1983 – pierwszy polski serial Netfliksa obejrzymy jeszcze w tym roku

Netflix na smartfonie z depositphotos
Netflix na smartfonie z depositphotos
Oskar Ziomek

06.03.2018 11:10, aktual.: 12.06.2018 16:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy, którzy jak dotąd nie zdecydowali się skorzystać z oferty Netfliksa, wkrótce mogą zyskać powód, by się nim zainteresować. Podjęto bowiem właśnie decyzję o rozpoczęciu produkcji pierwszego polskiego serialu zatytułowanego 1983 w ramach Netflix Originals. To kolejny krok, dzięki któremu serwis ma się stać bardziej atrakcyjny w Polsce, ale dla firmy ma także oznaczać rozwój w Europie ogólnie.

Serial składać się będzie z ośmiu odcinków i będzie reżyserowany przez Agnieszkę Holland, Katarzynę Adamik, Olgę Chajdas oraz Agnieszkę Smoczyńsk. Wśród aktorów zobaczymy natomiast między innymi Roberta Więckiewicza, Macieja Musiała, Michalinę Olszańską, Andrzeja Chyrę i Edytę Olszówkę. Serial nagrywany będzie w całości w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz na Śląsku.

  1. W 2018 na Netflix.

— Netflix Polska (@NetflixPL) 6 marca 2018Akcja odbywać się będzie w 2003 roku i odwoływać do ataku terrorystycznego, który miał miejsce 20 lat wcześniej i zatrzymał bieg wyzwolenia Polski i późniejszy upadek Związku Radzieckiego. Główni bohaterowie, a więc oficer śledczy (Robert Więckiewicz) oraz student prawa (Maciej Musiał) dociekać będą szczegółów związanych z decyzjami rządu. W efekcie ich poczynań, wkrótce odkryją niespodziewane fakty, które rządzący będą się starali utrzymać w tajemnicy za wszelką cenę.

Wspaniałe ekipy, polskie talenty | 1983 | Netflix

Rozpoczęciem współpracy Netfliksa z polską załogą twórców cieszą się nie tylko aktorzy, operatorzy, producenci i reżyserzy z Agnieszką Holland na czele, ale także Erik Barmack z Netfliksa: Jestem pewien, że 1983 spodoba się nie tylko widzom z Polski, ale także użytkownikom Netfliksa z całego świata. Zgodnie z udostępnionymi informacjami, produkcja serialu już się rozpoczęła. Premiery na Netfliksie spodziewać się natomiast można w późniejszym czasie bieżącego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)