Adobe wycofuje się z AIR dla Linuksa

Adobe wycofuje się z AIR dla Linuksa

15.06.2011 17:10

Adobe wycofuje się z rozwoju środowiska AIR dla Linuksa. Powód? Zbyt małe zainteresowanie systemem ze strony użytkowników.

Powołując się na statystyki NetMarketShare, Adobe stwierdził, że w związku z niewielka popularnością Linuksa, firma zamrozi rozwój AIR dla tego systemu. Od 2009 roku jego udział w rynku systemów operacyjnych to około 1%. Dla porównania zamieszczono statystyki dotyczące Androida i iOS - systemów mobilnych, które prężnie rozwijają się w ostatnich latach. Liczby mówią same za siebie, podczas gdy oprogramowanie dla urządzeń przenośnych jest coraz bardziej popularne, Linux stoi w miejscu. Od czasu wprowadzenia AIR dla tego systemu, popularność desktopowych wydań Linuksa wzrosła o 0,5%. Z kolei popularność Androida wzrosła o 46%, a iOS - o 16%.

Wersja środowiska AIR 2.7 będzie ostatnią dostępną dla systemu Linux. Adobe jednak nie pali za sobą wszystkich mostów. Firma udostępni zestaw umożliwiający stworzenie portu dla najnowszych wydań AIR. Będzie on dostępny dla partnerów zaangażowanych w projekt Adobe - Open Screen Project. Można więc spodziewać się, że środowisko AIR nie zniknie na dobre z systemu Linux.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)