10-latek z 10 tys. dolarów nagrody od Facebooka wskazuje kolejne podatności

10-latek z 10 tys. dolarów nagrody od Facebooka wskazuje kolejne podatności06.05.2016 12:01
10-latek z 10 tys. dolarów nagrody od Facebooka wskazuje kolejne podatności

Wyjątkowo pracowicie spędza swoje dzieciństwie dziesięcioletni Fin o imieniu Jani. Być może nauczy go to, że praca popłaca, gdyż dzięki odnalezieniu luki w zabezpieczeniach Instagrama wzbogacił się on o 10 tysięcy dolarów. Okazuje się jednak, że Jani jest nie tylko całkiem majętny, jak na 10-latka, ale także ma potencjał, by stać się gwiazdą Internetu.

Zacznijmy jednak od samej podatności, jaką znalazł Jani w serwisie Instagram, na którym formalnie nie powinien w ogóle posiadać konta ze względu na ograniczenia wiekowe. Jak jednak wiadomo, nie ma prawa ponad wolę 10-latka, zwłaszcza tak uzdolnionego. Jeszcze w lutym zgłosił on administracji, że po wprowadzeniu odpowiedniego kodu do formularza służącego dodawaniu komentarzy może on usuwać dowolne inne.

Nie jest to jednak koniec działalności Janiego, który krótko po przyznaniu nagrody od Facebooka ogłosił kolejne podatności, co do których nie ma wątpliwości, że zapewnią mu co najmniej kolejne 5 minut popularności w Sieci. Do redakcji Mashable trafił bowiem list, w którym Jani opisuje swoje kolejne znaleziska, poniżej wybranie z nich ;-)

  1. W sieci PlayStation jest dziura, która pozwala mojej mamie wyłączać gry, gdy jest późno. 2. Mimo starań pani Snyder, znów udało mi się uruchomić AdditctingGames.net na komputerach w szkolnej bibliotece. 4. Facebook posiada podatność, która sprawia, że wszystkie dziewczyny, które lubię, nie lubią moich statusów. 5. Za każdym razem, gdy moi rodzice każą mi iść pograć na iPadzie, zaczynają się kłócić – uważam, że powodują to sygnały z iPada

Żarty żartami, jednak pochwalić należy również administrację Facebooka, która w zasadzie mogła całkowicie zignorować konieczność wypłacenia nagrody za znalezieniu dziury w Instagram ze względu na wiek Janiego. Z drugiej strony niewybaczalnym błędem byłoby zignorować taką okazję dla promocji. Także dla 10-letniego Fina i jego rodziców.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)