Dostałeś dziwny SMS lub telefon? Daj nam znać - ostrzeżemy innych

Dostałeś dziwny SMS lub telefon? Daj nam znać - ostrzeżemy innych24.01.2023 17:11
Fałszywy SMS o paczce
Fałszywy SMS o paczce
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Spoofing telefoniczny, phishing przez e-mail i przeróżne wersje fałszywych SMS-ów, w których ktoś deklaruje, że konieczna jest dopłata kilku złotych do rachunku lub paczki - brzmią znajomo? To zagrożenia, z którymi każdy z nas mierzy się na co dzień. W dobrychprogramach staramy się o nich na bieżąco ostrzegać, ale do tego potrzebna jest między innymi Wasza pomoc.

Do redakcji dobrychprogramów regularnie trafiają zgłoszenia o różnego rodzaju oszustwach, dzięki którym możemy co dzień ostrzegać pozostałych o zagrożeniu. Wiele razy otrzymywaliśmy pozytywne komentarze od Czytelników, z których wynika, że gdyby nie artykuł w dobrychprogramach, dana sprawa mogłaby zakończyć się dużo gorzej.

Poniżej udostępniamy formularz, przez który możecie zgłaszać podejrzane SMS-y, próby kontaktu przez komunikatory, spoofing telefoniczny, podejrzane e-maile i inne próby ataku. Opiszcie krótko na czym polega problem, kiedy dostaliście podobną wiadomość i załączcie zrzut ekranu - takie zgłoszenia mają dla nas największą wartość.

Jednocześnie przypominamy, że przestroga dla pozostałych za naszym pośrednictwem to tylko jeden z wielu ruchów, na który warto się zdecydować. Na co dzień trzeba pamiętać przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie - w razie problemów kontaktować się z bankiem czy operatorem komórkowym, a podejrzane wiadomości zgłaszać do analizy bezpieczeństwa zespołowi specjalistów z CERT Polska.

Napisz nam o swoim problemie. Wszystkie zgłoszenia na bieżąco analizujemy i chętnie posłużymy się Twoim przykładem w publikacji. Dzięki niej inni będą mogli uniknąć wielu problemów, wliczając w to utratę danych czy pieniędzy z konta.
Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie