A jednak, aktualizacja do mobilnego Windowsa 10 wystartowała

A jednak, aktualizacja do mobilnego Windowsa 10 wystartowała

A jednak, aktualizacja do mobilnego Windowsa 10 wystartowała
17.03.2016 18:01, aktualizacja: 28.08.2017 17:39

Po lipcowej premierze pulpitowej wersji Windowsa 10 i prezentacji mobilnych okienek na nowych smartfonach w grudniu, nadeszła długo wyczekiwana chwila dla użytkowników starszych wersji tego systemu operacyjnego na urządzeniach mobilnych. Potwierdziły się wczorajsze przecieki dotyczące aktualizacji smartfonów z Windows Phone 8.1 do Windowsa 10. Ta właśnie się rozpoczęła.Rozpoczęcie procesu aktualizacji ogłoszono już oficjalnie na blogu Microsoftu. Oczywiście nie oznacza to, że najnowszego mobilnego Windowsa otrzymają już dzisiaj wszyscy. Został on udostępniony dla następujących modeli smartfonów:

Wraz z rozpoczęciem aktualizacji, Microsoft uaktualnił także narzędzie UpdateAdvisor. Pozwala ono na sprawdzenie kompatybilności, a także bezproblemową migrację na najnowszą wersje mobilnego Windowsa. Mowa tutaj między innymi o kopii zapasowej plików na karcie SD lub w usłudze One Drive.

Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące aktualizacji dostępne są na stronie internetowej Microsoftu. Przed aktualizacją zaleca się oczywiście stworzenie wspomnianej kopii zapasowej danych. W razie problemów możliwe jest przywrócenie starszej wersji systemu za pomocą Windows Device Recovery Tool.

Mobilny Windows 10 odnotował zatem w stosunku do pierwotnych zapowiedzi blisko czteromiesięczne spóźnienie. W ciągu najbliższych dni okaże się, jaki będzie to miało wpływ na popularność systemu na urządzeniach mobilnych. Z jego funkcjami i zmianami w stosunku do poprzedniej wersji można zapoznać się w naszej recenzji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (216)