30 lat po IBM PC jego twórca wieszczy koniec ery pecetów

30 lat po IBM PC jego twórca wieszczy koniec ery pecetów

11.08.2011 11:49, aktualizacja: 11.08.2011 12:05

Podczas gdy Microsoft obchodzi 30 lecie pierwszego IBM PC, producent komputera, firma IBM jest zdania, że nadszedł koniec ery pecetów.

Koniec PC? Mimo pojawiającej się co jakiś czas frazy, dzisiaj to trudny do wyobrażenia sobie scenariusz. Komputery osobiste to wciąż najpopularniejsze narzędzie, z którego korzysta na co dzień kilka miliardów ludzi. Gdyby dzisiaj miały zniknąć z powierzchni ziemi, wywołałoby to niemały zamęt. A jednak, zdaniem inżynierów IBM, nadeszła już era post-pecetowa. Taką opinię opublikował jeden z twórców pierwszych IBM PC, Mark Dean. Kiedy pomagałem projektować peceta, nie myślałem, że dożyję czasów jego upadku, napisał na blogu Dean.

IBM z produkcji PC wycofał się już ładnych parę lat temu, sprzedając w 2005 roku biznes firmie Lenovo. Firma chce teraz odnaleźć się w nowej epoce, gdzie pecet nie odgrywa już tak dużej roli, co kiedyś. Moim głównym komputerem jest obecnie tablet, stwierdza Dean. Historię współpracy z IBM podsumowuje tymczasem Frank X. Shaw z Microsoftu. Wcześniej obchodziliśmy 30-lecie MS DOS, teraz przyszła pora na świętowanie pierwszego IBM PC. I chociaż twórca systemu Windows nadal wierzy w pecety, to jednak coraz większe miejsce w firmie zajmuje nowa działalność. To między innymi Windows Phone, Xbox czy chmura obliczeniowa. Nawet przygotowywany Windows 8 ma być próbą połączenia epoki PC z nową erą. Czy to się uda, okaże się już całkiem niedługo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (113)