100 mln użytkowników Opery Mini miesięcznie

100 mln użytkowników Opery Mini miesięcznie

10.02.2011 11:39, aktualizacja: 10.02.2011 14:44

Zespół Opera Software chwali się, że z mobilnych wersji przeglądarki internetowej Opera korzysta już ponad 105 mln osób miesięcznie.

Największym powodzeniem cieszy się Opera Mini, która w ciągu miesiąca używana jest przez 90,4 mln internautów na całym świecie. Opera Mobile jest natomiast używana przez 15 mln osób. Według Opery Software w tym miesiącu Polska poprawiła swoją pozycję wśród krajów, w których najczęściej korzysta się z przeglądarek w telefonach komórkowych. Powodem tego był jednak nie tyle wzrost liczby użytkowników, co problemy w Egipcie. Tamtejsze władze w związku z protestami czasowo odłączyły obywatelom dostęp do Sieci. Spadła też liczba odwiedzin serwisu Onet, natomiast swoją pozycję na liście najczęściej odwiedzanych stron poprawił YouTube.

Na ten miesiąc Opera przygotowuje nowości. Podczas targów Mobile World Congress 2011 w Barcelonie (14-17 lutego), zaprezentowana zostanie kolejna wersja Opery Mini. Przeznaczona będzie ona na takie platformy jak Android, iOS (iPhone i iPad), Java 2 Platform Micro Edition (J2ME), BlackBerry czy Symbian. Szczegółów na temat nowych funkcji, które pojawią się w przeglądarce, jak dotąd nie zdradzono.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)