7 przydatnych dodatków językowych do przeglądarek

7 przydatnych dodatków językowych do przeglądarek

7 przydatnych dodatków językowych do przeglądarek
Przemysław Kreft
06.05.2017 21:28, aktualizacja: 08.05.2017 20:06

Przeglądarka internetowa to podstawowy program, z którego większość z nas korzysta każdego dnia. Dla wielu osób jest to również narzędzie pracy – warto zadbać, by było jak najlepiej dopasowane do naszych potrzeb.

Poniżej znajdziecie zestawienie ciekawych i przydatnych dodatków językowych do przeglądarek internetowych. Pomogą one w tłumaczeniach, pozwolą na podszkolenie się z języka obcego i zadbają o poprawność językową wprowadzanego przez nas tekstu.

LanguageTool

Obraz

Dostępne na Firefoksa i Chrome’a.

LanguageTool to opensource'owe narzędzie korektorskie. Możemy dzięki niemu znacząco zwiększyć skuteczność poprawiania błędów językowych w naszej przeglądarce. Dodatek obsługuje 26 języków (w tym polski).

LanguageTool poprawia różnego rodzaju błędy: ortograficzne, składniowe, interpunkcyjne,, a jego obsługa sprowadza się do kliknięcia na ikonę dodatku, gdy chcemy poddać korekcie wpisany tekst.

Kypsis language immersion

Dostępne na Chrome’a.

Obraz
Obraz

Ciekawe rozszerzenie dla osób, które chcą wzbogacić zasób słownictwa w wybranym języku obcym. Kypsis language immersion tłumaczy bowiem część słów lub całych zdań podczas gdy przeglądamy internet. W ten sposób możemy w prosty sposób poznawać nowe zwroty (oryginalny wyraz jest dostępny po wskazaniu kursorem).

Dodatek opiera się na usłudze Yandex Translate i pozwala na ustawienie różnego rodzaju parametrów dotyczących tłumaczenia, jak procent tłumaczonej treści czy docelowy język.

Tłumacz Google

Dostępne na Chrome’a.

Obraz

Usługi tłumaczeniowej od Google nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest stale udoskonalana i dla wielu stała się synonimem słownika i translatora internetowego. Dodatek do przeglądarki Chrome ułatwia szybkie korzystanie z tego narzędzia.

Możemy dzięki niemu szybko przetłumaczyć całą stronę lub wybrane fragmenty tekstu.

ImTranslator

Dostępne na Firefoksa, Chrome’a i Operę.

Obraz

ImTranslator to bardzo rozbudowane narzędzie tłumaczeniowe, które korzysta z trzech usług zewnętrznych (w tym Google Tłumacz) i obsługuje ponad 90 języków. Do dyspozycji użytkownika jest kilka narzędzi. ImTranslator może działać w oddzielnym oknie, jako pop-up czy też wprowadzając tłumaczenie bezpośrednio na wyświetlanej stronie.

Dodatkowym atutem jest wirtualna klawiatura czy narzędzie do transliteracji, które ułatwiają obsługę języków wykorzystujących inne alfabety.

Grammarly

Dostępne na Firefoksa i Chrome’a.

Obraz

Grammarly to niezwykle przydatny dodatek dla osób piszących często w języku angielskim. Dba bowiem o poprawność wprowadzanego tekstu. Rozbudowane algorytmy wykrywają szeroką gamę błędów. Dodatkowo, Grammarly w wielu przypadkach oferuje pomocne wyjaśnienia dotyczące znalezionego błędu.

Dodatkowym atutem jest funkcja sprawdzania błędów w pisowni poszczególnych wyrazów i sugestie dotyczące lepszego doboru słów.

Talkie

Dostępne na Firefoksa i Chrome’a.

Obraz

Talkie to niewielki dodatek, który pozwala na odczytywanie tekstu na głos. Wystarczy zaznaczyć wybrany fragment i kliknąć na ikonę Talkie, by tekst został odczytany. Narzędzie obsługuje wiele języków i głosów, w tym polski.

Copy as HTML Link

Dostępne na Firefoksa.

Obraz

Copy as HTML Link nie jest rozszerzeniem bezpośrednio związanym z językiem, jednak może być przydatne w przygotowaniu tekstu do publikacji w Sieci. To proste narzędzie, które przyda się niezaawansowanym użytkownikom, którzy nie znają tagów HTML-a. Dodatek dodaje bowiem do menu kontekstowego opcję pozwalającą na stworzenie linku HTML do aktualnie odwiedzanej strony.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)