10 najgorszych produktów Microsoftu

10 najgorszych produktów Microsoftu

Wojciech Kowasz
02.11.2009 14:45

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o subiektywnym rankingu 10 najlepszych produktów Microsoftu, jaki opublikowali dziennikarze brytyjskiego serwisu V3. Teraz dla równowagi ci sami dziennikarze pochylili się nad listą 10 najgorszych produktów firmy.

Pierwsze miejsce zajął... Windows Millenium Edition, system nawet przez Microsoft uważany za najgorszy w historii. Nie będziemy tu rozpisywać się o powodach uznania Windows Me za numer jeden tego niechlubnego rankingu, odsyłamy zainteresowanych do źródła. Drugie miejsce przypadło Spinaczowi, czyli irytującemu Asystentowi znanemu z pakietu Office. Na podium znalazł się jeszcze program Windows Vista Capable, o którym bardzo głośno było w związku z zaniżonymi wymaganiami sprzętowymi Visty.

Czwarte miejsce to Windows Vista - dziennikarze V3 spierali się na początku, czy temu systemowi nie należy się pierwsza lokata, ostatecznie jednak zgodzili się na miejsce poza podium. Dość przewrotnie piąte miejsce przypadło wymyślonym przez Microsoft kontrolkom ActiveX, bez których trudno wyobrazić sobie wiele dzisiejszych usług on-line, jednak które wprowadziły sporo zamieszania głównie w kwestiach bezpieczeństwa. Kolejne miejsca w rankingu należą do Boba - uproszczonego interfejsu wprowadzonego do Windows 3.1 i Windows 95, odtwarzacza Zune, który mimo wielkiego szumu specjalnej kariery nie zrobił (zwłaszcza w Europie), systemu Windows 95 (co właściwie jest chyba największym zaskoczeniem w tym rankingu), przeglądarki Internet Explorer 5 oraz systemu MS-DOS 4.0.

Redaktorzy V3 przyznali również dwa specjalne "wyróżnienia" na liście największych bubli Microsoftu. Pierwsze przypadło encyklopedii Encarta, już zresztą wycofywanej, w Polsce znanej raczej tylko z bardzo interesującego wpisu dotyczącego naszego kraju. Drugie wyróżnienie natomiast powędrowało do Ms Dewey, której ciepły głos miał zachęcać do korzystania z wyszukiwarki MSN.

Po pełne opisy produktów i uzasadnienia wyboru odsyłamy, tak jak i poprzednio, na strony serwisu V3.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)