70 tysięcy aplikacji w Android Market

70 tysięcy aplikacji w Android Market

16.07.2010 13:43

Google poinformował, że w sklepie Android Market znajduje się obecnie około 70 tys. aplikacji. To mniej, niż przewidywały niedawne prognozy.

Android Market to obecnie największy konkurent dla e-sklepu App Store. Według statystyk z początku tygodnia liczba aplikacji w sklepie firmy Google mogła przekroczyć w czerwcu 90 tys, a w tym miesiącu miała osiągnąć liczbę 100 tys. aplikacji. Google rozwiał optymistyczne przewidywania. Jonathan Rosenberg podczas konferencji z okazji ogłoszenia wyników finansowych za drugi kwartał powiedział, że obecnie w e-sklepie znajduje się 70 tys. programów i gier. To duży skok od kwietnia (30 tys. aplikacji), ale nadal Android Market jest w tyle za App Store. W sklepie firmy Apple można znaleźć obecnie ponad 225 tys. gier i programów.

Rosenberg, jak podaje TechCrunch, poinformował również, że każdego dnia aktywowanych jest 160 tys. telefonów z systemem Android. To bardzo duża liczba - zdaniem Millennial Media tylko w zeszłym miesiącu w USA liczba internautów korzystających z systemu firmy Google wzrosła o 23%. Android ma jednak mocnego konkurenta, firmę Apple. Według tych samych badań za pomocą iOS z Internetem łączy się 56% Amerykanów korzystających ze smartfonów. To jest o 36% więcej, niż w maju tego roku. Mimo szybkiego rozwoju, Android wciąż pozostaje w tyle za iOS czy popularnym w USA BlackBerry.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)