30 kwietnia na terenie Unii Europejskiej znacząco potanieje roaming

30 kwietnia na terenie Unii Europejskiej znacząco potanieje roaming

26.04.2016 13:08, aktual.: 26.04.2016 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od lat Unia Europejska zmierza do ujednolicenia systemu płatności za połączenia objęte roamingiem, oczywiście w obrębie państw członkowskich. Wiemy, że na przyszły rok planowane jest całkowite ich zniesienie. Niemniej początek zmian czeka nas już za kilka dni.

30 kwietnia rozpocznie się bowiem okres przejściowy pomiędzy stosowaniem dotychczasowych stawek za roaming a kolejnym etapem zmian w przyszłym roku. Oznacza to istotną redukcję opłat, jakie przyjdzie płacić obywatelom państw członkowskich UE za usługi telekomunikacyjne poza państwem, w którym działa operator.

Od przyszłej soboty (30/04) spadają ceny za roaming w UE! RT i podaj dalej dobrą wiadomość! pic.twitter.com/sYcStfPVI0

— Parlament Europejski (@Europarl_PL) 23 kwietnia 2016W praktyce oznacza to, że już za 4 dni maksymalna opłata, jaką będą mogli pobierać operatorzy za usługę roamingu wyniesie równowartość 5 centów (21 groszy) za minutę połączenia telefonicznego, 2 centy z SMS-a (9 groszy) oraz 5 centów za megabajt danych. Oznacza to obniżki w stosunku do dotychczasowych regulacji o kolejno 14, 4 i 15 centów, co pozwoli na zauważalne oszczędności.

Taki cennik pozostanie obowiązujący aż do czerwca przyszłego roku. Wówczas bowiem zacznie obowiązywać ostatni etap integracji europejskich rynków telekomunikacyjnych, co oznacza, że zniesione zostanie naliczanie jakichkolwiek dodatkowych opłat za korzystanie z usług telekomunikacyjnych poza państwem, w którym numer został zarejestrowany.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)