76 mln użytkowników Opery Mini - nowy raport o mobilnym Internecie

25.11.2010 14:45, aktual.: 25.11.2010 15:04

Wzrasta liczba użytkowników przeglądarki internetowej Opera Mini. W poprzednim miesiącu było ich 76,3 mln na całym świecie.

Ten rok okazał się dobrym okresem dla przeglądarki Opera Mini. Aplikacja, która w październiku skończyła 5 lat, zadebiutowała i została bardzo dobrze przyjęta w sklepie App Store, wydano też nowe wersje dla Androida czy Symbiana. W październiku z Opery Mini korzystało już 76,3 mln internautów, co stanowi wzrost aż o 92% w porównaniu z analogicznym okresem w 2009 roku. Użytkownicy przeglądarki w ostatnim miesiącu odwiedzili w sumie 41,6 mld stron internetowych, generując ponad 616 mln MB skompresowanych danych dla operatorów na całym świecie.

Polska i Niemcy spadły nieco w rankingu 20 krajów, których obywatele najczęściej korzystają z Opery Mini. Wyprzedziły ich takie państwa jak Kazachstan, Białoruś, Egipt czy Filipiny. Opublikowano również ciekawe statystyki dotyczące młodych użytkowników telefonów komórkowych. Dzisiejsi 18- i 27-latkowie chętnie dzielą się z zdjęciami za pośrednictwem telefonów (90% w USA), ale prawie nie czytają gazet (53% w USA i 57% w Chinach). Wzrasta również znajomość zagrożeń wynikających z ujawniania prywatnych danych online. W Stanach Zjednoczonych 49% młodych ludzi zdaje sobie sprawę z tego typu zagrożeń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)