Pobierz program Asystent pobierania włączony

uTorrent (µTorrent) to obok BitTorrenta i BitCometa jeden z najpopularniejszych klientów sieci BitTorrent, charakteryzujący się małymi rozmiarami, niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe oraz bogatą funkcjonalnością.

Galeria programu

Program pozwala na pobieranie udostępnionych przez użytkowników z całego świata różnych danych (muzyki, filmów, oprogramowania itp.), rozpowszechnianych w postaci plików z rozszerzeniem .torrent. Oferuje cały zestaw ciekawych funkcji, które nie obciążają systemu, a znacząco przyczyniają się do wygody pobierania szczególnie dużych ilości danych. Wśród nich znajdziemy m.in. opcje pobierania wielu plików jednocześnie, kolejkowania zadań, nadawanie im priorytetów, a także ustalania limitów transferu i katalogowanie ściągniętych danych.

Ponadto uTorrent dostarcza wielu szczegółowych informacji o pobieranym pliku oraz generuje statystyki transferu. Dzięki nim możemy podejrzeć tzw. seedy i peery, listę trackerów i klientów oraz wykres ilustrujący transfer plików z/do naszego komputera. Dodatkowo program wyposażony został w czytnik RSS oraz przydatną funkcję wyłączania, resetowania lub hibernacji komputera po zakończeniu pobierania lub wykonaniu wszystkich zadań.

Jedną z największych zalet uTorrent poza bogatą funkcjonalnością jest minimalne zapotrzebowanie na zasoby systemowe. Program potrafi zadowolić się około 6 MB pamięci RAM, co w połączeniu z funkcją harmonogramu, który umożliwia ograniczenia transferu w wybranych godzinach każdego dnia sprawia, że użytkownicy podczas jego pracy mogą komfortowo pracować z innymi aplikacjami, nawet na starszych komputerach.

Nowości i zmiany w wersji 3

W najnowszej wersji pojawiła się możliwość oceniania i komentowania poszczególnych materiałów, streaming mediów, a także dzielenie się plikami metodą przenieś-upuść. Głównym jednak celem, który przyświecał producentowi, było uczynienie programu bardziej przyjaznym dla użytkowników. Wielu internautów nie potrafi korzystać z materiałów udostępnianych w sieci Bit-Torrent, podobnie jak spora część osób uważa, że jest ona wykorzystywana jedynie przez piratów. Twórcy µTorrenta postanowili to zmienić, współpracując z licznymi artystami, jak również odświeżając swój program.

Interfejs aplikacji został przebudowany, aby ułatwić korzystanie z µTorrenta. Uproszczono widok i dostęp do funkcji, pojawił się również przewodnik „Get Started”, z którego początkujący użytkownicy mogą dowiedzieć się, jak korzystać z sieci BitTorrent. Dzięki nowym funkcjom możemy łatwo przesyłać pliki naszym znajomym, po prostu przenosząc je i upuszczając w oknie programu. µTorrent oferuje podgląd pobieranych materiałów, korzystanie z chatu (uChat), a także dostęp z poziomu przeglądarki internetowej czy smartfona (system Android). µTorrent może być uruchamiany również z urządzenia USB. Szczegółowe informacje na temat zmian dostępne są na stronach producenta - obok filmików wideo oferujących przegląd najważniejszych funkcji.

Uwaga!

  1. Podczas instalacji kreator proponuje instalację w przeglądarce dodatkowego paska narzędziowego oraz podmianę domyślnej wyszukiwarki i strony startowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
  2. Program zawiera komponenty reklamowe (adware). W tym konkretnym przypadku, komponenty te są jednak nieszkodliwe i bezpieczne dla użytkownika, a ich działanie ogranicza się jedynie do wyświetlania reklamy.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Prosty w obsłudze
Zawiesza się, reklamy (oba minusy dotyczą nowych wersji)
ocena użytkownika

Ogólnie był to całkiem fajny program, jednak w wersji 3 pojawiły się błędy. Otwarcie pliku .torrent używając opcji „Otwórz za pomocą” kończy się brakiem odpowiedzi. uTorrent potrafi się też czasem zawiesić podczas otwierania pliku, który jest już zapisany. Odnoszę też wrażenie, że z każdą aktualizacją ten problem narasta. Irytują także reklamy. Zdenerwowany postanowiłem pobrać wersję 2.2.1 (opcja „Wszystkie wersje”). Od tego czasu mam święty spokój. Dlatego też, ze względu na świetnie działającą wersję 2.2.1 (którą polecam), program dostał ode mnie 3 gwiazdki.

08.07.2014 16:16 | Recenzja do wersji 3.4.2 Build 32239

Komentarze

MrBeckham666  02.09.2014 02:22 #1430

@QS3: i tak nie rozumiem jaki ma być sens korzystać z nie aktualnego rozwiazania.

to lepiej już zmienić program na inny jak nie pasuje komuś z jakiegoś wzgledu:)

wybacz nie chciałem pojechać tak ostro:)

ale nie aktualny soft = mało bezpieczny.

QS3  02.09.2014 02:02 #1429

@MrBeckham666: Muszę cię rozczarować , bo znam Angielski , ale z tego co widzę ty nie znasz Polskiego.
(Przeczytaj jeszcze raz , tylko tym razem ze zrozumieniem) Napisałem wyraźnie że chodzi tylko o wersję 2.2.1 i o poszczególne buildy wersji 2.2.1 bo wersja 2.2.1 nie kończy się na buildzie , który widnieje na tej stronie jako niby oststni , kto wie o co chodzi to wie , temat tyczy się wcześniejszych rozmów , a ty nie czytasz ze zrozumieniem i wyskakujesz z wersją 3.0 i na dodatek zrobiłeś z siebie durnia , bo twierdzisz że ja nie znam Angielskiego , a tym czasem to ty nie znasz Ojczystego języka bo nie rozumiesz co czytasz.
Bez urazy PZDR.

MrBeckham666  31.08.2014 13:39 #1428

@QS3: wiec chyba nie znasz anglielskiego bo zmian od wersji 2.2.1 jest sporo i to bardzo istotnych.

ludzie gadają po prostu głupoty.

od wersji 3.0 jest poprawiana masa crashy i luki w zabezpieczeniach.

QS3  25.08.2014 16:50 #1427

Historia wersji i zmiany , jeśli chodzi o wersję 2.2.1 wychodzi na to że każdy build powyżej 2.2.1 build 25203 nic nie wnosi , a na większości światowych forum polecają wersję 2.2.1 build 25130 , twierdzą że jest to finalny najlepszy i najstabilniejszy build wersji 2.2.1
http://www.afterdawn.com/software/version_history.cfm/utorrent
PZDR.

Proelo123 (niezalogowany) 16.08.2014 13:11 #1426

Mam problem, posiadam Aresa i utorrent, jak chce pobrać ze strony torrent.org to nie chce pobierać przez utorrent tylko automatycznie wybiera aresa.

Szekspeer  07.08.2014 21:12 #1425

Od poniedzialku 4.08.2014 jest problem - po sprawdzeniu w programie listy trackerow okazuje sie ze przy zdecydowanej wiekszosci jest: connection timed out - ? Wczesniej tak bylo w nielicznych przypadkach - co sie porobilo ? O zalozenie jakiejs blokady podejrzewam dostawce internetu... - Moze ktos z szanownych usherow cos wie - jakas rada ? - Poprosze jesli mozna. Dzieki. Ps. Program ZapShares 3.9 chroni przed inkwizytorami , a program PeerBlock 1.2 chroni przed wjazdem na mine - ktos nie wiedzial ? - To moja rada w ramach wzajemnosci. - Troszke trzeba poglowkowac zeby namierzyc pobieranie pierwszego ale da sie , no a potem wio i mozna spac spoko. Pozdro.

X-menb7 (niezalogowany) 26.07.2014 17:05 #1424

Moim zdaniem skończył się czas utorrenta w Polsce, teraz będzie się dobierała do waszych torrentów adwokat Anna Łuczak. Czy ktoś może wie jak używać utorenta żeby nie wykryto jego adres ip

Przemekkkk (niezalogowany) 25.07.2014 13:32 #1423

W polskich warunkach do sciagania muzyki, filmow zalecam jednak BitThief ;)

TomecekGD  17.07.2014 22:37 #1422

@KNL: I po co to 500 wpisujesz? Równie dobrze możesz wpisać 450 lub 550 i nic się nie zmieni. Liczba całkowicie z tyłka ;)

KNL  13.07.2014 09:28 #1421

@Odyniec_Stary:Dzięki :D

Odyniec_Stary  13.07.2014 00:27 #1420

@KNL: Ustawienia/Ustawienia łącza - Globalna maksymalna liczba połączeń, Maksymalna liczba połączonych peerów na torrent
Obie pozycje na 500.

Zmień tez liczbę slotów wysyłania na 8, choć to nie odgrywa tak istotnej roli.

KNL  12.07.2014 21:27 #1419

@Odyniec_Stary: Gdzie wpisać wartość 500? Podaj proszę lokalizacje.

Odyniec_Stary  11.07.2014 19:56 #1418

@TomecekGD: Normalnie utorrent pobiera zawsze z maksymalną prędkością łącza, jeśli tylko ma ku temu możliwość.
Bez względu na to czy UTP jest włączone czy nie. Różnica wychodzi dopiero wtedy gdy korzystamy z internetu.
O tym właśnie napisałeś, ale poleciałeś fantazyjnie w kierunku konieczności wyłączenia UTP.

Jak sobie wyłączysz UTP, to prędkość pobierania z torrenta i tak spadnie stosownie do wykorzystania łącza inną czynnością, ale utorrent ma zazwyczaj wyższy priorytet.
To raczej normalne, że prędkość spadnie przy korzystaniu z sieci. UTP nie odgrywa aż takiej roli jak Ci się zdaje.

Dlaczego 500? Metodą prób i błędów. Sam próbowałem innych wartości, ale przy 500 było po prostu najlepiej.
Jest to najczęściej stosowana porada przy zapytaniu o optymalne ustawienia programu. Sprawdź sobie.

TomecekGD  11.07.2014 18:58 #1417

@Odyniec_Stary: Doskonale rozumiem na czym polega uTP. Normalnie utorrent pobiera z maksymalną prędkością łącza i nie patrzy, czy korzystamy z Internetu, czy nie. Zaleta jest taka, że szybciej pobiera torrenty, ale korzystanie z Internetu może być męczące (zapychanie łącza). Kiedy zaś uTP jest aktywne, to program znacznie zmniejsza prędkość pobierania torrenta, gdy wykryje naszą aktywność w sieci. Zaleta jest taka, że możemy komfortowo korzystać z Internetu, ale pobieranie torrentów jest znacznie wolniejsze, a widziałem i przypadki, że z uTP przy intensywnym korzystaniu z Internetu prędkość pobierania była bliska zeru. Dlatego zalecam całkowite wyłączenie uTP i ewentualne ręczne ustawienie limitów pobierania.

Sam zaś nie potrafisz wytłumaczyć dlaczego ustawiasz 500. Jest to wartość optymalna bo....coś, gdzieś, kiedyś przeczytałeś? Nadal nie wiem dlaczego wartość 500 jest optymalna, a 493 nie?

Odyniec_Stary  11.07.2014 18:01 #1416

@TomecekGD: . Transfer spada i bez tego jeśli robisz coś w internecie poza pobieraniem.
UTP zabiega właśnie zapychaniu się sieci, kiedy masz włączonego klienta torrent i chcesz coś jeszcze zrobić bez zmniejszania ręcznie prędkości pobierania.
Czytasz samą definicję, ale nie rozumiesz na czym polega ta funkcja.

Dlaczego 500? Bo tak jest optymalnie. Domyślne ustawienia takie nie sa. Nie jest to mój pomysł, ale się sprawdza.

TomecekGD  11.07.2014 17:24 #1415

@Odyniec_Stary: Ogranicza, jak uTorrent wykryje, że używasz Internetu, to natychmiast zmniejszy transfer. Więcej informacji tutaj: http://www.utorrent.com/intl/pl/help/guides/utp
I dlaczego liczba peerów na 500? Dlaczego nie 374 lub 503?

Odyniec_Stary  11.07.2014 16:25 #1414

@TomecekGD: "Pamiętaj o wyłączeniu zarządzania pasmem uTP w opcjach programu (opcja ta zmniejsza transfer)."

Nie ogranicza transferu, a zwiększa stabilność pomiędzy pobierającymi.

Ciągle piszesz to samo w komentarzach i wprowadzasz ludzi w błąd.

Jedyne co należy zmienić w opcjach utorrent, to maksymalną liczbę połączeń oraz peerów na 500.

Odyniec_Stary  11.07.2014 16:16 #1413

@DTN (niezalogowany): To załóżmy, że ktoś nie potrzebuje tej funkcji, ale ceni:

- szybkości pobierania
- brak reklam
- mniejsze użycie zasobów
- brak przeładowania zbędnymi funkcjami

Dalej polecasz wersje 3xxx ?

DTN (niezalogowany) 06.07.2014 17:20 #1412

Nie polecam pobierania starszych wersji, bo dopiero od 3ciej wersji jest streaming - oglądacie od razu w czasie pobierania

Fafrocel  30.06.2014 12:59 #1411

@TomecekGD: Nie przetłumaczysz. Dla większości najnowsza wersja to jedyna słuszna i najlepsza wersja wszelkiego softu.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.