Adobe łata kolejne dziury w Readerze i Acrobacie

Adobe łata kolejne dziury w Readerze i Acrobacie

14.09.2011 14:26, aktualizacja: 14.09.2011 14:56

Adobe wydał aktualizację swoich programów do obsługi dokumentów PDF. W aplikacjach Adobe Reader i Adobe Acrobat załatano łącznie 14 luk.

Informacje o kolejnych dziurach wykrytych w oprogramowaniu Adobe nie wzbudzają już wielkiej sensacji. Dobrze jednak, że firma reaguje na zgłoszenia i regularnie usuwa luki. Tym razem było ich 14, dotyczyły najnowszych wersji programów, a za ich pośrednictwem cyberprzestępcy mogli zaatakować systemy Windows, Linux i Mac OS X. W wydaniu 10.1.1, które usuwa wykryte luki pojawiła się też nowa funkcja — dodatkowa ochrona systemu Windows dzięki pracy w tzw. piaskownicy. Funkcja ta nie pojawiła się natomiast jak dotąd dla innych platform.

Adobe zaktualizował również listę Adobe Approved Trust List (AATL). Usunięto z niej wszystkie certyfikaty DigiNotar. Związane jest to z niedawnym sfałszowaniem certyfikatów tej firmy przez cyberprzestępców. Więcej na ten temat można przeczytać na blogu firmy. Kolejna aktualizacja bezpieczeństwa przewidywana jest na 13 grudnia tego roku. Przypomnijmy, że po ostatnim uaktualnieniu swoich programów Adobe został skrytykowany za brak podziękowań dla osób, które przyczyniły się do wykrycia luk.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)