Activity Stream w Firefoksie 56. Program Test Pilot w końcu przynosi rezultaty

Activity Stream w Firefoksie 56. Program Test Pilot w końcu przynosi rezultaty

Activity Stream w Firefoksie 56. Program Test Pilot w końcu przynosi rezultaty
02.02.2017 15:56, aktualizacja: 02.02.2017 17:50

W styczniu Mozilla zaprezentowała w programie Test Pilot nowe rozszerzenie, CLIQZ, które jednak pełnie możliwości oferuje tylko użytkownikom niemieckojęzycznym. Było to okazją do szerszego podsumowania (braku) efektów programu Test Pilot. Przez osiem miesięcy, jakie minęły od jego wznowienia, żadna testowana w nim nowość nie trafiła do stabilnego wydania przeglądarki.

Ale to ma się już wkrótce zmienić. Mozilla potwierdziła właśnie, że w Firefoksie 56, który premierę ma mieć w sierpniu, pojawi się testowana dziś w ramach Test Pilot funkcja Activity Stream. Oznacza to, że wkrótce w Firefoksie zmieni się zawartość nowo otwartych kart, jak i domyślna strona domowa.

Obraz

Mozilla chce, aby Activiity Stream miał zapewniać szybką możliwość powrotu do porzuconych wcześniej witryn. W praktyce jednak trudno stwierdzić, aby nowa zawartość pustej karty oferowała możliwości wyróżniające się jakkolwiek na tle tego, co oferuje konkurencja. Na samej górze znajduje się zatem pole wyszukiwarki, niżej znajdują się miniatury najczęściej odwiedzanych witryn.

Jeszcze niżej wyświetlane są strony, z których użytkownik korzystał w ostatnim czasie. Firefox ma w ten sposób dostarczać interesujących materiałów w formie prostokątnych miniatur opatrzonych grafiką. Pod nimi znajduje się czytelna lista ostatnich aktywności – wyświetlania stron, wyszukiwania w Google, etc. Wszystko to w celu umożliwienia najszybszego powrotu do witryn, które użytkownik przeglądał wcześniej.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)