14 marca premiera stabilnego Internet Explorera 9

14 marca premiera stabilnego Internet Explorera 9

18.02.2011 13:40

Dzisiejszy wpis na The Windows Blog ujawnia datę premiery Internet Explorer 9.

Reprezentacja zespołu pracującego nad Internet Explorerem 9 pojawi się na konferencji SXSW w Austin, w czasie której w poniedziałek 14 marca odbędzie się wydarzenie pod hasłem Beauty of the Web. Według twórców przeglądarki Microsoftu, jest to doskonała okazja aby zaprezentować jej stabilne wydanie. Hasło przewodnie imprezy ich zdaniem opisuje Internet Explorera 9 i jego nowoczesny interfejs, akcelerację sprzętową i wykorzystanie nowoczesnych standardów.

Wydana w zeszłym tygodniu wersja RC Internet Explorera 9 dobrze prezentuje możliwości stabilnej wersji przeglądarki. Odświeżone karty i przyciski na pasku adresowym nadają przeglądarce nowoczesny wygląd. Mechanizmu filtrowania kontrolek ActiveX umożliwia użytkownikom nadzorowanie materiałów dostępnych za ich pośrednictwem na odwiedzanych stronach. Istotną nowością jest też Tracking Protection, czyli ochrona przed śledzeniem, która wyewoluowała z trybu InPrivate dostępnego w IE8. Nowe rozwiązanie ma opierać się na subskrypcji listy stron, które wykorzystywane są do zbierania informacji o użytkownikach.

O liczbie użytkowników czekających na premierę przeglądarki Microsoftu świadczyć może choćby imponująca liczba pobrań bety. Na początku miesiąca z Internet Explorera 9 beta korzystało 0,5% internautów na całym świecie.

Polską wersję RC przeglądarki Internet Explorer 9 dla systemu Windows 7 można pobrać z naszego portalu z działu Programy -> Internet i komunikacja -> Przeglądarki stron WWW. W opisie znajdują się również odnośniki do wersji dla Windows Vista.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)