10 mld pobrań z iTunes

10 mld pobrań z iTunes

25.02.2010 11:26, aktualizacja: 25.02.2010 15:56

Apple zakończył odliczanie - z internetowego sklepu z muzyką pobrano 10 mld piosenek. Zwycięzca konkursu, który ściągnął 9,999,999,999 utwór, wygrał 10 tys. dolarów. Może je wydać na… zakup kolejnych piosenek w iTunes.

Za pobranie ostatniego utworu przed osiągnięciem liczby 10 mld można było wygrać kartę zakupową iTunes. Licznik odmierzający ilość ściągniętych piosenek można było zobaczyć od prawie dwóch tygodni na stronach internetowych Apple’a. Osoby, które chciały wziąć udział w konkursie, oprócz tego, że musiały pochodzić z krajów, w których iTunes jest dostępny, to jeszcze mogły ściągnąć w ciągu dnia maksymalnie 25 piosenek.

Przy okazji zakończenia konkursu, ujawniono informacje na temat dotychczasowego rozwoju iTunes. E-sklep zaczął swoją działalność w 2003 r., jednak pierwszy miliard pobrań zanotował dopiero dwa lata później. Od 2007 r. notowany jest ogromny wzrost zainteresowaniem iTunes. Wtedy to liczba pobrań przekroczyła 5 mld i rosła w szybkim tempie, by osiągnąć obecną liczbę 10 mld ściągniętych piosenek. Obecnie prawie 70% zakupów muzyki dokonywanych w Internecie odbywa się dzięki iTunes.

Jest to ogromny sukces Apple’a, zwłaszcza, że e-sklep nie jest dostępny we wszystkich krajach. Wprawdzie Komisja Europejska obiecała zająć się sprawą, to jednak jak dotąd nie poczyniono żadnych kroków w stronę wprowadzenia iTunes w całej Europie. Polscy internauci postanowili lobbować na rzecz wprowadzenia e-sklepu z muzyką w naszym kraju. Akcja We Want iTunes Store in Poland zbiera podpisy osób, które są za udostępnieniem usługi w Polsce. Jak dotąd udało się zebrać prawie 1400 podpisów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)