Adobe zadowolone z testów Flash Playera 10.2

Adobe zadowolone z testów Flash Playera 10.2

16.12.2010 12:52

Firma Adobe poinformowała na swoim blogu o testach kolejnego wydania Flash Playera. Udało się znacznie zwiększyć wydajność programu.

Flash Player 10.2 jest obecnie w fazie beta testów, Adobe już jednak postanowiło pochwalić się wynikami swojej pracy. Zdaniem firmy zmniejszono nawet dziesięciokrotnie zużycie procesora podczas wyświetlania materiałów wideo. Stało się to możliwe, dzięki wprowadzeniu funkcji Stage Video, a także lepszej akceleracji sprzętowej. Na dowód swoich słów, Adobe prezentuje 5-minutowy klip wideo. Stage Video został zapowiedziany po raz pierwszy podczas konferencji Adobe MAX 2010.

Warto zauważyć, że na prezentowanym klipie oglądamy działanie Flasha między innymi w najnowszym MacBooku Air. Jest to odpowiedź firmy Adobe na na niedawny ruch twórcy laptopa. Apple zdecydował o wycofaniu się z preinstalowania Flasha w MacBookach Air w związku ze zbyt dużym jego zdaniem drenowaniem baterii urządzenia. Adobe stara się natomiast dowieść, że jego produkt może z powodzeniem działać także w MacBookach Air.

Flash Player 10.2 beta dostępny jest od 1 grudnia w naszym vortalu. Można go pobrać dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)