Adobe cieszy się z dobrych wyników finansowych

Adobe cieszy się z dobrych wyników finansowych

22.06.2011 12:53

Adobe ma się z czego cieszyć - jego wyniki finansowe za drugi kwartał tego roku przerosły oczekiwania analityków. Firma zarobiła na czysto 280 mln dolarów.

Przychód za drugi kwartał roku obrachunkowego wyniósł ponad 1 mld dolarów, co stanowi wzrost o 9% w skali roku. Adobe zakładał nieco niższy przychód - około 970 mln dolarów. Zysk netto wzrósł o 20% (zgodnie z zasadami GAAP - o 54%) i wyniósł 229 mln. W ostatnim kwartale Adobe odkupił własne akcje za cenę 13,7 mln dolarów. Przepływy pieniężne z działalności wyniosły 389 mln dolarów. Adobe liczy, że dzięki dobrym wynikom finansowym w minionym kwartale uda mu się osiągnąć 10% wzrost przychodów w skali roku.

Firma nie podała niestety, które z gałęzi prowadzonej przez nią działalności okazały się najbardziej dochodowe. Szczególnie ciekawym zagadnieniem jest rynek urządzeń mobilnych, o który od niedawna ostro walczy Adobe. Na początku tego miesiąca szef firmy, Shantanu Narayen, zapowiedział, że do końca tego roku na rynku powinno pojawić się 130 mln telefonów z Flashem. Z kolei w poniedziałek Adobe wydał aktualizację narzędzi do tworzenia aplikacji na potrzeby urządzeń mobilnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)