Adobe prezentuje połączenia wideo peer-to-peer dla smartfonów

Adobe prezentuje połączenia wideo peer-to-peer dla smartfonów

26.07.2010 11:43

W oparciu o technologię AIR Adobe chce wprowadzić narzędzie do rozmów wideo peer-to-peer między użytkownikami smartfonów. Udostępniono już krótki filmik prezentujący możliwości przygotowywanego narzędzia.

Film prezentujący działanie P2P Video call zamieścił serwis Engadget. Adobe chce, aby jego nowa usługa umożliwiała połączenia wideo między użytkownikami różnych typów smartfonów, a także komputerów. Oczywiście, tylko tych urządzeń, które obsługują Flasha. Oznacza to, że program najprawdopodobniej nie będzie dostępny dla systemu iOS. Oprócz rozmów wideo będzie można również przesyłać komunikaty tekstowe. Na zaprezentowanym klipie widać, że proponowane przez Adobe narzędzie wymaga jeszcze sporo pracy - na przykład obraz wideo podczas bardziej gwałtownych ruchów telefonem „zamraża się”. Również interfejs programu nie jest jeszcze dopracowany.

Projekt firmy Adobe prócz możliwości kontaktowania się ze sobą dwóch użytkowników wprowadzi także grupowe rozmowy wideo. Program będzie dostępny w wersji desktopowej dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. W smartfonach na pewno pojawi się dla Androida, narzędziem zainteresowany jest również producent telefonów BlackBerry. Adobe zapowiada, że więcej funkcji i możliwości pojawi się po wprowadzeniu aktualizacji AIR do wersji 2.5.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)