Adobe AIR trafia do Android Market

Adobe AIR trafia do Android Market

08.10.2010 15:10

Firma Adobe wprowadziła dla smartfonów z systemem Android środowisko AIR. Dzięki temu klienci Android Market będą mogli korzystać z większej puli aplikacji.

Wieloplatformowe środowisko AIR umożliwia tworzenie aplikacji, które mogą być uruchamiane na różnych platformach. Dzięki tej technologii deweloperzy mogą wprowadzać gry i programy, z których będziemy korzystać nie tylko w telefonach komórkowych, ale także w komputerach. Wprowadzając AIR do Android Market Adobe chce ułatwić deweloperom prace nad aplikacjami, a użytkownikom dostęp do większej ich liczby. O szczegółach publikowania w e-sklepie firmy Google informuje na swoim blogu Ryan Stewart z Adobe.

To już kolejny krok Adobe w kierunku upowszechnienia swoich narzędzi dla smartfonów. Wcześniej firma wprowadziła Flash Playera dla Androida, zabiegała także o umożliwienie deweloperom pracy nad aplikacjami dla sklepu App Store za pomocą narzędzi firm trzecich. W ten sposób Adobe stara się dowieść, że jego technologie mogą z powodzeniem być stosowane w smartfonach urządzeniach przenośnych. Adobe AIR dostępny jest dla systemu Android 2.2 Froyo. Wkrótce w sklepie Android Market pojawią się zapewne pierwsze aplikacje korzystające z technologii firmy Adobe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)