Aero2 zostaje. Darmowy Internet w Polsce jeszcze przez co najmniej kilka lat

Aero2 zostaje. Darmowy Internet w Polsce jeszcze przez co najmniej kilka lat

22.11.2016 14:24, aktual.: 22.11.2016 17:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobre wieści dla korzystających z bezpłatnego dostępu do Internetu dzięki usługom firmy Aero2, a takich osób ma być w całym kraju nawet kilkaset tysięcy. Dotychczasowa umowa miała wygasnąć już 21 grudnia 2016 r., jednak wiemy już, że z bezpłatnego dostępu do Sieci będzie można korzystać przez co najmniej kilka najbliższych lat.

Dotychczasowy termin był efektem niespełnienia przez Aero2 wymogów przewidzianych przez przetarg. W efekcie, Anna Strzeżyńska, od maja 2006 roku prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, a dziś Minister Cyfryzacji i Główny Informatyk Kraju, zobowiązała firmę do świadczenia usług do 21 grudnia. Dotąd jednak nie było jasne, czy z będzie z nich można korzystać po upływie tego terminu.

Obraz

Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał komunikat, w którym potwierdza, że darmowy dostęp do Sieci zostanie z nami na dłużej. Decyzja zobowiązuje Aero2 do świadczenia usług 36 miesięcy po tym, aż z przyznanych właśnie nowych częstotliwości z pasma 2,6 GHz, będzie mogło korzystać 50% Polaków.

Przetarg zobowiązuje ponadto Aero2 do rozpoczęcia świadczenia usług komercyjnych nie później, niż 18 miesięcy po otrzymaniu rezerwacji nowych częstotliwości. Ze szczegółami dotyczącymi bezpłatnego dostępu do Sieci, jak i z ofertą płatną, można zapoznać się na stronach Aero2.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)