33-latek sprzedawał sprzęt elektroniczny, którego nie miał. Grozi mu 8 lat więzienia

33‑latek sprzedawał sprzęt elektroniczny, którego nie miał. Grozi mu 8 lat więzienia

33-latek okradał ludzi przez internet. Grozi mu 8 lat więzienia (fot. Flickr)
33-latek okradał ludzi przez internet. Grozi mu 8 lat więzienia (fot. Flickr)
08.02.2021 12:00, aktualizacja: 08.02.2021 13:15

Komenda Wojewódzka Policji w Opolu poinformowała o zatrzymaniu 33-latka zajmującego się oszukiwaniem ludzi w sieci. Mężczyzna oferował na aukcjach internetowych sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Namysłowscy policjanci zajmujący się walką z cyberprzestępczością zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne przestępstwa internetowe. 33-latek oszukał kilkanaście osób oferując im fikcyjny sprzęt elektroniczny. Oskarżony, który jak dotąd usłyszał łącznie 10 zarzutów posługiwał się kilkoma fałszywymi profilami internetowymi.

  • Mężczyzna miał na popularnych portalach internetowych oferować przedmioty, których nigdy nie posiadał. 33-latek po stworzeniu fikcyjnego konta, za pomocą zdjęć pozyskanych z internetu, prezentował sprzęt elektroniczny w atrakcyjnej cenie. Gdy otrzymywał pieniądze od zwycięzcy licytacji, natychmiast likwidował fikcyjne konto. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na ponad 10 000 złotych - czytamy na stronie policji.

Jak informują policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy. Wciąż zgłaszają się kolejne osoby, które kupowały przedmioty na licytacjach zatrzymanego mężczyzny. Obecnie trwa weryfikacja, czy otrzymały towar, za który zapłaciły.

Policja ostrzega przed przestępcami, którzy oszukują sprzedając fikcyjne towary w internecie lub wyłudzają dane osobowe, aby wykradać oszczędności poprzez konta bankowe. - Podczas zakupów w sieci zawsze weryfikujmy wiarygodność sprzedającego - apelują funkcjonariusze.

Policjanci proszą jednocześnie wszystkie osoby, które mogły porozumiewać się z podejrzanym mężczyzną w sprawie zakupu sprzętu elektronicznego o niezwłoczny kontakt. Funkcjonariusze prowadzą również własne śledztwo na podstawie posiadanej dużej bazy danych osób, które mogły zostać oszukane przez 33-letnie przestępcę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)