Adobe Creative Suite 5 w kwietniu

Adobe Creative Suite 5 w kwietniu

24.03.2010 11:27

Adobe zapowiedział, że najnowsza wersja pakietu graficznego Creative Suite 5 (Adobe CS5) zostanie zaprezentowana 12 kwietnia. Dostępna będzie wersja zarówno dla Maków jak i pecetów.

Pakiet CS5 dedykowany jest dla profesjonalistów, którzy zajmują się projektowaniem stron WWW, a także zaawansowaną edycją grafiki i filmów wideo. W skład zestawu wchodzą takie programy jak Photoshop, Acrobat, Flash, Dreamweaver, InDesign oparte na różnych technologiach (np. PostScript, PDF czy Flash). W CS5 pojawią się takie nowości jak obecne w Photoshop CS5 narzędzia do retuszu, dzięki którym łatwo można usuwać wybrane elementy scen czy filtry przeznaczone do obsługi 3D. Wprowadzono zmiany w programach Flash CS5 i Dreamweaver CS5 - oba będą lepiej współpracować z ActionScript. Z kolei w InDesign CS5 pojawią się funkcje umożliwiające tworzenie elektronicznych publikacji z wykorzystaniem Flasha.

12 kwietnia Adobe jedynie zaprezentuje możliwości CS5, natomiast sam produkt trafi do sprzedaży w późniejszym terminie. Według niektórych analityków może to być nawet październik. Po zakończeniu spotkania, które będzie transmitowane przez Internet (za pośrednictwem Adobe TV), będzie można składać pierwsze zamówienia na CS5. Oczywiście firma wcześniej ogłosi także cenę pakietu. Na stronie internetowej Adobe już można zapisywać się na konferencję, która rozpocznie się o godzinie 16 naszego czasu.

Ostatnia wersja pakietu (CS4) zaprezentowana była we wrześniu 2008 roku, a wprowadzona do sprzedaży w grudniu. Pierwsze informacje o premierze CS5 publikowaliśmy już w lutym tego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)