ActiveSync w Hotmailu będzie w poniedziałek

ActiveSync w Hotmailu będzie w poniedziałek

Wojciech Kowasz
27.08.2010 12:27

Dobra wiadomość dla użytkowników Windows Live Hotmail czekających na wprowadzenie zapowiadanej obsługi ActiveSync - usługa wystartuje już w poniedziałek.

Synchronizacja konta Hotmail poprzez ActiveSync to gratka dla posiadaczy smartfonów z obsługą tego protokołu. Umożliwia on pobieranie poczty, kalendarza, zadań i kontaktów na żywo, w technologii "push e-mail", zupełnie tak jak podczas korzystania z serwera Exchange. Wiadomości są wysyłane bezpośrednio do urządzenia przez serwer od razu po nadejściu do skrzynki. Niestety skorzystać z tej nowości zdążyli nieliczni - wkrótce po uruchomieniu usługi Microsoft zablokował możliwość logowania z telefonów dla nowych użytkowników tłumacząc się zbyt dużym zainteresowaniem i przeciążeniem serwerów. Kiedy wszystko wróci do normy, to pozostawało tajemnicą.

W udzielonym wczoraj wywiadzie dla serwisu CNET Dharmesh Mehta z Microsoftu zapowiedział, że ActiveSync w Hotmailu wróci już w najbliższy poniedziałek. Jeśli firma faktycznie zdąży uporać się ze wszystkimi problemami do poniedziałku, wówczas w Hotmailu zostanie już tylko jedna duża nowość zapowiadana, ale jeszcze nieudostępniona - pełna obsługa SSL, nie tylko podczas logowania. Na ten temat niestety Mehta nie wypowiadał się już tak precyzyjnie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)