10 mln osób korzysta z edycji Gold Xboksa Live

10 mln osób korzysta z edycji Gold Xboksa Live

02.12.2010 14:05

Spośród 25 mln użytkowników korzystających z usługi Xbox Live Microsoftu, aż 10 mln posiada jej rozszerzoną, złotą wersję.

Taką informację zdaniem serwisu IGN podał Microsoft podczas konferencji Credit Suisse Annual Technology w Phoenix. Niemal połowa osób korzystających z Xboksa Live płaci około 60 dolarów rocznie za usługę. Podano również, że w Stanach Zjednoczonych subskrybenci spędzają codziennie ponad 3 godziny, łącząc się z Xbox Live. Microsoft spodziewa się, że roczny przychód z samej usługi wyniesie około 750 mln dolarów. Przy czym nie wliczono do tego ani opłat za dodatki kupowane online, ani samych gier.

Konto Xbox LIVE Gold zapewnia oprócz podstawowych funkcji dodatkowo grę w trybie multiplayer, prowadzenie rozmów wideo za pomocą Video Kinect i korzystanie ze specjalnych rabatów i promocji. Microsoft pracuje obecnie nad dodaniem do Xbox LIVE kolejnych funkcji, takich jak Netflix, Zune, Facebook czy Twitter. W Polsce Xbox Live oficjalnie dostępny jest od 10 listopada tego roku. Cena złotego abonamentu wynosi u nas 249 złotych rocznie, zaś podstawowa wersja dostępna jest za darmo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)