Użytkownicy, którzy jak dotąd nie zdecydowali się skorzystać z oferty Netfliksa, wkrótce mogą zyskać powód, by się nim zainteresować. Podjęto bowiem właśnie decyzję o rozpoczęciu produkcji pierwszego polskiego serialu zatytułowanego 1983 w ramach Netflix Originals. To kolejny krok, dzięki któremu serwis ma się stać bardziej atrakcyjny w Polsce, ale dla firmy ma także oznaczać rozwój w Europie ogólnie.

bETOByXp

Serial składać się będzie z ośmiu odcinków i będzie reżyserowany przez Agnieszkę Holland, Katarzynę Adamik, Olgę Chajdas oraz Agnieszkę Smoczyńsk. Wśród aktorów zobaczymy natomiast między innymi Roberta Więckiewicza, Macieja Musiała, Michalinę Olszańską, Andrzeja Chyrę i Edytę Olszówkę. Serial nagrywany będzie w całości w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz na Śląsku.

  1. W 2018 na Netflix.

— Netflix Polska (@NetflixPL) 6 marca 2018Akcja odbywać się będzie w 2003 roku i odwoływać do ataku terrorystycznego, który miał miejsce 20 lat wcześniej i zatrzymał bieg wyzwolenia Polski i późniejszy upadek Związku Radzieckiego. Główni bohaterowie, a więc oficer śledczy (Robert Więckiewicz) oraz student prawa (Maciej Musiał) dociekać będą szczegółów związanych z decyzjami rządu. W efekcie ich poczynań, wkrótce odkryją niespodziewane fakty, które rządzący będą się starali utrzymać w tajemnicy za wszelką cenę.

Wspaniałe ekipy, polskie talenty | 1983 | Netflix

Rozpoczęciem współpracy Netfliksa z polską załogą twórców cieszą się nie tylko aktorzy, operatorzy, producenci i reżyserzy z Agnieszką Holland na czele, ale także Erik Barmack z Netfliksa: Jestem pewien, że 1983 spodoba się nie tylko widzom z Polski, ale także użytkownikom Netfliksa z całego świata. Zgodnie z udostępnionymi informacjami, produkcja serialu już się rozpoczęła. Premiery na Netfliksie spodziewać się natomiast można w późniejszym czasie bieżącego roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (57)
bETOByYn