Adobe aktualizuje narzędzia dla deweloperów - Flash Buildera i Flex

Adobe aktualizuje narzędzia dla deweloperów - Flash Buildera i Flex

20.06.2011 11:49

Adobe wydało aktualizację narzędzi umożliwiających projektowanie interfejsu oraz debugowanie dla języka Flex. Firma w ten sposób chce umocnić swoją pozycję na rynku urządzeń mobilnych.

Mimo konfliktu z Apple’em, firma Adobe nie tylko nie wycofała się z urządzeń przenośnych, ale stara się być coraz bardziej obecna na tym rynku. Flash Player z powodzeniem używany jest w smartfonach z Androidem, rok temu przebudowano również narzędzia do tworzenia aplikacji. Za ich pomocą deweloperzy mogą w prosty sposób przygotowywać gry i programy dla takich e-sklepów jak Android Market, BlackBerry App World i App Store. Przy użyciu takich programów jak Flash Builder 4.5 czy Flex 4.5 Adobe chce zbudować ekosystem, który zapewni firmie trwałą pozycję na rynku. Firma zachęca programistów hasłem jedno narzędzie, jeden framework, jedna baza kodu.

Flash Builder 4.5 i Flex 4.5 wchodzą w skład Creative Suite 5.5, ale mogą być również nabyte osobno. Flash Builder 4.5 w wersji Standard dostępny jest w cenie 249 dolarów, zaś aktualizacja z wcześniejszej wersji kosztuje 49 dolarów. Wersja Premium programu to wydatek rzędu 699 dolarów. Darmową wersję 60-dniową (trial) Flash Buildera 4.5 można pobrać z naszego portalu w wersjach dla systemu Windows oraz Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)