5G w smartfonach. MediaTek ma modem gotowy do testów

5G w smartfonach. MediaTek ma modem gotowy do testów

5G w smartfonach z czipami MediaTek
5G w smartfonach z czipami MediaTek
06.08.2019 12:19

5G powoli trafia do smartfonów. Modemu obsługujące standard 5G produkuje już Qualcomm (Snapdragon X50 był pierwszy), Huawei (Balong 5000), Samsung (Exynos 5100), swój wkład miał też Intel, ale oddział produkujący modemy sprzedał firmie Apple.

MediaTek został nieco w tyle. Konkurencja wyprzedziła go kilka miesięcy, ale prawdopodobnie nie jest to duża strata. Sieci w standardzie 5G jest na razie niewiele.

Spokojnie, tajwański producent dołączy swój produkt do listy modemów 5G. Będzie to układ Helio M70 – autorski czip z modemem 5G, wykonany w litografii 7 nm FinFET. W skład układu wejdzie procesor z rdzeniami Cotex-A77 i układ graficzny Mali-G77. Pod tym względem SoC MediaTeka nawet wyprzedzi konkurencję.

Konstrukcje testowe będą wysyłane do partnerów MediaTeka już w trzecim kwartale 2019 roku. Jeśli nie będzie z nimi żadnych problemów, SoC będzie dostępny na rynku na początku 2020 roku. Polityka cenowa MediaTeka każe nam wierzyć, że układy Helio M70 będą tańsze od konkurentów, więc finansowo MediaTek nie będzie stratny mimo opóźnień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)