Adobe Reader X już dostępny

Adobe Reader X już dostępny

19.11.2010 10:32, aktualizacja: 19.11.2010 13:04

Po udostępnieniu Adobe Acrobata X Pro przyszła pora na Adobe Readera X — popularną przeglądarkę dokumentów zapisanych w formacie PDF. Najnowsza wersja programu dostępna jest dla systemów Windows, Mac OS X oraz Android.

Jest to pierwsza edycja popularnej przeglądarki, która separuje proces wyświetlania dokumentu od systemu operacyjnego i innych programów zgodnie z modelem bezpieczeństwa znanym pod nazwą piaskownicy (sandbox). Jest to odpowiedź na ogromną liczbę ataków przeprowadzonych z użyciem dokumentów w formacie PDF. Niestety w tej chwili program nie jest dostępny w języku polskim. Ponadto piaskownica dostępna jest jedynie w wersji przeznaczonej dla systemu Windows.

Zgodnie ze statystykami opublikowanymi przez Adobe 50% dokumentów PDF jest otwieranych z poziomu przeglądarki, co skłoniło twórców Adobe Readera X do przebudowy interfejsu użytkownika. Takie funkcje jak drukowanie i przeszukiwanie dokumentu będą dostępne z menu przeglądarki a nie, jak dotychczas, z zagnieżdżonego paska Readera. Nowy, minimalistyczny interfejs Readera przetestowano w przeglądarkach: Internet Explorer, Chrome, Safari i Firefox. W przypadku problemów użytkownik może wrócić do wyglądu znanego ze starszych wersji programu. Ponadto Adobe Reader X umożliwia współdzielenie dokumentów w Internecie za pośrednictwem usługi acrobat.com oraz szybkie wysyłanie pocztą elektroniczną z poziomu programu.

Najnowszą wersję programu dla systemów Windows i Mac OS X można pobrać w dziale PROGRAMY -> Akcesoria -> Przegladarki dokumentów. Wersja dla systemu Android dostępna jest w Android Market. Aktualizacja jest polecana zwłaszcza użytkownikom wciąż posiadającym wersję 8.x programu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)