu ;)

  #1850 09.07.2013 23:04

2 NOWE oficjalne mody:
eMule 0.50a Beba v2.72
kMule.Build.20130705
dostępne na forum projektu.

  #1849 15.06.2013 19:47

@emule123
Hejka,
no i dobrze, że masz jedynie 7 znaczy ipfilter działa.
Nigdy eMule nie ściągało z serwerów.
Serwery służą jedynie do indeksowania plików u użytkowników, więc wystarczy jeden pewny i eMule sobie poradzi ze znalezieniem źródełek.
Inna sprawa, że podstawą było jest i będzie sieć bezserwerowa KAD.
Sprawdź klikając 2x PPM na tytuł ściągany i w miejscu (kolumnie) rozmiar masz rozpiskę skąd eMule ma źródełko
danego pliku, w większości to KAD

  #1848 14.06.2013 21:43

Cześć,
Pobrałem emule 050a a tam tylko 7 serwerów. Co z resztą? Kiedyś było kilkadziesiąt serwerów a dziś działa tylko 7. Co się stało? Coraz mniej osób używa emule i sta taka mała liczba serwerów?

  #1847 09.06.2013 22:07

2 NOWE oficjalne mody:
eMule 0.50a Beba v2.71
eMule 0.50a NetF WARP 0.3a (RELEASE) final
dostępne na forum projektu.

  #1846 08.06.2013 00:24

Nowy oficjalny mod:
eMule 0.50a Beba v2.71 dostępne na forum projektu.

  #1845 31.05.2013 14:58

@!!!UWAGA!!!
Pod linkiem jest zwykła wersja instalatora eMule,
więc o czym ty klikasz?

  #1844 30.05.2013 14:19

uwaga to nie jest emule tylko jakiś q track mam teraz z tym problem bo nie potrafie tego usunąć bo jak daje uninstal to przestaje działać

  #1843 03.04.2013 17:04

@badziew

Od dawna to wszystkim powtarzam,ale biorą mnie za jakiegoś nienormalnego,bo pytają kto tego to jeszcze używa w tych czasach.Ja mówię,żadne hostingi,żadne torrenty tylko eD2k nic dodać,nic ująć ,po prostu REWELKA....

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.