Adobe usuwa luki we Flash Playerze, Acrobacie i Readerze

Adobe usuwa luki we Flash Playerze, Acrobacie i Readerze

15.06.2011 14:22

Adobe wydał kolejne aktualizacje dla swoich programów - Flash Playera, Acrobata, a także Readera. Wszystkie związane są z wykrytymi wcześniej lukami.

Luka uznana za krytyczną (CVE-2011-2110) została usunięta z Flash Playera dla Windows, Mac OS X, Linuksa i Solarisa. Mogła ona prowadzić do uszkodzenia pamięci komputera, jak również przejęcia kontroli nad systemem przez cyberprzestępcę. Jak donosi Adobe, już została wykorzystana do ataków za pośrednictwem zainfekowanych stron internetowych. Aktualizacja Flash Playera dla Androida zostanie wydana w ciągu najbliższych dni. Dowiedzieliśmy się również, że usunięta luka nie ma związku z poprzednią dziurą wykrytą we Flash Playerze, która została załatana tydzień temu.

Adobe w ramach kwartalnej aktualizacji bezpieczeństwa wyeliminował również 13 luk w programach Reader X i Acrobat X. Dotyczą one systemów Windows i Mac OS X. Dziury w aplikacja mogą prowadzić do zawieszenia aplikacji, a także zostać wykorzystane przez cyberprzestępców do ewentualnych ataków. Następna kwartalna aktualizacja bezpieczeństwa programów Adobe powinna ukazać się we wrześniu tego roku.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)