Adobe Flash Player 10.2 ze Stage Video już stabilny

09.02.2011 14:49, aktual.: 10.02.2011 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydana dziś wersja 10.2.152.26 Adobe Flash Playera, zgodnie z blogiem Adobe uważana za finalną, wprowadza akecelerowane sprzętowo odtwarzanie wideo w wysokiej rozdzielczości.

Akceleracja sprzętowa odtwarzania, nazywana przez Adobe Stage Video, w połączeniu z wprowadzonym z wersji 10.1 odtwarzacza przyśpieszanym sprzętowo dekodowaniem H.264, ma zapewnić płynne i bardzo wydajne odtwarzanie filmów w rozdzielczości 1080p. Według informacji podanych przez Adobe, Stage Video pozwala zredukować zużycie procesora podczas odtwarzania filmów HD nawet o 85%. Ze strony dostawców materiałów Stage Video wymaga drobnej zmiany w odtwarzaczu SWF, ale większe portale, jak YouTube i Vimeo, już zaimplementowały niezbędne zmiany. Wsparcie dla Stage Video będzie także częścią akcelerowanego renderera Internet Explorera 9 i znajdzie się w Google Chrome.

Ponadto do stabilnego wydania Flash Playera trafiły inne nowości znane z wersji testowej, jak odtwarzanie pełnoekranowe na wielu monitorach i natywne kursory myszy. Rendering subpikselowy w tej wersji Flash również został poprawiony, co owocuje wyświetlaniem wyraźniejszego tekstu.

Stage Video w wersji Flash Playera dla Mac OS X dostępne jest na wszystkich modelach Maców wyposażonych w karty graficzne Nvidia GeForce 9400M i mocniejsze. Z wydaniem tej wersji, Adobe zupełnie zrezygnowało ze wspierania odtwarzacza dla Maków z procesorem PowerPC i nie będzie wydawać nawet aktualizacji związanych z bezpieczeństwem. Obecnie wymagania Adobe Flash Playera dla Mac OS X to komputer z procesorem Intela i system Mac OS X 10.4 lub nowszy.

Najnowszą wersję Adobe Flash Playera można pobrać dla systemów Windows, Linux i Mac OS X w dziale Programy -> Dodatki -> Rozszerzenia programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)