10 najlepszych produktów Microsoftu

10 najlepszych produktów Microsoftu26.10.2009 13:40

Redaktorzy brytyjskiego serwisu V3 (dawniej znanego jako vnunet) pokusili się o przygotowanie zestawienia dziesięciu najlepszych ich zdaniem produktów, programów i usług, jakie kiedykolwiek wydał Microsoft. Co znalazło się w rankingu?

Pierwsze miejsce dość niespodziewanie zajęła usługa Windows Update - zdaniem autorów rankingu, przy tak dużej bazie instalacji systemów Windows na świecie brak istnienia zautomatyzowanej usługi aktualizacyjnej byłby katastrofą. Dopiero drugie miejsce przypadło systemowi, konkretnie Windows NT 4.0 - jedynemu systemowi, o którym administratorzy mogą mówić z prawdziwą przyjemnością. Trzecie miejsce zajął Windows XP SP2 i nie trzeba chyba tego komentować, czwarta pozycja zaś należy do pakietu Office 2000. Kolejne miejsca zajęły Windows 3.1, DOS 5, Office 98 for Mac. Ósma lokata to jedyny na liście produkt sprzętowy - myszka optyczna. Autorzy rankingu tłumaczą, że to co prawda nie Microsoft wymyślił tę technologię, ale przyczynił się do jej popularyzacji. Przedostatnie miejsce przypadło przeglądarce Internet Explorer 7, a ostatnie... grze Saper :-)

Serwis V3 przyznał jeszcze dwa wyróżnienia produktom, które z jakichś powodów nie zakwalifikowały się do pełnego rankingu. Są to OneNote, aplikacja do tworzenia i organizowania notatek - raczej niszowa, dlatego tylko wyróżnienie - i Flight Simulator, gra (a w zasadzie nawet coś więcej niż gra) bardzo dobrze znana chyba wszystkim fanom symulatorów lotu.

Po pełne opisy produktów i uzasadnienia wyboru odsyłamy na strony serwisu V3.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)