Adobe ułatwi publikowanie na potrzeby Internetu i tabletów

Adobe ułatwi publikowanie na potrzeby Internetu i tabletów

10.05.2011 15:35

Adobe przygotowuje wersje swoich aplikacji dla Internetu i urządzeń przenośnych. Udostępniono już SDK dla Photoshopa Touch na potrzeby tabletów.

Adobe szuka kolejnych sposobów na zaistnienie w nowych urządzeniach. Firma udostępniła właśnie wersję Preview pakietu SDK dla deweloperów nowej aplikacji - Photoshop Touch. Narzędzie przeznaczone jest, zgodnie z nazwą, dla urządzeń korzystających z ekranów dotykowych. Chodzi tutaj przede wszystkim o tablety z systemem iOS i Android. Adobe zamierza jednak wydać wersje Photoshopa Touch także dla BlackBerry i systemów desktopowych (Windows i Mac OS X). Razem z wydaniem SDK Adobe wprowadził też trzy płatne aplikacje dla iPada - Color Lava (mieszanie kolorów), Eazel (tworzenie grafik) i Nav (paleta z narzędziami dla Photoshopa).

To nie koniec nowości. Przygotowano również wersję prototypową narzędzia do publikowania w Sieci - CSS Regions. Za jego pomocą można w łatwy sposób justować i formatować tekst, tworzyć skomplikowane kolumny, a także dodawać kształty. Również w tym przypadku program przeznaczony jest przede wszystkim dla osób korzystających z Sieci, jak również urządzeń mobilnych. Więcej szczegółów na temat CSS Regions zostanie ujawnionych podczas rozpoczynającej się dzisiaj konferencji I/O 2011 w San Francisco.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)