Pobierz program Asystent pobierania włączony

eMule to alternatywny program p2p (peer-to-peer) oparty o działanie eDonkey. Potrafi korzystać z tych samych serwerów i wymieniać dane z eDonkey.

Galeria programu

Obecnie eMule jest w dość wczesnym stadium rozwoju programu, więc nie wszystkie jego możliwości są już dostępne, a nawet nie wszystkie możliwości eDonkey są zaimplementowane w eMule. Należy jednak liczyć, że będzie on dalej rozwijany i będzie wprowadzał ciekawe funkcje.

Uwaga!

Program został stworzony w oparciu o warunki GNU General Public License, zgodnie z którymi jest oprogramowaniem całkowicie darmowym z możliwością przetwarzania jego kodu źródłowego. Może być dowolnie rozpowszechniany z zastrzeżeniem jednoczesnego udostępniania kodu źródłowego.

Kod źródłowy programu można pobrać tutaj.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

  #1881 18.01.2015 23:31

@janieja, lolooo

Format przeprowadzałeś w trybie szybkim, czy wolnym? Bo to ma znaczenie jak i format partycji jak NTFS nie da się dostać do TEMP a tam mnie jak pamięć nie myli na win XP zawsze było wszystko co poczynało się na kompie. Na Ntfs nie dało się nigdy wykasować zawartości tego, na Fat 32 wszystko zawsze wtedy gładko szło, sksaować zawartość nawet system wolume informatnion też pod tym systemem plików szło gładko.Ja bym osobiście obstawiał antywira,dlatego,że skoro porty do eD2k są w porządku, to tylko i wyłącznie antywir musiał coś powalić w systemie gdzieś w jakichś plikach może konfiguracyjnych od czegoś tam.Więc może zróbcie pendka z live GNU/Linux jakąś dystrybucją np xubuntu, ubuntu,mint i odpalicie system w pendka otwórzcie konsole i wpiszcie sudo apt-get install aMule i enter , reszta pójdzie gładko.Potem po prostu otwórzcie aMule i zobaczcie czy połączy was z kadem, lub zróbcie to samo w wirtualnej maszynie będziecie wiedzieć wtedy na 100% co jest grane.Jeśli dojdziecie do wniosku iż działa a na windowsie nie robicie nic konkretnego to zainstalujcie jakieś distro GNU/Linuxa obok pierwszego systemu.
Lub zainstalujcie aMule na windowsa, bo jest taka możliwośc, tam zawsze jest aktualna lista serwerów i nic nie trzeba kombinować.Wielu moich znajomych miało ten sam problem na widnowsach po x latach użytkowania eDonkeya po formacie, lub zmianie systemu już niestety nie działał.Niektórzy mieli problem tylko z plikiem nodes.dat i wystarczyło pobrać z neta i skopiować do katalogu tego klienta.Zawsze też można z live pendrive pod GNU/Linux w GParted usunąć wszystkie partycje, lub tylko jedną , zrobić wtedy od nowa na system i instalować co tylko się chce.Więc jeśli możecie to porzućcie windowsa na rzecz GNU/Linuxa a na pewno się nie zawiedziecie.Jesli możecie, lub zainstalujcie jako drugi system.Dajcie znać jak poszło.

  #1880 17.01.2015 07:35

ja stawiam na avasta bo sie zauktualizowal do 2015 i od tego czasu nie moge sie laczyz z KAD, mam neostrade i zawsze bylo ok, test portow przechodzi OK

  #1879 16.01.2015 20:52

@loloooo, mam to samo. Po formacie HDD, oraz instalacji Win7, eMule padło mi po 10 latach pięknego działania :) Najpierw padły serwery, bo nie dało się już do nich podłączyć, a teraz po kilku latach doskonałego połączenia nie da się połączyć z KAD. Gdybym nie formatował "C", i nie instalował świeżego Win7, pewnie by działało "?". Teraz eMule idzie na śmietnik. Wina leży z pewnością po jakiejś stronie. Albo dostawca, w moim wypadku Netia, albo aktualizacje? Robiłem już wszystko co mogłoby się przyczynić do braku możliwości podłączenia do KAD. Format, inna wersja eMule, zmiana portów, wyłączanie firewall, kaspersky, etc... Do KAD po formacie nie da się podłączyć, przynajmniej w moim przypadku. A, z eMule mam do czynienia od 203 roku, i nogdy takiego problemu nie było.

  #1878 16.01.2015 00:20

@marian007 Piszesz iż emule jest prawie martwy, chyba w oczach polaków. Sieć ma się całkiem nieźle pomimo upływu tylu lat, choć w czasach świetności wszystkie serwery pośredniczące były non stop przeciążone iż nie można było się wcale z nimi połączyć.Wiadomo czas płynie nieubłaganie do przodu i nawyki ludzi też się zmieniają.Największa linkownia świata portal sharethefiles.com od samego początku jest z siecią eDonkey. Poza polakami inni użytkownicy udostępniają wszystko, mistrzami świata są Włosi, mają najwięcej w tej sieci udostępnionych.Program powstał na baźie muła , bo wolno pobiera.Zobacz ile czasu minęło od ostatniej wydanej wersji, choć jest ponoć jakaś wersja 60, która wspomaga pobieranie zarówno z sieci eDonkey i Torrenta, wiem, bo instalowałem na próbę w wine pod GNU/Linuxem.
Gdy nadeszła era hostingów, masa użytkowników sieci eD2k i Torrenta odpłynęło na hostingi, bo tam p4rzy pobieraniuuu nic nie udostępniasz co przeczy zasadzie p2p, ja tobie, ty mnie.Ostatnio szukałem rzadkich plików, tzn takich filmów z lat 50-tych mowa o polskich produkcjach i sprawa wygląda tak.Można nadal znaleść jakieś perełki,tylko trzeba co jakiś czas szukać na globalnej wyszukiwarce tego klienta. Sieć eDonkey jest zbawieniem dla tych co cenią DECENTRALIZACJĘ i zasoby które są w rękach użytkowników tej sieci.Chodzi o to iż nie da się zlikwidować eDonkeya, a choćby wyłączyli serwery pośredniczące, to należy ustawić połączenie z siecią kad , wtedy pobieranie diametralnie spadnie,ale ciągle będzie możliwość pobierania.
Na dzień dzisiejszy sieć liczy ponad 400 000 użytkowników,to ciągle jednak sporo jak na dzisiejsze czasy w erze hostingów, które wyparły nawet torrenta.Tylko ani torrent, ano hosting nie ma i NIGDY nie będzie miał to co ma najpotężniejszego eDonkey DECENTRALIZACJĘ, a to chyba coś mówi,nie? Z decetralizowanej sieci jak jest plik, który szukasz zawsze go pobierzesz w poprzednich zrobią pstryk i wszystko wyłączone.Wpisz sobie w szukajke eD2k divx ita 2013, 2014 i wcześniejsze roczniki jak również spanish sam zobaczysz ile tego wyskoczy.Polacy nie należą do użytkownikół tej sieci, ponieważ ich praktycznie nie ma poza niewielką garstką.Nie znam lepszego klienta p2p jaki kiedykolwiek powstał. Użytkownicy odpłynęli też z obawy o łapanki na piratów, na hostingach rekordziści wrzucają na swerery hostingowe po minimum 20TB - 20 000GB , ciekawe czy ktoś by dał rade tyle do eDonkeya wrzucić.Pliki w tej sieci są dotąd dopóki są użytkownicy, wiadomo jak odejdą sieć będzie powoli odchodzić w zapomnienie.Dzisiejsi użytkownicy, dzięki którym istnieje ta sieć to weterani, nowych mających włączonego klienta 24/h minimalna może garstka,weterani zawsze mają 24/h klienta tej sieci włączonego. W dzisiejszej dobie interneru, tv internetowych, ipla, youtuba, torrenta,hostingów to każdy wyjść z posziwu nie może ,że eDonkey nadal żyje.

  #1877 15.01.2015 22:57

Emule jest już prawie martwy i jest marna szansa że się odrodzi!!! Na Emule z roku na rok siedzi coraz mniej ludzi, coraz mniej serwerów działających, a te które się instalują z programem są już dawno wyłączone i trzeba samemu szukać uaktualnienia. Kolejna sprawa, którą ktoś niżej napisał że można znaleźć rzadkie pliki. Ja odpowiem tak, BZDURA TOTALNA!!! Kiedyś tak było, ale dzisiaj jest coraz mniej plików i coraz mniej ludzi, co je udostępnia!!! Nawet te znane pliki co są to i tak zazwyczaj tylko kilka osób je udostępnia.
Żeby Emule się odrodził, to ten program trzeba byłoby napisać od nowa a, sieć ed2k dostosować do dzisiejszych czasów, tak żeby nie trzeba było tyle w kolejkach czekać i program żeby szybciej się łączył z klientami i szybciej ściągał pliki.

  #1876 15.01.2015 13:53

Może jakiś punkt przywracania systemu do stanu przed instalacją oprogramowania?

  #1875 14.01.2015 21:07

Zrobilem wykluczenia w avascie: deep screen, url, sciezki do plikow, utwardzanie systemu ale nic to nie dalo

  #1874 14.01.2015 18:47

@loloooo

Więc coś się powaliło z tym avastem, musi być tam gdzieś wyszczególnienie blokady wszystkiego co blokuje, lub uznaje za wira.

  #1873 14.01.2015 16:08

wgrałem plik nodes.dat ale nie idzie nic podłaczanie" i tak stoi

  #1872 13.01.2015 19:27

@loloooo

Wgraj może nodes dat plik w katalogu emule, bo może ci go wywaliło,[sprawdź czy w ogóle go tam masz,bo nodes dat łączy z kad]] Albo może odinstaluj antywira i wgraj luzem z 2015 a nie rób aktualizacji z 2014 do 2015, bo zawsze coś po update może pójść nie tak i widać poszło w klienta eD2k.U kilku moich znajomych , którzy są niewolnikami tego systemu po aktualizacji antywira na nowszą wersję zawsze coś poszło nie tak.

  #1871 13.01.2015 15:53

mi zawsze pod windowsem smigalo, tylko teraz cos sie popsulo po updacie avasta na 2015, niby odblokowany ale sie z kad nie laczy

  #1870 13.01.2015 10:28

@loloooo

Moi znajomi używający windowsa mieli kiedyś podobny problem, były 3 powody dla których nie działał emule pod windowsem, pierwszy nodes.dat , drugi antywirus blokował, trzeci zapora sieciowa była włączona, dlatego nie łączyło.U każdego było co innego.
Najgorsze było dla nich to,że gdy chodziło emule nie dało się przeglądać wcale internetu nawet, jeśli nic nie pobierało.Powód był tylko jeden zbyt duża liczba jednoczesnych połączeń.Tzn ma być ilość źródeł dla pliku 300, połączeń 100 wtedy net pomimo iż emule będzie zasysał full łączem, będzie chodził normalnie bez żadnego ale.Choć wielu tego nie wie, więc już wiedzą czytając ten komentarz.

Wielu moich znajomych porzuciło windowsa i nie chcą mieć już z nim nic wspólnego, od tamtej ich decyzji minęło ponad 5lat nadal korzystają tylko z GNU/Linuxa do dnia dzisiejszego nie mogą wyjść z podziwu, dlaczego komp się nie zawiesza i nie muli jak było w przypadku windowsa.Choć sami korzystają z GNU/Linuxa przekonali kilku innych do tego systemu i tak już pozostało... A tamci znowu się zastanawiają jak to można zrobić za free system operacyjny i udostępniać go za darmo innym.

  #1869 12.01.2015 19:19

zebym to jeszcze wiedzial jak to zrobic? niby odblokowalem w ustawieniach ale nadal nie dziala

  #1868 11.01.2015 22:47

@loloooo

Może jakieś ustawienia w tym avaście, zajrzyj i zobacz czy nie blokuje emule. Lub zainstaluj aMule chodzi pod windowsem idealnie, nawet powiedziałbym lepiej niż emule pod windows.

Jak ktoś kiedyś powiedział Król p2p jest tylko jeden, eDonkey !!! I Tylko DECENTRALIZACJA...........

  #1867 11.01.2015 17:53

Od czasu zainstalowania avastu 2015 emule nie może podłaczyć się z kadem - "podłaczanie" i nic, ktoś ma pomysł na to?

  #1866 28.12.2014 20:34

Jak wgrać zawsze aktualne serwery do eMule => https://www.youtube.com/watch?v=cP7rNI0iwHM

  #1865 28.12.2014 20:31

Sieć eDonkey jest tylko dla wybranych, którzy cenią sobie DECENTRALIZACJĘ , brak logów, nie śpieszy im się z pobraniem,zasoby.....

  #1864 28.12.2014 20:20

Parę słów od siebie, jeśli chodzi o eDonkeya to nic, tylko chylić mu czoła, za co? Za zasoby jakie posiada,a raczej dzięki jego użytkownikom. Dlaczego sharethefiles.com nie poszedł w torrenty, tylko właśnie w eDonkeya? Za eDonkeyem przemawiają praktycznie same zalety, jak mają w opisie twórcy sharethefiles. Wielu nawet nie słyszało o tej sieci, a co dopiero jak ją użytkować. Instalują włanczają,a tu nic, stoi pobieranie.
Sieć eDonkey jest stworzona po to, by dzielić zasoby z innymi jak głosi zasada p2p i to jest niepodważalne.
Sieć eDonkey nie jest dla tych co chcą mieć plik w chwile jak na torrencie.
Sieć eDonkey jest ZDECENTRALIZOWANA i a to chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć co to znaczy.\

Torrent vs eDonkey
Ten pierwszy nigdy nie wygra z eDonkeyem, gdyż pliki są na centralnych serwerach, a w eDonkey na dyskach użytkowników a to chyba wiele mówi,nie? Nawet gdyby eDonkey miał tylko powiedzmy w sumie 10GB zasobów na dyskach użytkowników, a Torrent powiedzmy 100TB to i tak Torrent nie wygra, bo pliki można skasować od tak, wyłanczasz stronę, serwery itd , pstryk i cisza.
W sieci eDonkey nie ma takiej możliwości,jak pisałem wcześniej ZDECETRALIZOWANA sieć.
Ci, którzy nie wiedzą co to eDonkey niech kukną w necie tu i tam i będą wiedzieć już o co biego.
Zapewne na świecie użytkownicy internetu mają dyski twarde dużych pojemności zapchane plikami i czekają na moment by wrzucić do eDonkeya w odpowiednim czasie. Wtedy serwery pośredniczące będą przeciążonie , bo każdy ma jakiś limit userów.
I ten problem będzie rozwiązany.
Powstaną jak Fenix z popiołu Razorbacki, Legenda Szwecji jeśli chodzi eD2k >>>. eDonkeyServer No2 1,5mln użytkowników podpiętych w czasach chwały tej sieci , jak i wiele znacznie potężniejszych GIGANTÓW tamtych czasów w tejże sieci.
Udostępnione pliki będą liczone w miliardach.
Gdy nadejdzie sieć kratowa być może na świecie zostanie tylko eDonkey.......
Hostingi powoli zdychają, prędzej , czy później zdechną dla internautów, gdy zaczną pobierać opłaty za każdy plik,wtedy tylko p2p, czyli download 24/h bez limitu granic pobierania.Po co płacić i pobierać z limitem, jak można bez limitu,nie?
W eDonkey można znaleść perełki, bardzo rzadkie pliki praktycznie nie do znaleźienie w necie, więc trzeba zajrzeć do...
W dzisiejszych czasach eDonkey jest używany przez grono zwolenników DECENTRALIZACJI.

eDonkey jako jedyny nie zostawia logów......

Pliki udostepniane przez użytkowników już tam zostają, czy to dziś, jutro, za rok,dwa, dziesięć lat zawsze można będzie je pobrać.
Pliki stopniowo z neta wchodzą do sieci eDonkey,przez tych, którzy chcą coś włożyć do tej sieci tyle w temacie.
Tylko prawdziwy użytkownik DECENTRALIZACJI wie o co biega, jesli zaczyna przygodę z eDonkeyem....

  #1863 24.12.2014 21:03

najlepszy program ? to zainstaluj sobie soulseeka 157 NS 13e lub wersje qt

  #1862 21.11.2014 19:20

@Radiorama

Po instalacji klienta tej sieci lista jest już w standardzie,jeśli jej nie ma pobierz w pasku listę serwerów.


Sieć eDonkey jest najlepszą siecią wymiany p2p, nie znam lepszej.

Torrent vs eDonkey gdy słyszę naskakiwania torrenciarzy jak i innych dlaczego to nie pobiera to nic, tylko ręce mi opadają.
Więc tłumaczę eDonkey to nie torrent !!!!!
Poczytajcie co to w ogóle jest eDonkey i na jakiej działa zasadzie, wtedy zabierajcie dopiero głos.
eDonkey ma prostą metodę udostępniania plików jak konstrukcja cepa, reszta w nim działa bez zarzutu.
Dla kogo jest eDonkey?
Dla tych co nie chcą mieć pliku w 5min jak z torrenta, choć jest to możliwe, gdy natrafi się na kogoś udostępniającego plik i daje full upload od siebie.
Zasoby eDonkeya nadal są imponujące, i jeśli ktoś czegoś szuka niech szuka na stronach z sumami eD2k jak np sharethefiles największa linkownia eDonkeya na świecie. Były próby jej zamknięcia lecz bezskuteczne.

Torrenciarze śmieją się z eD2k, że słabe prędkości.

Więc niech wszyscy torrenciarze ustawią sobie 10-30 kbs przedział uploadu i pobierają od siebie.
Mając nawet 100MBps łącze przy uploadzie jak wyżej też sobie poczekacie na pliki.

10 lat temu szukałem staroci z lat 20-70 wszystko było wtedy i jest do dziś !!!!
Pytanie do torrenciarzy, kto by 10lat sedował innym jeden i ten sam plik?
W tej sieci można znaleść naprawdę perełki i nie tylko.
Rodaków używających tej sieci jest garstka.
Decentralizacja sieci sama mówi za siebie, ogólnie plik ma długą żywotność, nie to co torrent.
być może wasze dzieci, wnuki będą korzystać z tej sieci jak zapytają się, tato , dziadku skąd pobrać ten film?????

Nowości : hosting, torrent żywotność pliku 3 miesiące do 2,3 lata max, jeśli dalej 0 sedujących pomimo pobranego pliku torrent, centralizacja BitTorrenta. Na próżno szukać staroci, perełek.Wadliwe i za dużo zachodu jeśli chodzi o zrobienie pliku torrent.

Sieć eDonkey plik raz wrzucony zostaje.
Choć po wrzuceniu jakiegoś rzadkiego pliku po niedługim czasie leżakowania u kogoś na dysku w tej sieci zostaje powielony wielokrotnie na innych dyskach użytkowników i dostępność źródeł większa i jest , nie to co torrent.
Długa żywotność pliku liczona w latach, torrent niestety nie dorasta mu nawet do pięt w tej kwestii.

Sieć eDonkey tworzą pasjonaci, by plik już w niej był na zawsze....

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.