10 lat wirtualnego globusa. Google Earth z nowymi funkcjami

10 lat wirtualnego globusa. Google Earth z nowymi funkcjami

10 lat wirtualnego globusa. Google Earth z nowymi funkcjami
30.06.2015 14:21

Minęło dziesięć lat od premiery jednej z najbardziej rozpoznawalnych usług Google. Google Earth już od dekady zapewnia internautom zdjęcia satelitarne najdalszych zakamarków świata. Z tej okazji usługa została wzbogacona o nowe funkcje.

Google Earth powstało w wyniku przejęcia przez Google Keyhole Inc. Firma ta, współfinansowana przez CIA, rozwijała EarthViewer 3D – aplikację pozwalającą na przeglądanie zdjęć satelitarnych z całego świata. Jak nietrudno się domyślić, EarthViewer 3D było narzędziem wykorzystywanym przede wszystkim przez amerykańskie służby wywiadowcze.

Obraz

Tak było aż do roku 2005. Wówczas bowiem udostępniono Google Earth – usługę kartograficzną opartą głównie na efektach pracy Keyhole Inc, która w pewnym sensie zrewolucjonizowała niektóre aspekty ludzkiego życia. Darmowe oprogramowanie już od momentu premiery oprócz dostępu do zdjęć satelitarnych na wirtualnym globusie, pozwalało między innymi na przeglądanie trójwymiarowych modeli budynków.

Przez lata przekonano się także, że Google Earth znajduje swoje zastosowania nie tylko w hobbystycznym podróżowaniu palcem po mapie czy pracach służb wywiadowczych. Usługa okazała się przydatna także w w przypadku zarządzania podczas klęsk żywiołowych, odkrywania nowych raf koralowych czy rozminowywania.

Z okazji dziesiątych urodzin Earth Google przygotowało dla użytkowników nowe funkcje. Do programu dodano tryb Voyager, który ma ułatwić eksplorację zabytków kultury i zdobywanie o nich informacji. W praktyce jest to swoisty katalog, w którym wirtualni globtroterzy mogą wybrać miejsce swojej „podróży”. Nowością jest także Earth View – biblioteka najbardziej spektakularnych zdjęć satelitarnych. Google Earth w wersji na iOS-a i Androida można oczywiście pobrać z naszej bazy programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)