20 lat więzienia za cyberprzestępstwa

20 lat więzienia za cyberprzestępstwa

26.03.2010 15:27

Albert Gonzalez, jeden z największych cyberprzestępców w historii USA, został skazany przez sąd w Bostonie na 20 lat więzienia - informuje CNET. Gonzalez zdobył miliony dolarów kradnąc numery kart kredytowych.

Jest to najsurowszy - jak dotąd - wyrok amerykańskiego sądu w sprawie przestępstw dokonanych za pomocą Internetu. 28-latek z Miami przyznał się do kradzieży ponad 40 mln dolarów z kart kredytowych. W latach 2005-2007 cyberprzestępca włamywał się do baz danych takich sprzedawców jak TJX Cos Inc, BJ's Wholesale Club Inc czy Barnes & Noble. W sumie straty wywołane działaniami Gonzaleza mogły wynieść nawet 200 mln dolarów. Wstrząsnął częścią naszego systemu finansowego - powiedział dla Independent prokurator Stephen Heymann. Podczas procesu Gonzalez przyznał się także do innych przestępstw - m.in. kradzieży dokumentów. W międzyczasie doczekał się własnej strony w Wikipedii.

Na 20 latach odsiadki może się nie skończyć. Gonzalez jest w trakcie jeszcze jednego procesu. W New Jersey oskarżono go również o kradzież numerów kart kredytowych. Cyberprzestępca miał uzyskać je od takich firm jak Heartland Payment Systems, 7-Eleven i Hannaford Bros.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)