Adobe Flash Player 10.1 w wersji stabilnej

Adobe Flash Player 10.1 w wersji stabilnej

11.06.2010 11:25, aktualizacja: 11.06.2010 11:41

Firma Adobe udostępniła finalną wersję aplikacji Flash Player 10.1. Narzędzie może zostać zainstalowane w komputerach wyposażonych w system operacyjny Windows, Mac OS X oraz Linux.

W najnowszej wersji Flash Playera usprawniono działanie aplikacji i zarządzanie energią. Program szybciej wyświetla materiały, zredukowano również zużycie zasobów pamięci. Dotyczy to w szczególności aplikacji korzystających z większych map bitowych. Zmiany dotyczą również ActionScriptu, wyświetlania materiałów wideo czy trybu prywatnego przeglądania. Dla systemów Windows 7 i Vista wprowadzono obsługę kodeka H.264 do odtwarzania materiałów wideo. Z kolei wersja dla Mac OS X została w dużej części na nowo przepisana. Interfejs, animacja czy drukowanie korzystają teraz z Cocoa. Tylko niektóre z elementów Flash Playera pozostały w starszym interfejsie programowania Carbon. Więcej informacji na temat wprowadzonych zmian dostępnych jest na stronach Adobe.

Program obsługuje takie przeglądarki jak Internet Explorer, Firefox, Chrome, Opera i Safari. Adobe pracuje obecnie nad integracją Flash Playera z Chrome. Pozwoli to na automatyczną aktualizację programu podczas instalacji przeglądarki. Producent zachęca do jak najszybszego zaktualizowania Flash Playera. Wcześniejsze wersje posiadały poważne luki w bezpieczeństwie, które mogły w łatwy sposób być wykorzystane przez cyberprzestępców. Flash Playera w wersji 10.1 można pobrać ze stron naszego vortalu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)