Pobierz program Asystent pobierania włączony

uTorrent (µTorrent) to obok BitTorrenta i BitCometa jeden z najpopularniejszych klientów sieci BitTorrent, charakteryzujący się małymi rozmiarami, niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe oraz bogatą funkcjonalnością.

Galeria programu

Program pozwala na pobieranie udostępnionych przez użytkowników z całego świata różnych danych (muzyki, filmów, oprogramowania itp.), rozpowszechnianych w postaci plików z rozszerzeniem .torrent. Oferuje cały zestaw ciekawych funkcji, które nie obciążają systemu, a znacząco przyczyniają się do wygody pobierania szczególnie dużych ilości danych. Wśród nich znajdziemy m.in. opcje pobierania wielu plików jednocześnie, kolejkowania zadań, nadawanie im priorytetów, a także ustalania limitów transferu i katalogowanie ściągniętych danych.

Ponadto uTorrent dostarcza wielu szczegółowych informacji o pobieranym pliku oraz generuje statystyki transferu. Dzięki nim możemy podejrzeć tzw. seedy i peery, listę trackerów i klientów oraz wykres ilustrujący transfer plików z/do naszego komputera. Dodatkowo program wyposażony został w czytnik RSS oraz przydatną funkcję wyłączania, resetowania lub hibernacji komputera po zakończeniu pobierania lub wykonaniu wszystkich zadań.

Jedną z największych zalet uTorrent poza bogatą funkcjonalnością jest minimalne zapotrzebowanie na zasoby systemowe. Program potrafi zadowolić się około 6 MB pamięci RAM, co w połączeniu z funkcją harmonogramu, który umożliwia ograniczenia transferu w wybranych godzinach każdego dnia sprawia, że użytkownicy podczas jego pracy mogą komfortowo pracować z innymi aplikacjami, nawet na starszych komputerach.

Nowości i zmiany w wersji 3

W najnowszej wersji pojawiła się możliwość oceniania i komentowania poszczególnych materiałów, streaming mediów, a także dzielenie się plikami metodą przenieś-upuść. Głównym jednak celem, który przyświecał producentowi, było uczynienie programu bardziej przyjaznym dla użytkowników. Wielu internautów nie potrafi korzystać z materiałów udostępnianych w sieci Bit-Torrent, podobnie jak spora część osób uważa, że jest ona wykorzystywana jedynie przez piratów. Twórcy µTorrenta postanowili to zmienić, współpracując z licznymi artystami, jak również odświeżając swój program.

Interfejs aplikacji został przebudowany, aby ułatwić korzystanie z µTorrenta. Uproszczono widok i dostęp do funkcji, pojawił się również przewodnik „Get Started”, z którego początkujący użytkownicy mogą dowiedzieć się, jak korzystać z sieci BitTorrent. Dzięki nowym funkcjom możemy łatwo przesyłać pliki naszym znajomym, po prostu przenosząc je i upuszczając w oknie programu. µTorrent oferuje podgląd pobieranych materiałów, korzystanie z chatu (uChat), a także dostęp z poziomu przeglądarki internetowej czy smartfona (system Android). µTorrent może być uruchamiany również z urządzenia USB. Szczegółowe informacje na temat zmian dostępne są na stronach producenta - obok filmików wideo oferujących przegląd najważniejszych funkcji.

Uwaga!

  • Podczas instalacji kreator proponuje instalację w przeglądarce dodatkowego paska narzędziowego oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki i strony startowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
  • Program zawiera komponenty reklamowe (adware). W tym konkretnym przypadku, komponenty te są jednak nieszkodliwe i bezpieczne dla użytkownika, a ich działanie ogranicza się jedynie do wyświetlania reklamy.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze
Zawiesza się, reklamy (oba minusy dotyczą nowych wersji)
ocena użytkownika

Ogólnie był to całkiem fajny program, jednak w wersji 3 pojawiły się błędy. Otwarcie pliku .torrent używając opcji „Otwórz za pomocą” kończy się brakiem odpowiedzi. uTorrent potrafi się też czasem zawiesić podczas otwierania pliku, który jest już zapisany. Odnoszę też wrażenie, że z każdą aktualizacją ten problem narasta. Irytują także reklamy. Zdenerwowany postanowiłem pobrać wersję 2.2.1 (opcja „Wszystkie wersje”). Od tego czasu mam święty spokój. Dlatego też, ze względu na świetnie działającą wersję 2.2.1 (którą polecam), program dostał ode mnie 3 gwiazdki.

08.07.2014 16:16 | Recenzja do wersji 3.4.2 Build 32239

Komentarze

QS3   3 #1509 27.02.2015 20:13

Hmm Nie rozumiem co niektórych , że niby mają jakieś problemy z instalacją wersji 2.2.1 , Ja i wiele moich ziomali zawsze instalujemy tą wersję na Win 7 x86/x64 i Win8.1 x86/x64 i nigdy nikt nie miał problemów , mało teko jeden z ziomali używa archiwalnej wersji 1.6.1 na Win8.1 x64 i nie ma żadnych problemów.

Flanet   3 #1508 20.02.2015 14:30

Ps. W razie problemów z instalacją 2.2.1 (crashed) trzeba na czas instalki wyłączyć kartę sieciową (odcinamy internet).

  #1506 12.02.2015 22:41

@zaq30: Chyba najlepsza, tylko nie z publicznych a z prywatnych trackerów, zero opłat, 100% bezpieczeństwa i maksymalne predkosci pobierania, nikt nie zapuka Ci do drzwi.

Flanet   3 #1505 09.02.2015 10:42

@hoolajnoga (niezalogowany): Nie wprowadzaj ludzi w błąd ;) Jak to już nie wspierany; co to, system jakiś?

Przed chwilą pyknąłem wersję 2.2.1 (build 25504) i wszystko hula. Choć w DB już jej nie ma, to w sieci można jeszcze znaleźć w pełni polską wersję.

  #1504 08.02.2015 17:36

Zawsze pozostają warezy.

  #1503 07.02.2015 06:29

Do fajowe

  #1502 06.02.2015 19:40

uTorrent 2.2.1 nie jest już wspierany, nie można go nawet zainstalować.

wiking78   1 #1501 05.02.2015 17:12

A nie obawiacie się ściągać z torrentów teraz kiedy ostatnio tak głośno w Polsce zrobiło się o copyright trolling . np Lex Superior ??
http://czasopismo.legeartis.org/2015/01/kancelaria-lex-superior-wezwania.html
Jeszcze nikt nie zajął się tym żeby Prawnie i fefinitywnie ukrócić ten proceder trollingu . A staje się to coraz bardziej intratny proceder.

muki99   1 #1500 05.02.2015 11:10

@Szekspeer : Pozdrawiam.

zaq30   4 #1499 04.02.2015 00:45

Dzisiaj pobieranie z torrentów to naprawdę najgorsza istniejąca opcja. Czekanie często w nieskończoność, proszenie o seeda, ja osobiście korzystam tylko wtedy kiedy potrzebuję pobrać coś starego coś czego nie ma na płatnych serwerach. Zdarza się to jednak bardzo rzadko. Jakieś półtorej roku temu znalazłem stronę tb7.pl która za smsa kosztującego mnie 11 zł daje dostęp do najpopularniejszych serwerów typu catshare, rapidu , fileshark itp. Naprawdę jest tego sporo jak na tak niską cenę w której otrzymujemy na start 25 gb na wszystkie serwery oraz nielimitowany dostęp do turbobit. Co więcej codziennie dostajemy 10 gb do pobrania z serwerów. Ale jeżeli nam to nie wystarcza można za niewielkie pieniądze dokupić transfer np za 2.46zł 10 gb za 7.38zł 60 gb. Nie czekamy na nic pobieramy z pełną prędkością , to najlepsza alternatywa na złodziejskie serwisy typu chomikuj, i na często bardzo powolne pobieranie z torrentów. Nie mam nic wspólnego z tą stroną jestem zwykłym użytkownikiem piszę to bo po prostu sam kiedyś używałem torentów i niejednokrotnie brakowało mi cierpliwości. Jakby ktoś orientował się na temat podobnych stron o porównywalnie niskich cenach i dużej ilości serwerów to proszę o kontakt. Pozdrawiam gorąco!!!

WispMK   6 #1498 02.02.2015 16:10

@KOLOROWA (niezalogowany): Coś mi sie wydaje że to problem po stronie programu, bo u mnie jak parę dni temu działał tak teraz też nie działa uTorrent, zainstalowałem BitTorrenta i wszystko działa poprawnie

  #1497 02.02.2015 13:15

Witam. Nie wiem juz gdzie pisać i do kogo mam się zgłosić więc mam nadzieję że może tutaj znajdę kogoś kto mi pomoże. Mianowicie torrent nie chce pobierać mi plików, próbowałam już wszystkiego ale nie za bardzo się na tym znam. Wcześniej działał bez problemu ;/ Nic nie chce ruszyć http://scr.hu/2ad2/nk3d7

Unga Unga   4 #1496 01.02.2015 12:51

Jak wyłączyć reklamy w uTorrent ?

Aby wyłączyć reklamy, należy otworzyć program uTorrent, a następnie udać się do "Opcje > Ustawienia".
W nowym oknie ustawień przechodzimy do zakładki "Zaawansowane", która znajduje się w pasku bocznym, na samym dole.
Z prawej strony wyświetlą się zaawansowane opcje pod oryginalnymi nazwami wpisów za nie odpowiedzialnych.
Za pomocą pola "Filtr" możemy wyszukiwać wpisów o konkretnych nazwach, a następnie przełączyć ich wartość na true (włączone) lub false (wyłączone).

W celu wyłączenia reklam, należy wyszukać poniższych wpisów, a następnie zmienić ich wartość na false:

bt.enable_pulse
gui.show_plus_upsell
gui.show_notorrents_node
offers.featured_content_badge_enabled
offers.sponsored_torrent_offer_enabled
offers.content_offer_autoexec
offers.left_rail_offer_enabled

Taki mały poradnik dla wkurzonych na reklamy :-)

Szekspeer   3 #1495 30.01.2015 15:49

Kazdy uTorrent pobiera z jednakowa szybkoscia - szybkosc pobierania zalezy od posiadanej szybkosci internetu, jego dostawcy ktory pomimo teoretycznie posiadanej szybkosci (nawet w przypadku jej potwierdzenia przez rozne speedtesty) - moze "leciec w bambuko" - moze wtedy warto zaopatrzyc sie w cos co otworzy twojemu internetowi nowe kanaly np. w UltraSurf , ...oraz od szybkosci pobieraniai na jaka zezwala "dostawca" pliku. Trzymaj sie wiec raczej zasady aktualizowania programu co w jakims stopniu utrudnia zycie ewentualnym hackerom
Ps. Warto tez zaopatrzyc sie w ZapShares ktory jest skonfigurowany - pod uTorrent, BitTorrent i jeszcze pod kilka innych klientow - pod jakie wyswietla w oknie powitalnym. Program sklada sie glownie z dwoch plikow : ZapShares Protect i Zapshares Search - warto otworzyc jego lokalizacje i dodac oba do szybkiego uruchamiania. Radze tez wylaczyc jego start razem z windows. Gdy go potrzebujesz - najpierw otwierasz uTorrent/BitTorrent z zatrzymanym pobieraniem, nastepnie klikasz w ikone ZapShares Protect - pojawia sie ikona w trayu, teraz klikasz w ikone ZapShares (search ) - pojawia sie jego okno - klikasz w przycisk scanowania problemow - wtedy on wylaczy ci uTorrent/BitTorrent,a gdy zrobi swoje automatycznie go wlaczy - przedtem jednak ty klikasz wg kolejnych wskazowek w ZapShares az do konca wtedy on zamyka swoje okno, a w trayu pozostaje jego ikona - masz tam: secure vault is on. - Ponadto PeerBlock tez polecany - chroni przed wjazdem na mine. To wszystko - szerokiej drogi.

Jaycob_2002   5 #1494 27.01.2015 21:20

@DanKar: Bardzo dziękuję za pomoc :) Prawo podobnie był to fałszywy alarm :)

DanKar REDAKCJA  12 #1493 27.01.2015 20:29

@Jaycob_2002: Spokojnie, OpenCandy to nie wirus, a komponent dołączany przez producentów oprogramowania do instalatorów, który odpowiada za wyświetlanie różnego typu ofert sponsorowanych zachęcających użytkownika do instalacji dodatkowych komponentów. Ich instalacja nie jest obowiązkowa i może być pominięta poprzez odznaczenie w kreatorze odpowiednich opcji.

anonimus (niezalogowany): Wspomniany komponent zainstalowany został zapewne jako dodatek podczas pracy naszego asystenta pobierania. Prawdopodobnie przez nieuwagę nie odznaczyłeś odpowiedniej opcji, wyrażając tym samym zgodę na instalację tego składnika. Na przyszłość zachęcam do korzystania z linków bezpośrednich (powyżej gwiazdek z oceną) lub rejestracji bezpłatnego konta użytkownika w portalu. Po zalogowaniu wspomniany mechanizm jest domyśle wyłączony.

Pozdrawiam.

marrrysin   5 #1492 27.01.2015 18:43

Reklamy można wyłączyć a zawieszania się - nie zaobserwowałem. Mimo wszystko polecam najnowszą wersję, stara zbyt odstaje graficznie.

Jaycob_2002   5 #1491 26.01.2015 20:08

Ja to wam powiem że gdy uruchomiłem instalator na komputerze z GDATA to utorrent został wykryty jako wirus typu (OpenCandy)...
Próbowałem zainstalować Bittorrent, ale to samo... Wirus OpenCandy....

  #1490 25.01.2015 18:21

przy okazji instaluje isearch.omiga-plus.com

r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.