Pobierz program Asystent pobierania włączony

uTorrent (µTorrent) to obok BitTorrenta i BitCometa jeden z najpopularniejszych klientów sieci BitTorrent, charakteryzujący się małymi rozmiarami, niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe oraz bogatą funkcjonalnością.

Galeria programu

Program pozwala na pobieranie udostępnionych przez użytkowników z całego świata różnych danych (muzyki, filmów, oprogramowania itp.), rozpowszechnianych w postaci plików z rozszerzeniem .torrent. Oferuje cały zestaw ciekawych funkcji, które nie obciążają systemu, a znacząco przyczyniają się do wygody pobierania szczególnie dużych ilości danych. Wśród nich znajdziemy m.in. opcje pobierania wielu plików jednocześnie, kolejkowania zadań, nadawanie im priorytetów, a także ustalania limitów transferu i katalogowanie ściągniętych danych.

Ponadto uTorrent dostarcza wielu szczegółowych informacji o pobieranym pliku oraz generuje statystyki transferu. Dzięki nim możemy podejrzeć tzw. seedy i peery, listę trackerów i klientów oraz wykres ilustrujący transfer plików z/do naszego komputera. Dodatkowo program wyposażony został w czytnik RSS oraz przydatną funkcję wyłączania, resetowania lub hibernacji komputera po zakończeniu pobierania lub wykonaniu wszystkich zadań.

Jedną z największych zalet uTorrent poza bogatą funkcjonalnością jest minimalne zapotrzebowanie na zasoby systemowe. Program potrafi zadowolić się około 6 MB pamięci RAM, co w połączeniu z funkcją harmonogramu, który umożliwia ograniczenia transferu w wybranych godzinach każdego dnia sprawia, że użytkownicy podczas jego pracy mogą komfortowo pracować z innymi aplikacjami, nawet na starszych komputerach.

Nowości i zmiany w wersji 3

W najnowszej wersji pojawiła się możliwość oceniania i komentowania poszczególnych materiałów, streaming mediów, a także dzielenie się plikami metodą przenieś-upuść. Głównym jednak celem, który przyświecał producentowi, było uczynienie programu bardziej przyjaznym dla użytkowników. Wielu internautów nie potrafi korzystać z materiałów udostępnianych w sieci Bit-Torrent, podobnie jak spora część osób uważa, że jest ona wykorzystywana jedynie przez piratów. Twórcy µTorrenta postanowili to zmienić, współpracując z licznymi artystami, jak również odświeżając swój program.

Interfejs aplikacji został przebudowany, aby ułatwić korzystanie z µTorrenta. Uproszczono widok i dostęp do funkcji, pojawił się również przewodnik „Get Started”, z którego początkujący użytkownicy mogą dowiedzieć się, jak korzystać z sieci BitTorrent. Dzięki nowym funkcjom możemy łatwo przesyłać pliki naszym znajomym, po prostu przenosząc je i upuszczając w oknie programu. µTorrent oferuje podgląd pobieranych materiałów, korzystanie z chatu (uChat), a także dostęp z poziomu przeglądarki internetowej czy smartfona (system Android). µTorrent może być uruchamiany również z urządzenia USB. Szczegółowe informacje na temat zmian dostępne są na stronach producenta - obok filmików wideo oferujących przegląd najważniejszych funkcji.

Uwaga!

  1. Podczas instalacji kreator proponuje instalację w przeglądarce dodatkowego paska narzędziowego oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki i strony startowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
  2. Program zawiera komponenty reklamowe (adware). W tym konkretnym przypadku, komponenty te są jednak nieszkodliwe i bezpieczne dla użytkownika, a ich działanie ogranicza się jedynie do wyświetlania reklamy.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze
Zawiesza się, reklamy (oba minusy dotyczą nowych wersji)
ocena użytkownika

Ogólnie był to całkiem fajny program, jednak w wersji 3 pojawiły się błędy. Otwarcie pliku .torrent używając opcji „Otwórz za pomocą” kończy się brakiem odpowiedzi. uTorrent potrafi się też czasem zawiesić podczas otwierania pliku, który jest już zapisany. Odnoszę też wrażenie, że z każdą aktualizacją ten problem narasta. Irytują także reklamy. Zdenerwowany postanowiłem pobrać wersję 2.2.1 (opcja „Wszystkie wersje”). Od tego czasu mam święty spokój. Dlatego też, ze względu na świetnie działającą wersję 2.2.1 (którą polecam), program dostał ode mnie 3 gwiazdki.

08.07.2014 16:16 | Recenzja do wersji 3.4.2 Build 32239

Komentarze

emeryt67  19.10.2014 16:47 #1456

@Anonim (niezalogowany): Trudno, będę się dalej zmagał z prymitywem. Bardzo dziękuję za dobre chęci.

Anonim (niezalogowany) 19.10.2014 07:27 #1455

@emeryt67: Niestety nie moge lepiej pomoc...

Mati86  18.10.2014 00:19 #1454

@Color Mint: Również polecam qBittorrenta, jest taki jaki niegdyś był utorrent - mały i szybki.

Color Mint  17.10.2014 17:13 #1453

Wszystkim, którzy szukają lekkiego i szybkiego klienta sieci torrent dodatkowo z otwartym kodem, polecam qBittorrent.

emeryt67  16.10.2014 23:23 #1452

@Anonim (niezalogowany): Przepraszam za zwłokę - byłem w delegacji.
Dziękuję za odpowiedź - niestety, nie o to mi chodziło. Ustawić foldery w uTorrent to potrafię. Spróbuję to opisać jeszcze raz.
Pobrałem kilkadziesiąt GB programów, filmów i takiego tam, różnego gałgaństwa.
OPIS:
Pobierałem kiedyś np. plik PROGRAM.ZIP, uTorrent zapisał dwa pliki: jeden to pobierany plik ZIP i odpowiadający za niego plik .torrent. Jak po reinstalce "uświadomić" program uTorrnet - czyli jak dodać do niego plik .torrent - ten od PROGRAM.ZIP - żeby NIE POBIERAŁ ponownie rzeczonego pliku PROGRAM.ZIP a jedynie udostępniał go innym internautom?
Kiedy dodaję w uTorrent plik .torrent - ten od PROGRAM.ZIP - on ponownie chce pobierać przykładowy plik ZIP, co dusi mi łącze. Na takie poczynania zgody NIE MA!
Dziękuję za cierpliwość i mam nadzieję, że nareszcie udało mi się dokładnie wyjaśnić problem.
Howgh!

Anonim (niezalogowany) 15.10.2014 03:37 #1451

@emeryt67: Na wstepie ten Anonim:@dzibster (niezalogowany) - to nie ja. - Ja to ten od ciezko skumac... A wiec zapewne chodzi ci o dyski zewnetrzne - tak znam problem zmiany litery dysku - zdaje sie ze masz dwa wyjscia jedno to dostosowac sie do nowych liter napedow i w ustawieniach uTorrenta w zakladce: Foldery odpowiednio zaktualizowac miejsce zapisywania, przechowywania itd. - po tym trzeba zrestartowac klienta, lub przywrocic dawniej wlasciwe dyskom litery - nie kombinowalem tego w samym systemie bo uzywam programu do bezpiecznego usuwania sprzetu - usb safely remove badz zentimo i oba posiadaja opcje bezproblemowej zmiany litery napedow. Jesli Nie uda ci sie znalezc wersji giveaway zwlaszcza pierszego - byla niedawno dostepna - to zainstaluj chocby triala ktoregos z nich (oba to ta sama firma - zentimo nieco bardziej rozbudowany) - trialem poki co tez powinienes dopiac celu. Mozesz tez sprobowac weejsc na giveawayoftheday i w kalendarzu odszukac dzien USB Safely Remove i na tej stronie poczytac w postach jesli dobrze pamietam uzytkownicy polecaja tam tzw. free alternativ - moze ktorys z free programow tez ci pomoze.... .

Anonim (niezalogowany) 13.10.2014 21:50 #1450

@dzibster (niezalogowany):

emeryt67  12.10.2014 01:42 #1449

@ Anonim (niezalogowany): Zapewne winna jest moja zawiła mowa.
Wyjaśniam:
Jak poprzednio - reinstalka XP i ponowne zainstalowanie uTorrent. Jak dodac do uTorrent poprzednio pobierane pliki .torrent (i pobrane poprzez nie pliki), tak aby ich nie pobierał ponownie a jedynie udostępniał innym użytkownikom.
Nie umiem tego zrobić.

Anonim (niezalogowany) 11.10.2014 20:28 #1448

@emeryt67: Ciezko skumac w czym rzecz.

emeryt67  10.10.2014 21:28 #1447

Proszę o poradę/pomoc.
Po reinstalce XP zmieniły się litery dysków. Jak dodać do uTorrent stare pliki .torrent, tak aby ktoś mógł sobie pobierć - byłbym jako seed? Byłbym wdzięczny za krótkie wyjaśnienie problemu lub podanie linku do kompetentnego tutoriala.
Dziękuję.

Szekspeer  07.10.2014 22:47 #1446

Kazdy uTorrent pobiera z jednakowa szybkoscia - szybkosc pobierania zalezy od posiadanej szybkosci internetu, jego dostawcy ktory pomimo teoretycznie posiadanej szybkosci (nawet w przypadku jej potwierdzenia przez rozne speedtesty) - moze leciec w bambuko, oraz szybkosc pobieraniai na jaka zezwala "dostawca" pliku. Ps. : ZapShares jest juz pod niego skonfigurowany - pod uTorrent BitTorrent i jeszcze pod kilka innych klientow - pod jakie wyswietla w oknie powitalnym. Program sklada sie glownie z dwoch plikow : ZapShares Protect i Zapshares Search - warto otworzyc jego lokalizacje i dodac oba do szybkiego uruchamiania. Radze tez wylaczyc jego start razem z windows. Gdy go potrzebujesz - najpierw otwierasz uTorrent/BitTorrent z zatrzymanym pobieraniem, nastepnie klikasz w ikone ZapShares Protect - pojawia sie ikona w trayu, teraz klikasz w ikone ZapShares (search ) - pojawia sie jego okno - klikasz w przycisk scanowania problemow - wtedy on wylaczy ci uTorrent/BitTorrent,a gdy zrobi swoje ponownie go wlaczy - ty klikasz wg kolejnych wskazowek az do konca wtedy on zamyka swoje okno, a w trayu pozostaje jego ikona - masz tam: secure vault is on. To wszystko - szerokiej drogi.

dzibster (niezalogowany) 06.10.2014 13:07 #1445

witam, od kilku dni nie moge nic pobrać z torrenty.org na utorrent wyskakuje ''torrent not valid becoding'' za kazdym razem gdy chcę coś pobrać. co z tym zrobić ?

Karol 28 (niezalogowany) 04.10.2014 17:58 #1444

Czyli walą wała z łaczem czy może to być wina routera

Anonim (niezalogowany) 02.10.2014 23:41 #1443

@Karol 28 (niezalogowany): Jak masz łacze 3.5 to jak chcesz pobierac szybciej ?

Karol 28 (niezalogowany) 01.10.2014 01:16 #1442

Witam. Miałem starszego utorrenta i zawsze ściagałem w granicach 2-3 MB/s, klika dni temu zauważyłem że prędkość zatrzymuje się na 400kb/s. ktoś z rodziny zaktualizował utorrenta, w tym czasie też zmieniłem antywirusa na avast.Dziś przeinstalowałem utorenta na 2,2,1 i odinstalowałem avasta. Predkość staje cały czas na 350-400kb/s niezależnie od ilości pobieranych plików i seedów w ustawieniach limitów nie mam. Z ciekawości pobrałem plik z zippyshare i plik 15MB leciał 20sekund czyli można szybciej a wcześniej na torentach szło najlepiej . Czy operator UPC mógł zmniejszyć prędkość. Wynik z speedtest net ping 17s , download 3.5 Mbps . upload 9.86 Mbps. caly czas używam laptop przez wifi. Pomocy.

Szekspeer  12.09.2014 07:57 #1441

Program ZapShares 3.9 chroni przed inkwizytorami (wspolpracuje m.in. z uTorrent), a program PeerBlock chroni przed wjazdem na mine - oczywiscie przy zachowaniu minimum rozsadku. - Szerokiej drogi....

MrBeckham666  11.09.2014 23:17 #1440

@Eleks: na starej wersji nie działą zawsze magnetlinki dobrze szczególnie na windows 8.1.

rozumiem że tb program wystarcza ok cieszę się.

Eleks  11.09.2014 23:15 #1439

@MrBeckham666: Ty o jednym, ja o drugim. Wybacz więc, sensu tego nie ma ciągnąć.
Odniosę się tylko na koniec do jednego z postu #1428 i #1430: Używanie starszej wersji uTorrenta nie wpływa na bezpieczeństwo (że niby program nieaktualny itp. itd.) i "od wersji 2.2.1 jest sporo i to bardzo istotnych. " To są wodotryski, bo jeśli chodzi o samo poiberanie plików .torrent to starsze wersje w zupełności wystarczą. Zresztą pisałem już to...

MrBeckham666  11.09.2014 23:10 #1438

@Eleks: jeżeli ta wersja ci odpowiada rozumiem w zaden sposób tego nie neguję.

ale żaden program nie wycisnie ci wiecej niż sedy udostepniają nie ważne czy to mikrotorrent 2.1 czy 3.2 czy jakiś inny klient bittorent wszedzie bedzie pobierać się tak samo.

i te poprawki nie są bezsensowne czesto dotyczą kompatybilności antywirusów nowych np. w changelogach wszystko widać nie tylko zmiany dotyczą nowych funkcji.

stara wersja nie zawsze działa dobrze z magnetlinkami.

Eleks  11.09.2014 23:07 #1437

@MrBeckham666: "maximum możliwości na torrent." Pod tym pojęciem uciąłem wszystkie spekulacje na temat ilości seedów i peerów, widocznie nie zrozumiałeś.
Oczywiście, nawet wersja 1.8.5 z której korzystam oferuje możliwość włączenia DHT. I nic mi nie muli, nie aktualizuję co 2 dni, a i pobiera mi jak trzeba...

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.