Acronis wydaje polską wersję Disk Director 11 Home

Acronis wydaje polską wersję Disk Director 11 Home

Wojciech Kowasz
26.08.2010 13:47

W sprzedaży pojawiła się polska wersja Acronis Disk Director 11 Home, kompleksowego narzędzia do zarządzania dyskami oraz odzyskiwania danych.

Acronis Disk Director pozwala łatwo i szybko zarządzać zainstalowanymi w komputerze dyskami twardymi, odzyskiwać usunięte partycje oraz zabezpieczyć dane przed ich utratą. Wśród dużej liczby oferowanych opcji znaleźć można zarówno te podstawowe jak tworzenie, usuwanie, dzielenie, scalanie, formatowanie, kopiowanie i zmiana oznaczenia partycji, jak również rzadziej spotykane w tego typu oprogramowaniu - konwertowanie typu partycji, wykrywanie błędów na dysku, defragmentacja, rozkładanie woluminu na kilku dyskach czy też tworzenie archiwów lustrzanych. Wbudowany generator nośnika startowego sprawia, że z programu korzystać możemy nawet jeśli system operacyjny się nie uruchamia.

Acronis Disk Director 11 Home wspiera systemy plików FAT16, FAT32, NTFS, Ext2, Ext3, Reiser FS3 oraz Linux SWAP, obsługując przy tym woluminy do 2 TB na dyskach MBR i dowolnego rozmiaru na dyskach GPT. Najnowsza wersja wzbogacona została o obsługę dysków dynamicznych i woluminów dublowanych. Pojawiła się również możliwość sklonowania dysku na zastępczy dysk twardy bez konieczności reinstalacji systemu. Acronis Disk Director 11 Home lepiej współpracuje także z systemem Windows 7 i architekturą 64-bitową.

Acronis Disk Director 11 Home jest już dostępny w polskiej wersji językowej w sugerowanej cenie ok. 39,95 euro (ok. 160 zł). Wersje korporacyjne tego rozwiązania dla stacji roboczych i serwerów zostaną wprowadzone nieco później, ale jeszcze w tym roku. Wersję demonstracyjną Acronis Disk Director 11 Home można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia dyskowe i plikowe. Niestety jest ona mocno ograniczona, pozwala jedynie na manipulowanie woluminami o rozmiarze do 100 MB.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)