Pobierz program Asystent pobierania włączony

e-pity to program przeznaczony do przygotowywania rocznych zeznań podatkowych za pomocą kreatora, który prowadzi "za rękę" podatnika.

Galeria programu

Użytkownik wprowadza jedynie niezbędne informacje do przeprowadzenia obliczeń i wygenerowania formularzy. Program jest dość prosty w obsłudze, w wersji bezpłatnej nie ma ograniczeń związanych z ilością podatników, dla których można w ramach licencji formularze wypełniać. Program generuje najpopularniejsze formularze: PIT-37, PIT-36 i 36L, PIT-28, PIT-38, PIT-39, PIT/B, D, 2, 2A, 2K, O, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, ZAP-3, NIP-7, ORD-ZU, druki dla wąskich grup podatników jak: PIT-19A, PIT-3, PIT-12, IFT-1 i 1R, IFT-3 i 3R, IFT/A oraz dokumenty dla firm: PIT-11, PIT-8C, PIT-40 oraz PIT-4R, a także PIT-y 8AR, PIT-14, PIT-16, 16A i 16Z, PIT-23 i PIT-R.

Program e-pity nie ogranicza wyboru i pozwala na samodzielne wpisanie nr KRS organizacji, której chcemy przekazać 1%. Program pozwala na wygodną i bezpieczną wysyłkę wszystkich e-deklaracji, zarówno tych wymagających kwalifikowanego podpisu, jak i autoryzowanych przy wykorzystaniu danych weryfikacyjnych bez konieczności użycia e-podpisu. Przed wysyłką weryfikuje poprawność wprowadzonych danych oraz pozwala śledzić kolejne etapy komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów, aż do automatycznego odbioru Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO), które można otrzymać na podany adres e-mail.

Uwaga!

  • Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2013.
  • Jak zaznaczają twórcy aplikacji jest ona bezpłatna zarówno do użytku prywatnego, jak również komercyjnego pod warunkiem przekazania 1% na dowolne OPP.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

opi   4 #92 27.04.2014 22:28

Korzystam od kilku lat, jest intuicyjny, prowadzi krok po kroku i podaje tylko to co potrzeba wypełnić. Prosty w obsłudze i czytelny.

  #91 10.04.2014 20:34

Ten dopisek można wykasować - w Plik->Ustawienia->Wypełnianie formularzy->[X] Nie wpisuj celu 'akcja e-life' na PITach Rocznych. Jednak dotychczas nie mieliśmy sygnałów ani od OPP ani US żeby był problem z rozliczeniem z powodu takiego dopisku. Pozdrawiam, Adam Mielcarski

  #90 10.04.2014 14:46

@Jeanne (niezalogowany): No właśnie też mnie to dziwi. Jak się tam niechcący najedzie na na coś w trakcie robienia pitu, ukazuje się okienko informacji: "Opis celu informuje daną OPP, że deklaracja była wypełniana za pośrednictwem aplikacji e-pity. Dopisek ten w żaden sposób nie koliduje z możliwością wpisania swojej własnej informacji do pola "celu szczegółowego" i w żaden sposób nie wpływa na przekazanie 1% na dany wybrany przez Państwa cel szczegółowy (np. imię i nazwisko danej osoby), który jeśli zostanie wpisany również wyświetli się w tym polu celu szczegółowego." No to koliduje, czy nie, jeśli wyświetla się "również"? Bo się wyświetlają oba cele. Generowanego automatycznie wpisu nie można wykasować. Formularz PIT to nie jest miejsce do korespondencji jakiejś firmy z OPP. To jest dokument dla US. A w tym dokumencie wskazany jest cel i OPP będzie się musiała z tych pieniędzy na dany cel rozliczyć. No i teraz jak to US zinterpretuje? Taka duża firma i takie coś?

  #89 05.02.2014 18:11

@grześ12: dokładnie tak, wszystko naraz :)

grześ12   6 #88 04.02.2014 16:37

@e-file sp. z o.o. (niezalogowany):
Rozumiem że plik jest wysyłany do sprawdzenia przez skanery online. A na komputerze dodatkowo też skanowany programem antywirusowym czy tylko programem Trojan Killer?

  #87 02.02.2014 08:26

@czesio200735: Przed wysyłką na serwer zawsze sprawdzamy przez 50 antywirusów. Sprawdziłem też tak samo jak Pan instalację za pomocą Trojan Killer 2.2.1.3 z najnowszą bazą i też nie było problemów. Proszę użyć bezpośredniego linka (pojawiają się po prawej stronie dobreprogramy.pl lub http://download.e-pity.pl/down/setup_e-pity2013.exe)

czesio200735   3 #86 01.02.2014 08:55

Plik jest zarażony. Malware :Mal/Fraud!se825. wykrył to trojan killer.

marcin1510   4 #85 20.01.2014 12:40

Jeanne - jak ktoś już wspominał, akcja e-life to informacja, że wypełniałaś go akurat z tym programem.

serwis e-file   1 #84 30.04.2013 09:37

@kiviii
W programie e-pity 2012 pobranym i zainstalowanym po raz pierwszy z naszej strony można wpisać dowolną OPP i nie trzeba go wybierać z załączonej do programu listy. Po wejściu w listę OPP pojawia się link "Znam i samodzielnie wpiszę nr KRS" a po jego naciśnięciu można wpisać swój nr KRS i nie trzeba do tego wykupywać licencji komercyjnej.
Natomiast są niektóre wersje programu e-pity – dostępne na stronach naszych partnerów lub wersje instalowane z płyty CD – docelowo w oknie wyboru 1% wskazują ograniczoną listę OPP lub tylko jedną organizację. Aby przekazać 1% innej organizacji należy wówczas wejść w menu Pomoc, w zakładkę "O programie" odznaczyć opcję "wybierz z listy OPP biorących udział w Akcji e-life", zamknąć to okno, a następnie na nowo wejść do okna przekazania 1% (w Kreatorze przez wstecz i dalej). Wówczas można wpisać ręcznie KRS wybranego przez siebie OPP.

Wykupienie licencji komercyjnej w naszym programie jest konieczne jedynie w przypadku, gdy ktoś świadomie nie chce przekazywać swojego 1% podatku na żadną OPP, lub jeśli ktoś rozlicza deklaracje w dużych ilościach komercyjnie przyjmując z tego tytułu korzyści majątkowe - czyli np. biura rachunkowe. Wówczas jeśli chce wydrukować lub wysłać swoją deklarację musi wykupić licencję przez sms lub przelewem.
Poza tym komercyjna wersja, o której jest informacja na opisie naszego programu: "Licencja bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych (adware)" dotyczy sekcji FIRMA, w której FIRMY-płatnicy mogą szybko i sprawnie rozliczyć i wysłać PITy swoim pracownikom (PIT-11, PIT-4R, PIT-40 i PIT-8C). Do tego jeśli jest tych deklaracji wystawianych więcej jest konieczne wykupienie licencji.
Pozdrawiam

  #83 29.04.2013 13:09

Wszystko fajnie, pięknie, ale jedno i się nie podoba, mianowicie że istnieje jakaś komercyjna wersja i o ile jej nie posiadamy, to musimy wybrać organizację na którą 1% podatku przekażemy z tych, które program proponuje. Beznadziejna sprawa, bo te wymienione i tak kupę kasy dostają. Zachęcam do przekazywania świadomie 1% swojego podatku, na jakieś mniejsze ośrodki. Im te pieniądze się na pewno przydadzą, a nie greenpeacowi...

  #82 28.04.2013 21:54

super :)))

serwis e-file   1 #81 28.04.2013 15:23

@slawek 555
Według naszej wiedzy jeśli pracownik poinformuje swojego pracodawcę o fakcie dojazdów do miejsca pracy z innej miejscowości lub o fakcie posiadania jednocześnie w tym samym czasie dwóch stosunków pracy, to pracodawca rozliczając temu pracownikowi PIT-11 zaznaczy od razu na nim, że koszty uzyskania przychodu (KUP) są podwyższone w związku z dojazdami z innej miejscowości lub z racji kilku jednocześnie trwających stosunków pracy. Skoro Pana pracodawca wystawił Panu PIT-11 z mniejszymi kosztami, to najwidoczniej nie miał takiej informacji, że należą się Panu wyższe KUP. W takim przypadku Pan jako podatnik, powinien sam skorygować tę informację rozliczając swój PIT-37, zaznaczając podczas wpisywania przychodów z PIT-11 te prawidłowe podwyższone koszty. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję podwyższonych KUP i wpisać wyższą kwotę i program sam przeniesie te wyższe KUP do głównej deklaracji PIT-37 lub innej.

serwis e-file   1 #80 27.04.2013 22:29

@macc767
Program sam dobiera odpowiednią deklarację PIT, ale musi mieć wpisaną chociażby jedną informację o przychodach. Po wpisaniu danych podatnika, przechodzimy do okna danych o przychodach, są tu widoczne deklaracje jakie podatnik mógł otrzymać od pracodawcy np. PIT-11 lub z innego źródła np PIT-11A/PIT40A z ZUS lub PIT-8C oraz inne rodzaje przychodów. Po wpisaniu przychodów, w prawym górnym narożniku pojawia się już częściowo wypełniona deklaracja PIT-37, PIT-36 lub inna. Po powrocie do Kreatora (lewy górny narożnik->wróć do kreatora) i uzupełnieniu danych o ulgach lub o innych rodzajach przychodów obok zakładki głównego PITa pojawiają się wystawione zakładki załączników, np. PIT-O, PIT-B, PIT-ZG itp.

  #79 27.04.2013 10:01

program bardzo dobry jednak ŹLE rozwiązany jest temat podwyższonych kosztów ze względu na dojazd do pracy z odległego miejsca zamieszkania
program prosi o zaznaczenie tego co mamy w picie 11 , ja mam tam zawsze zaznaczany standardowy koszt uzyskania przychodów, natomiast faktyczny jest ten powiekszony
podsumowując : brakuje "pytania programu : czy należą Ci się zwiększone koszty uzyskania przychodów"...

  #78 26.04.2013 12:53

Po wpisaniu danych podatnika i przejściu dalej ,program wyświetla listę pitów (a podobno miał się sam wybrać) do wyboru ale właściwego ,czyli pit-37 na niej brak.O co tu chodzi ??

Amicus   2 #77 22.04.2013 13:46

Podpisuję się pod każdym pozytywnym słowem na temat "e-Pity" Jednej rzeczy nie kumam, dlaczego ten program ma tak niską notę Redakcji 6.0?? Kawał dobrej roboty, pzdr dla Autorów:)

  #76 07.04.2013 22:02

Jedyny program, który robi to do czego sa przeznaczone te programy. Czyli pyta, sumuje, wypelnia. Po instalacji kilku programów nareszcie trafiłem na jakiś wygodny i przemyślany. polecam

serwis e-file   1 #75 04.04.2013 15:41

@SebaKO
Połączenie, o którym Pan wspomniał jest z adresem https://secure.e-pity.pl ale ma to miejsce tylko w przypadku, gdy wpisał Pan w programie swój adres e-mail, na który ma być przesłane Pana UPO. W tym wypadku jeśli zostanie podany e-mail na nasz serwer wysyłany jest z danego komputera tylko 32 znakowy numer identyfikatora UPO i sam adres e-mail, aby można było wysłać mailem użytkownikowi UPO w pliku PDF lub informację o błędzie po przetworzeniu przez system e-deklaracji.
Może Pan usunąć w oknie wysyłki swój adres mailowy do odbioru UPO na maila i program nie będzie wysyłał Pana identyfikatora UPO na nasz serwer.
Nie są wysyłane do nas żadne inne dane z deklaracji, są one zapisane i widoczne tylko lokalnie na danym komputerze i my nie mamy do nich wglądu. Jeśli Pan np. usunie deklarację lub dane zostaną utracone wskutek np. awarii komputera, my nie mamy jak ich odtworzyć.
Natomiast jeśli chodzi o nazwę strony, to pojawia się taka nazwa z powodu starych zapisów w DNS - pracujemy jeszcze nad tym, aby się pojawiała poprawna nazwa serwera https://secure.e-pity.pl

  #74 03.04.2013 20:23

Ściągnąłem program i wysłałem z niego kilka e-deklaracji (rodzinie i bliskim), ale dopiero na swoim komputerze zobaczyłem z jakim adresem łączy się ten program, szczerze mówiąc zaczynam się obawiać czy program nie handluje danymi użytkownika. Link do zrzutu ekranu, na którym widać z jakim adresem chciał połączyć się program e-PITy, ale został zablokowany przez mój firewall:

WAŻNE
http://img441.imageshack.us/img441/7263/pityq.jpg

wojtekadams   13 #73 20.03.2013 21:37

genialny program! dla mnie pity do horror :) a z e-pitem jest jak w bajce

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.