3D dla iPada już w App Store

3D dla iPada już w App Store

23.05.2011 17:48

Projekt umożliwiający wyświetlanie animacji 3D w iPadzie jest już dostępny dla wszystkich użytkowników. Z e-sklepu App Store można pobrać darmową aplikację i3D.

W połowie kwietnia informowaliśmy o ciekawym projekcie, którego zadaniem było wprowadzenie animacji 3D do urządzeń z systemem iOS. Animacje mogą być wyświetlane bez konieczności korzystania ze specjalnych okularów - urządzenie śledzi ruchy głowy użytkownika, dostosowując do nich wyświetlany obraz. Teraz z aplikacji może skorzystać każdy - wystarczy pobrać i3D z App Store. Program nie używa akcelerometru, a działa jedynie w oparciu o kamerę śledzącą ruchy głowy użytkownika. Toteż wyświetlana w iPadzie grafika zmienia swoje położenie zgodnie z ruchami osoby korzystającej z tabletu. Działanie narzędzia można obejrzeć na krótkim klipie wideo umieszczonym w serwisie YouTube.

Z i3D można skorzystać w takich urządzeniach z iOS jak iPad 2, iPhone 4 czy iPod touch 4 generacji. Program umożliwia na razie wyświetlenie jedynie kilku przykładowych animacji, dodajmy, dość słabej jakości. Naszym zdaniem znacznie lepiej działa podobne rozwiązania dostępne już na rynku, czyli przenośna konsola Nintendo 3D. Miejmy nadzieję, że twórcy i3D nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Dodajmy, że również Apple planuje szerzej wprowadzić 3D do iOS. Firma od 2009 roku posiada zarejestrowany patent dotyczący właśnie technologii 3D.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)